Споделена история от Спорт и красота

Ако не сме красиви?
Искам да ви дам един съвет, мои приятели. Да, знам. Тук не е място точно за съвети, но след хората, с които се запознах, след всичките моменти на слабост, животът ме научи на едно нещо: да зарежа мнението на останалите долни комплексари и да си живея живота.. Да, не съм най-красивата, но разбрах, че трябва да са харесвам такава, каквато съм, разбрах, че хората, които наистина те ценят и уважат, хората, на които по всяко време можеш да се довериш, никога няма да изтъкнат твой недостатък относно външния ти вид, но винаги ще оценят, това, което имаш отвътре, твоята вътрешна красота. Всеки ден се поглеждате в огледалото, предполагам, и вместо да намирате свой недостатък, огледайте се внимателно и си кажете, че грешите. Всеки един човек е красив и всеки един човек има правото да се смята за такъв. Намерете си една единствена ваша черта, която ви харесва и й се наслаждавайте, постепенно започнете да намирате и други такива. А след това започнете да харесвате всяко едно нещо в себе си и оставете мнението и задръжките зад себе си. Ще видите, че по този начин се живее много по-лесно и пълноценно, както за вас, така и за околните.
Моля, и предварително благодаря, историята ми, или по-скоро съветът ми, да бъде публикуван.

Коментари

1.   Благодаря!

2.   Разликата между обществото и близките е, че ако си грозен, близките няма да ти го кажат, просто няма да ти правят комплименти, че си красив. Обществото от своя страна веднага ще забележи, че си грозен и ще го показва с мимики и жестове, а някои и направо. В интерес на истината няма никакво значение дали си красив, грозен, дебел, слаб, висок, нисък, мускулест. Всичко това е породено от суетата. Момчетата искат да са високи и мускулести, за да се харесват на момичетата, те от своя страна искат да са слаби, стройни и високи за да се харесат на момчетата и така един затворен кръг и интересното е, че никой и никога не се харесва искат и още и още, още някой сантиметър, още някой килограм надолу и така и не достигат съвършенството от там някои започват със силиконите, а други със добавките и стероиди.

3.   Да много си права.

4.   Да, ние мъжете имаме и едно око на... питона!
Та докато извършваме съответните действия, хубавичко разглеждаме жената отвътре! И по това я харесваме.
Въпросът е да напиеш някого и да го вкараш в леглото. Така той ще има възможност да види каква си отвътре и ще те оцени.

5.   Н 4, не съм зaбелязaлa бългaрите дa имaт питони, по- скоро чушлетa... колкото дa отворят aпетит....

6.   За съвременната жена е по-добре да е красива, отколкото умна, защото съвременния мъж вижда по-добре отколкото мисли.
Красотата, както обществото я разбира, привлича повърхностни и посредствени хора. Такива които търсят предмети, не личности.
Истинската красота е в личността, нейната индивидуалност и хармония. Както в изобразителното изкуство - най-ценните картини не са най-лъскавите или с най- красивите пейзажи или портрети, а тези които носят смисъл.
Или на кратко, то е като в магазин за електроника - тъпаците гледат по цена, цвят и форма, разбирачите гледат по умения / функции.

7.   6, прав си, че съвременната красота я привличат повърхностни хора, много добре казано.
Авторката за едни може да е красива, за други грозна пак всичко е субективно. Ей така като почнете да си набивате комплекси... всъщност не сте виновни Вие, виновна е индустрията, която промотира съвършенни и реално недостижими идеали, като "перфектни" тела и перфектна визия, всяка втора реклама е за козметика, гледате ги и искате да сте като тях, мислите, че щом го постигнете животът ще е прекрасен, ще се радвате на мъжко/женско внимание, ще сте почитани и уважавани. Всичко е фалш днешно време, малко са реалните хора, които разбират това, за овцете е по-лесно да живеят в илюзията.

8.   Н 5, гледам чушлето всяка сутрин в огледалото и си казвам, че греша и че то е питон. Следвам съветите ти!
А ти, с тази насоченост на мисленето, още дълго ще си повтаряш каквото си повтаряш.

9.   Н 8;))), не е нaсоченост нa мисленето, a добро зрение.
Лесно е дa си повтaряш приятнa лъжa, aко не е нещо видимо, aко е сaмо чувство, нещо aбстрaктно, но aко го виждaш, aко можеш дa го докоснеш и ти изглеждa мини - знaчи е мини;)
Инaче, ще ти спестя тревогaтa по мен, имaм си нa рaзположение " питон", вече няколко години и не ми е трудно дa го фокусирaм, не е от ония нaй- търсените, дего ги търсиш две минути, докaто нaмериш... нещо приблизително.

11.   Според мен няма грозни хора, а зле поддържани... Гледал съм много промени в хората.... били са грозни или дебели и са се превърнали в хубави или стройни хора... Както аз бях грозен и дебел бях обект на подигравки почнах да тренирам и да се поддържам и подигравките спряха и почнаха да ме уважават... Нищо страшно има хора които умират от глад и т. н това, че се мислите, че сте грозни е нищо. И аз се мисля за грозен, но другите ме харесват. Като цяло никой не харесва себе си, а мислят, че другият е по-хубав от него. И красотата не е само външна, а и вътрешна ;)

12.   По принцип грозни жени няма, а има трезвени мъже :)