Споделена история от Спорт и красота

Рязко отслабвване
Здравейте на всички! Предварително Ви благодаря за времето, което ще отделите, за да прочетете моята история! Аз съм момиче на 17 години и имам проблем с кожата, заради рязко отслабване. Имах нормално тяло с оформено дупе и бедра, нито бях дебела, нито слаба, но след преживяна депресия преди 2 години свалих 10 кг. без никакви диети или фитнес процедури и сега все още съм 40 кг. Аз, естествено първоначално се зарадвах, защото талията ми доста намаля - /вече нося и прилепнали дрехи без никакво притеснение/, коремът ми стана по-плосък, но изцяло се стопих. Краката ми са слаби, бедрата също, китите ми са тесни, дупето се спляска и по тялото ми се появиха стрии. Имам във външната част на бедрата, не са забележими отдалече, но като седна на стол с кръстосани крака се забелязват, но най-много ме притеснява това, че имам по бузките на дупето, като се оглеждам в огледалото от по-далече се забелязват и са доста груби. Комплексирам се от тялото си заради тях, и сега лятото не ходя на плаж, заради това и отпуснатата ми кожа. Ходих на фитнес известно време за стягане на тялото, но нямаше резултат. Ядосвам се на себе си и затова как раждали жени се възстановяват толкова бързо след раждането и нямат и следа от стрии или отпусната кожа, дори майка ми, която има 2 деца няма и следа от тях. Моля ви, някой, ако е изпадал в същото положение и е намерил лек, да сподели, че аз вече наистина не знам какво да правя. Дерматолог дели ще ми помогне или взимането на някакви лекарства?

Коментари

1.   Стриите не се премахват, освен с лазер при пластичен хирург, но избледняват с годините. Много е важно да използваш поне веднъж дневно лосион за тяло, а ако не ти е мазно - бебешко олио за засегнатите места, за да предотвратиш стрии.
Не ти знам колко си висока, но освен, ако си 150 см. висока, тези килограми са малко.
Трябва да напълнееш поне 5 кг., защото ти си стопила преди всичко мускулна маса, но и без мастна тъкън и с 40 кг. не те виждам да имаш менструация например.
Стриите не са проблемът ти, а теглото ти, а фактът, че продължаваш да си намираш косури, говори за нервно заболяване.
Фитнесът няма да ти помогне, защото ти пак казвам - без подкожна мазнина ще имаш такава кожа да не говорим, че си сигурно и дехидратирана.
Тест за дехидратация - щипни се с два пръста, ако кожата бавно се събира и е набръчкана - задължително потърси ЛЕКАРСКА ПОМОЩ.
Потърси психиятър, ако продължаваш да страдаш по такъв начин. Не е срамно, ще ти помогне!

2.   Преди няколко години и аз като теб свалих около 10кг за кракът период без да го искам.
Имам доста стрии мазах се тогава с какво ли не донякъде помогна и сега се виждат ,но са по-бледи.
И аз като теб се срамувах от тях не исках да си показвам тялото ,но след време реших ,че няма смисъл да се натоварвам психически заради такава глупост.
Препоръчвам ти да направиш същото да не ти пука ,вземи си маслото на Икаров за стрии казаха ми ,че действа не съм го пробвала ,но каквото и да прави те ще си останат .
Аз се притеснявах ,че няма да си хвана приятел ,защото няма да ми харесва краката със стриите (децка му работа ) и не бях права ,важното е ТИ ДА СЕ ЧУВСТВАШ добре със себе си.

3.   Стриите ще избледнеят. Аз имах по ръцете и започнаха да избледняват.

4.   Хора не разбрахте ли стриите не се премахват дори и с лазер просто е невъзможно да се махнат. Ходила съм на такава лазерна процедура и само леко ги заличават но пак си личат, единствения начин е да предотвратиш появата на нови. Мажи се с мазни кремове примерно от корема надолу и така иначе друг начин няма.