Споделена история от Спорт и красота

Бели зъби .. как ?
Здравейте. Момиче на 19 години съм и имам малък комплекс да го наречем. Не пуша и не пия често кафе, сигурно няколко пъти в месеца общо, но зъбите ми са някак жълти. Признавам, че не ги мия редовно, забравям си понякога, вместо 2 пъти на ден ги мия само 1, някои дни като не излизам никъде дори не ги мия. Звучи много нехигиенично, но това не се случва често. В момента използвам пастата на Сензодин за избелване, но те като че ли ми стават по-жълти с нея. Вие от коя паста сте доволни, как постигате това да имате бяла сияеща усмивка? Не искам да ходя на зъболекар за това да ми ги избелват и т. н. Някакви неща, които правите, каква паста, нещо друго какво ползвате за да имате бели зъби? Бях чувала това да се търкаш с вътрешната страна на обелката на банан, както и със сода да си миеш зъбите, но содата била вредна и май не е хубаво да се прави това. Кажете нещо ефикасно и което няма да повреди зъбите ми или ще е във възможно най-малка степен, за да имам бели зъби. Не искам да ме е срам да се усмихна, защото зъбите ми са жълти :) Очаквам отговорите ви.

Коментари

1.   Жабуркаш се с белина сутрин и вечер.

2.   Н1 я се скрий, кaкви сa тия глупости!
Aвторке, опитaй със содa бикaрбонaт. Нормaлно измивaне със четкaтa, кaкто с пaстa.

3.   Коментари като на номер 1 си ги спестете, искам сериозни отговори!

4.   Н1 ти се майтапиш, обаче има и такива дето ще вземат да те послушат.... За бели зъби си купи най-евтината паста за зъби и конец... Конеца спасява от кариеси, и почиства много по-добре от всичко. Относно усмивките, смей си се със зъби.

5.   Глупости-не прави това с белината.
Аз използвам кислородна вода, купи си и си търкай зъбите с нея с напоено памуче или клечка за уши (като не трябва да я поглъщаш). Тя стои в основата на някои продукти, които използват зъболекарите при избелване. При мен има видими резултати, в началото го правех всеки ден, а след това 2-3 пъти в седмицата. Можеш да пробваш и сода с няколко капки кислородна вода (получава се като паста), но това много рядко (содата вреди на емайла на зъбите, така че не е за препоръчване по принцип).
Освен това използвам паста за зъби Colgate MaxFresh ili MaxWhite, те са вид гелови пасти, не от обикновените белите.
Също така не пропускай миенето на зъбите - сутрин и вечер е задължително, а аз когато съм вкъщи ги мия и след всяко хранене.
Използвай и конец за зъби, почиства много хубаво междузъбното пространство и вода за уста.
Желая ти успех :)

6.   Как е възможно да забравиш да ги измиеш.. И как така като не излизаш не ги миеш, много ясно, че не е хигиенично, няма значение, че се случва рядко.. дори е гнусно..

7.   Пастите за зъби избелват съвсем малко, не както по рекламите. Аз съм пробвала да си избеля зъбите със сода, но освен както ти каза, че е вредна, има и ужасен вкус. Облеката от бананн помага много. На мен за 2 дни (търках ги сутрин и вечер) видимо се избелиха. Освен това има и приятен вкус.
Измиваш си зъбите. Втриваш вътрешната страна на обелката на банана във вече измитите зъби и след това изплакваш. Обикновено след като ги изплакна си жабуркам устата с вода за уста, но това вече си е въпрос на личен избор.
Надявам се да съм помогнала! Извинявам се, ако има правописни грешки.

8.   Някои хора се раждат с перфектно бели зъби, други с по-жълти. Ако зъбите ти са перфектно измити и пак са много жълти значи просто емайлът ти е жълт. И единственото решение е избелване при зъболекар. Но все пак не знам с какво се храниш, за да кажа, че със сигурност самият ти емайл е жълт. Това значи, че ти колкото и да си миеш зъбите по природа те са жълти. Представи си например една жълта ваза, колкото и да я търкаш тя няма да стане бяла, тя така е създадена в жълто. Трябва да знаеш, че освен кафето и цигарите, колата също спомага за жълтеенето и унищожаването на емайла на зъбите, защото тя е газирана. Всяка газирана напитка разяжда зъбите, но за другите не знам дали правят зъбите жълти. Метода с банана не съм го пробвала, но горе някой беше споменал, че помага. Мий зъбите след всяко хранене, използвай конец за зъби и ти търкай с банана. Ако и след тези процедури не виждаш ефект или поне появилия се не те удовлетворява отиди на зъболекар да ги избели.

9.   Благодаря на отговорилите.
Това с кислородната вода не е ли много вредно? За содата четох че действа, но примерно 1-2 пъти в седмицата само да се прави, а не всеки ден, защото е вредно.
За паста - по-добре някоя обикновена отколкото избелваща, но не знам каква да си взема, може би като на номер 5.
Ще пробвам това с обелката на банан.
Вода за уста за какво точно се използва? Може ли да помогне за по-бели зъби или си е за хигиена главно?
- от авторката

10.   Има едни спринцовки с карбамиден пероксид. Потърси повече информация, аз така си избелих зъбите много, но не мога да ти помогна с конкретен линк, за да не се сметне за реклама.

