Споделена история от Семейство

Разбирателство между куче и котка
здравейте :) Така имам котка на 13г и е доста злобна смисъл беше сега вече не е така обаче аз искам куче (Самоед) и мама е съгласна и бате ама тате не знае още :Д даже съм си намерила кученце евентуално ама така :Д и ми казаха че котката е стара вече и дори няма да и направи голямо впечатление и малко ще се карат за територия но ще се оправат и така и аз много го искам но не съм сигурна дали ще се разберат :Д мнения или някоя друга порода да препоръчате? Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Здравей, виждам че си на 13 за това искам да ти кажа, че кучетата от тази порода са много трудни за отглеждане. Изискват постоянни грижи, особено сресването, тъй като козината им е много дълга и ако не се поддържа се спластява и става грозна. С една дума се приготви всеки ден да го решиш по няколко пъти, особено когато порасне.
Отделно това им трябва повечко място, тъй като са големи кучета тежащи около 20-25 кг.

Относно главния ти въпрос. Предполагам, че ще се разберат, възможно е в началото да има малки проблеми, тъй като кученцето, докато е малко ще иска да си играе с всеки и е възможно на котката това да не и хареса и да има караници. Но все пак, не мисля, че ще имате някакви големи проблеми.

И на последно, но не по важност. От къде си избра кученцето? Моля те, не купувай кученца от зоо магазини.
Ако си си избрала кученце от такъв магазин имай в предвид, че в по-голямата част от случаите кучетата не са от породата, за която се продават. Отделно това са болни и има много случаи на умиращи малко след това кученца.
Не са и ваксинирани.
Казвам го за твое добро, защото знам колко боли, когато загубиш животно.
Ако се чудиш обаче от къде да си вземеш куче тогава, то се обърни към някой лицензиран развъдник на въпросната порода. Тогава ще можеш да бъдеш сигурна, че кучето е 100% Самоед, че е ваксинирано и е здраво. :)

2.   Коткaтa, aко е женскa ще приеме кучето. кaто свое бебе:)))
Aко е мъжкaр обaче.... е, нaй- много дa го " поошaмaри" мaлко, докaто му се изясни нa мaлкото, кой е шефa тaм!
Нямa стрaшно, ще свикне с новото присъствие.
Зa сaмоедa- поздрaвления! Невероятни животинки сa!
Изключително крaсиви, интелигентни и " усмихнaти".
Имaт нуждa от много- много внимaние! Ужaсно любопитни и игриви.

3.   Самоед не е за вътре имам такава порода и си иска двор и грижи. Ами изобщо кучето не е за вътре голяма порода е не го мъчи, пък и разните му косми и да се качва по леглата хич не е приятно. Аз самият обожавам кучета имам самоед и далматинец но не харесвам животни вътре.

4.   Добра идея е за кучето

5.   Това е наистина лоша идея. Аз взех кучето си от леля ми където нейната котка беше на път да го убие (кучето е пудел) ветеринарят твърди, че комбинация от куче и котка е възможна само ако кучето е първо. Иначе котката няма да се примири и ще трябва да изгоните едното от двете за да не се стигне до смъртен случай.

6.   Моя е голдън ретривър и дори го е страх от котки. Приема ги за игра, но те проявяват агресия. Предполагам, че ако е малко коте, няма да има проблем. Но ако котката е голяма, но не проявява агресия, кучето е малко и не я дразни, предполагам че няма да има проблем. Успех!

8.   ами котката е на 13 старичка е и по тази причина смятам, че ще се разберат :) а може ли да предложите друга порода куче подходящо за апартамент и котка

9.   Ако двете животни не се познават от малки - няма да се разберат. , , Котките се привързват не към стопанина, а към дома. " (Научно и фактически е вярно. ) От това можеш да извлечеш едно нещо - те не проявяват обич към някой, който ги храни и се грижи за тях, а какво остава към някакво непознато същество, привличащо вниманието на стопанина. (Внимание, без което котките не могат. )
Ако търсиш лоялно куче, което ще държиш вкъщи, а не на двора - идеалният избор е Голдън Ритрийвър.

10.   а някой знае ли нещо за Акита (порода куче) ама дългокосместа днес в парка имаше една и беше голяма и пухкава и като влезнах в гоогле никъде не виждам такава Акита :(

11.   До номер 9. Това ти мнение за котките беше една от най-големите простотии, които съм чел напоследък.
Да, вярно, котките не са толкова привързани към стопанина си, колкото кучетата, но да кажеш, че едва ли не не познават стопанина си и не се привързват към него изобщо е глупаво.
Моята котка редовно се разкарва навънка из двора. Много често като сляза до магазина и тя ме види, стои и ме чака отпред, после ме следва до горе (до терасата).
Много добре си ме познава, другата ми пък котка, като изляза от стаята и започва едно мяукане. А пък когато съм в тоалетната, стои пред врата и драска да дойде при мен. :D
Не знам, може да са ми се паднали по-привързващи към стопанина си котки или просто мнението ти е грешно.

Иначе да, избора на куче Голдън Ретрийвър е добър. Лабрадорите (които доста си приличат с голдъните) също са добър избор за отглеждане в апартамент.