Споделена история от Спорт и красота

Силен удар при футбол
Здравейте! На 16 години съм и тренирам футбол от има няма 3-4 години, въпросът ми е как да достигна силен удар, защото съотборниците ми са с поне 2 пъти по-силен удар от моя. Да разбирам, че са тренирали повече, но все пак трябва да има някакви упражнения за по-силен удар. В точността съм 6+ както и във фалцовете това не ми е проблем, но силата на удара ми куца. Ако може да ми помогнете ще съм много благодарен. //R. C.

Коментари

1.   Явно техниката на изпълнение на удара не е правилна... Стреми се да удряш топката с "прав" глезен,тоест както Роналдо изпълнява фаловете,изгледай някои друг клип...Като тръгнеш към топката трябва леко да наведеш тялото надполу за по-силен удар.
Къде играеш бе момко? (пост и отбор)

2.   Ти тренера не питаш, нас питаш.

3.   С коремни преси,виж как го е постигнал Кристиано :)

4.   Техники, клипове всичко съм гледал. Аз ви питам за упражнения за по-силен удар оня ми вика не си питал треньора, щом не съм го питал значи има причина. Ляв бек играя в Хасково.

5.   Пича сигурно пита за силен фалцов удар, предполагам. То правият удар винаги е силен. Може би преди да ритнеш топката правиш ситни крачки и нямаш засилка или краката са ти слаби. Прави напади със собствено тегло и дъмбели, обикновени клякания със собствено тегло и повдигания за прасец.
Друго, за което се сещам е при самия удар да нямаш гъвкавост в бедрения сгъвач. Пробвай както си у вас все едно риташ с всичка сила, но без топка. Ако не можеш да си вдигнеш крака до гърдите може да е от това.

6.   Пич и аз съм ляв бек и шута си ми е доста силен.Принципно които ритат с ляв крак ,шутове са доста силни.....Но сега се сещам имаше едно момче на 18 год. не можеше да я прати от корнера до малкия пенал,каму ли на първа греда....и си имаше коремни мускули,така че не съм сигурен че е от коремните.Според мен трябва наблегнеш на краката:заставаш до стената и се облягаш на гърба и прилякаш сякаш седиш на стол(30 сек.);бутането на кола ще е много ефикасно упражнение и всякакви други упражнения за бедра.

7.   Пич и аз съм ляв бек и шута си ми е доста силен. Принципно които ритат с ляв крак, шутове са доста силни... Но сега се сещам имаше едно момче на 18 год. не можеше да я прати от корнера до малкия пенал, каму ли на първа греда.... и си имаше коремни мускули, така че не съм сигурен че е от коремните. Според мен трябва наблегнеш на краката:заставаш до стената и се облягаш на гърба и прилякаш сякаш седиш на стол(30 сек. );бутането на кола ще е много ефикасно упражнение и всякакви други упражнения за бедра.

8.   за по силен шут трябва да вземеш топка от вкъщи да излезнеш на стадион/двор и ритаи колкото сили имаш и така се тренираш за по силен шут ама сас напомпана здрава топка ако е малко мека или испуска нестава

9.   За по-силен шут се ходи на фитнес и се тренира техника на удара на стадиона.

10.   Щом си бек силен удар не ти трябва, но ако наистина искаш да го имаш, пробвай с клекове или с тежести за крака. Като цяло за силен удар ти трябва и здрав крак :)

11.   Пич Аз си играя с десния ритъм поне толкова сила чак 6 метра нависоко и това става с ходене на фитнес упражнения за крака и много тренировки за прасците.