11.   Почни с редовно миене на зъбите и отдели към 80 лв. за професионално почистване при зъболекар - не говоря за избелване, а за рутинното чистене на зъбен камък и т. н., което трябва всеки да върши веднъш годишно.
Всичко останало са екстри, но без да си миеш събите РЕДОВНО няма оправия.
Аз пия по 5 кафета дневно и имам перфектно бели зъби, но се грижа за тях (без избелване, но с редовна профилактика и миене! )
Винаги си мий зъбите след ядене на следко, по възможност след всяко ядене, а 3 мин. всяка сутрин и вечер е задължително.

12.   Н 8 от когa хорaтa се рaждaт със зъби?? !
Нещо ме е подминaлa еволюциятa...

13.   От номер 5:
Не, кислородната вода се използва за дезинфекция, така че ако не я погълнеш не може да ти навреди. Опитай, избелва, а освен това е и евтина - няма и 1 левче. А водата за уста спомага за убиването на бактерии в устната кухина, които не могат да се премахнат с четката - от бузи, венци, небце и т. н. Вземи си каквато искаш, аз ползвам на Colgate и съм доволна, като цяло тази марка си ми е любима :D (дано да не го сметнат за реклама)

14.   От Н7.
Водата за уста я ползвам като за лична хигиена и
също така запазва белотата на зъбите (която съм постигнала с обелката от банана) за по-дълго.

15.   От авторката : ами за храненето - храня се здравословно, сладки неща почти не ям вече, а когато хапна някак навик ми стана да си мия зъбите веднага след това, газирано не пия, за кафетата и цигарите казах вече - не пуша и никога не съм, а кафе много рядко пия.
Това почистване значи не е вредно както избелването, така ли? И ако ти махнат зъбния камък някак по-бели изглеждат зъбите?
Не знам, не мисля че са ми естествено жълти, защото бяха по-бели преди, пак не някви супер белите ама си бяха добре, а сега забелязвам че са станали по-жълти.

16.   Върху пастата слагаш куркума.

17.   Момиче, слушай ме мене щото имам опит от първа ръка. Първо и най важно- никога не забравяй да си миеш зъбите. Винаги трябва да си имаш едно на ум, че веднага като станеш трябва да ги измиеш. Второ- купи си паста за зъби Colgate MAX white one, доста е добра и е на достъпна цена. Трето- сега ще ти кажа решението на проблема със жълтите зъби /и аз имах/ и щом ти го кажа веднага го направи без да се замисляш. В една чинийка или капачка слагаш една кафена лъжичка /от най-най-малките/ сода бикарбонат. Изцеждаш едно малко парченце лимонов сок върху содата. Ще започне да се пени. Много е важно да не прекаляваш с лимона. Вземаш си четката за зъби и разбъркваш сместа, да стане на каша, ако пък стане прекалено рядко, слагаш още сода. Прави това 4 пъти в седмицата. Вкуса може да ти се стори леко неприятен, но не е нещо гадно. До един месец ще имаш бяла усмивка.

П. П. - Не си прави в големи количества за да имаш за дълго време- изсъхва. Прави си само колкото за 1 път.
Не си мий зъбите със сместа повече от 4 пъти в седмицата, ще започнат да те болят зъбите.

18.   Номер 6 момичето иска помощ а не акъл! И аз по едно време бях така авторке и сега ги мия с Colgate triple action, мий ги няколко пъти на ден, мий си устата с вода, използвай и конец! :)

19.   Някои неинформирани , които казват че автора трябва да си мие зъбите по 2 пъти на ден, биха ли ми казали защо аз които си мия зъбите на 4-5 дена, за моите 37 години единствения 'проблем' (ако мога да го нарека така защото не ми създава проблеми) е това че имам малко кариесче, което е като прашинка и не се забелязва, при положение и че съм пушач. Да чукам на дърво, но в моя живот аз на зъболекар не съм ходил, нито пък съм имал някакви проблеми с зъбите или венците. А съпругата ми, която е голяма кокона и на сяко ядене се чисти с конец, редовно си мие зъбите и ползва вода за уста има проблем не само със 2 зъба, но и венеца.. и на една- две седмици се подува и трябва да се жабури с някакво лекарство ( да не споменавам и че веднъж от подутия венец изтече гной). Е всички разбирачи могат ли да ми кажат защо аз които не полагам особенни усилия имам нормална усмивка, а жена ми която има 5 продукта за устна хигиена и ги използва редовно вече трябва да си вземе карта за отсъпка при зъболекарката, заради това че е редовен клиент ( в кръга на шегата) .......хора всяка химия било то и паста за зъби вреди на организма, разберете го най- после и се придържаите в рамките на нормалното като мен.. в седмицата 2-3 пъти е достатъчно.