Споделена история от Спорт и красота

Епилиране на ръцете
Здравейте. Момиче на 18 съм. Сигурна съм, че има и други подобни теми тук, но не можах да ги открия. Та имам няколко въпроса относно обезкосмяването на ръцете.
Как ги махате (кола маска, епилиране, бръснене.. )?
По принцип колко често го правите?
Растат ли ви по-тъмни и гъсти след това или напротив намаляват?
И най-важния ми въпрос от къде до къде ги махате (от китката до лакътя или чак до рамото и махате ли и под китката, на обратната страна на дланта)? Питам понеже ми се струва, че би било грозно ако ги махна по дължината на ръката до рамото, а оставя тези на горната част на дланта, те почти не се забелязват, но все пак си мисля, че ще изглеждат нелепо на фона на останалата гладка част. Вие как процедирате?
Аз не съм ги махала досега понеже доскоро бяха почти незабележими, но напоследък поради хормонални проблеми като че ли се сгъстиха и станаха по забележими. Решила съм да ги махам с епилатор, но ме е страх от възможно зачервяване и поява на червени точици/пъпчици след това. При вас, тези, които го правят с епилатор случват ли ви се подобни неща и ако да как се справяте с тях? Също ще съм ви благодарна ако ми кажете подходящи успокояващи и хидратиращи лосиони за след епилация, които сте изпробвали и сте доволни от тях.
Благодаря много:) и се извинявам, че ви занимавам с такива неща, но просто ми се иска да чуя мнението на по-опитни в това хора.

Коментари

1.   Здравей мила. Аз също ги махам и то от 2, 3 години с епилатор. Първия път ги махнах с кола маска, но мойте бяха дълги. Отначало щ те боли с епилатора, но се свиква след няколко пъти. Сега даже ми е приятно като се епилирам. Аз отначало махах само отгоре тоест най-дългите, но от скоро махам всички. Когато нямам тен се виждат, мойте са и черни не са руси. Зимата ги епилирах до лакътя, но лятото почти до горе. Ти сама ще прецениш. Все пак ако се ти повече неможе от лакътя надолу да няма нищо голо пък нагоре да има дълги и черни не върви.
След епилация не слагам нищо. Малко ми почервенява кожата стават и пъпчици леки, но като се успокой изчезват. Вътрешни косми не са ми излизали.
Епилирам ги през 2, 3 дена. Не чакам да станат голеги. Просто за минутка две махам тези, които са поникнали. То ми е навик вече след къпане и не ми прави впечатление. Лятото малко по-рядко. Тогава както казах не се вижда всеки косъм и да пораснат повече няма проблем.
Аз ти препоръчвам да се къпеш с утайката от кафе.
За целулит незнам дали помага, но за ексфолиране на кожата е идеално! Не вярвах какъв ефект има докато не пробвах и се убедих. Търкаш цялото тяло с кафето, но не да се галиш а търкаш по-стабилно даже и да се зачерви кожата няма проблем. Може и лицето. Аз абсолютно цялото тяло даже и гърди и дупе. После става като коприна. Прочети в интернет ползите.
Това е от мен.
Ж23

2.   С епилатор, цялата ръка, включително и на пръстите ако има :). После изникват по-редки. Зачервява се, но после бързо минава. Ако си с по-чувствителна кожа, внимавай.

3.   точно за ръцете епилаторът не е удачен, защото космите са по-тънки и се късат. аз ползвам епилатор само за краката.
за ръцете ходя на кола маска и мога да кажа, че издържа много време - там растат най-бавно. не знам точно защо, но е факт. бръсненето според мен го забрави
разбира се, ги махам и на китката, в противен случай би се появила неприятна линия, и то на забележимо място. нагоре ги махам според сезона - във всички случаи над лакътя, но под мишницата през лятото по-нагоре, през зимата не чак толкова. там имам само мъх и не остава рязка граница.
ако имаш други въпроси, питай.
Ж42

4.   Епилатор!!! Боли само първите пъти, после се свиква и се усеща леко щипкане. След епилация се мажа с бебешко олио и за 10-15 мин всичко е ок :)

5.   Аз ги махам с бигче, разбира се цялата ръка. Растът най-бавно и са много по- редки :))

6.   Благодаря много за всички отговори:)

7.   На 14 години съм и тъй, като съм по-тъмна косъмчетата ми си личат повече ии да.. Ходя на козметик, маха ми ги с кола маска. Първите пъти ме болеше. но сега болката е по-слаба. Отстранява ми ги до лакътя, защото съм малка все още. :D

8.   Номер 5 - Ти сериозно ли? Точно с бикчето се става като кактус. Косъмчетата поникват още на следващия ден стават груби и гъсти. И се пише "бикче" и "растат".

9.   Ръцете само на козметик...

10.   Здравей! Аз махам моите с епилатор до лакътя, понеже над него са почти незабележими. Махам ги през 2 седмици, дори понякога по-често. Но не прави грешката да ги махнеш с бикче, стават много твърди и черни, също така и ще трябва да ги махаш през 2-3 дена някъде. С епилатора след години уредяват много. Аз съм на 16 и си ги махам от 2 години. Майка ми си ги взима на краката от 7-8 години и вече почти няма. ;)

11.   Поради увелечено количество на тестостерона, аз съм много окосмена, с много тъмно и гъсто окосмяване.
След като ползвах епилатор на краката, след 3-та година, започнаха да ми излизат подкожни косъмчета и ... Положението е ужасно и неконтролируемо. Засега, премахвам окосмяването на ръцете - с епилатор. Премахвам всичко - от пръстите, през дланка, до рамото. - Поне 2-3 пъти месечно. И така ще е, докато не започна да правя подкожни косъмчета. След това, ще премина на кола маска, но в никакъв случай на самобръсначка. Вярно е, че от епилатора, космите оредяват, омекват и изсветляват.
След епилация, ползвам най-евтиния, н в голяма кутия крем на "Биофреш" - с бадем или с друго. Няма значение. Този крем е върховен (според козметични спациалисти - технолози, кожни лекари и козметици). Нанася се малко количество, за да се поеме от кожата.
След епилацията, да кожата стои като на пъпчици. Възможно е, в последствие някой косъм да израсне накриво и да създаде пъпчица. Разчопля се с нокът или с мепза и готово. Кожата се успокоява много бързо, след като се ползва крема.
Ж32

12.   Аз също си ги махам.. първо започнах само до лакътя, а после до края на рамото. Понев нямам мускулести ръце и не съм толкова стегната, ме боли с епилатор и затова си взех депилиращ крем.