Споделена история от Спорт и красота

Пълнеене - въглехидрати и белтъчини
Здравейте! Имам нужда от мнение. Имам наднормено тегло със средно 7-10кг. Изчела съм страшно много за отделните групи храни и енергийните им стойности. Тренирам па час и половина, понякога и повече, през ден. Не пия газирани напитки, ям само черен хляб. Но като се сложих на протеинова диета ( нещо подобно на японската, но не съвсем) вместо да отслабна, качих! А от 4-5 дена се застъпиха рожденните дни на мама, баба, и кака и съм само на торти, сладки и шоколад ( като не мога да се въздържа от сладкото при тези му количества реших поне да не смесвам отделни групи храни) и наблюдавам че леко съм се вталила. Възможно ли е? Въобразявам ли си? Никъде не бях чувала да се отслабва със сладко, а да се дебелее от протеинови храни. Благодаря Ви предварително! :)

Коментари

1.   Възможно е и с протеинова диета да напълнееш, ако ядеш повече калории от изразходеното. Това, че правиш спорт е похвално, но ако след това си хапнеш, ефект малък.
Не знам каква диета точно правиш, но при нисковъглехидратната хляб не се яде - пълнозърнест също!
Веднъж седмично се яде торта да кажем или чиния с паста и се запълват въглехидратните резерви.
Трябва да ядеш към 1 гр. протеин на 1 кг. тегло, което са почти 400 гр. месо дневно! Аз не мога да изям това и съм на шейкове понякога. Много е трудно, но като привключиш веднъж на нисковъглехидратно хранене поне не напъляваш.
Намали спорта, защото само ще ядеш от него, особено ако правиш много кардио. Повечето хора надценяват изразходените калории при кардио и спорт и средно ядат повече от изразходеното! Най-дебелите хора във фитнеса са на кардио уредите.
Препоръчвам 3 пъти в седмицата спорт по 1 ч. - 15 мин. Кардио на макс в края на сесията и 45 мин мускули като последните на максимални тежести дори и сериите да са по-малки. Имай предвид, че за този час не си изхарчила повече от 300-400 калории и НЕ СЕ ТЪПЧИ след това.
НЕ ЯЖ ПО-Често от 3 пъти на ден!!!
ТЕГЛИ СЕ РЕДОВНО

2.   Всичко зависи колко калории приемаш и изразходваш.
Направи си режим на хранене, най-добре разделно, без пържено, вредни храни, сладки неща ( може понякога, но не прекалено), без газирани напитки и натурални сокове, приемане 1, 5- 2 литра на ден вода, зелен чай без захар, яж на 3-4 часа по- малко, не се граНИ СЛЕД 18-19. 00 часа, тренирай нещо или се разхождай минимум 1 час на ден

3.   Авторката- Аз си пресмятам калориите да са ми средно около1200-1300 на ден. Висока съм 160 и тежа 67 кг, на 16 год. Тренировките ми са предимно клекове, махове с краката в страни, коремни преси, тичане, едно упражнение което не знам как се нарича- в разкрачен стоеж с гръб към стената и се въртя с тежест в къце която опирам в стената. Също така отделно си карам колело като нямам сили за друго. Ако можете да ми дадете и диета която да не изключва напълно сладкото - забравих да спомена че понякога ми пада кръвното- и да има видими резолтати за не прекалино много време някъде за месец поне 3-4 кг :)

4.   Намери в интернет...Разделно Хранене.
Ядеш колкото можеш, но не смесваш храните, това е.

Y D

5.   Ако градиш мускули - което при темповете ти на трениране и физическото натоварване, което описваш, е повече от вероятно, е нормално теглото ти да нараства, вместо да спада. Спокойно, след като не надвишаваш калорийния прием, които посочваш, това не са мазнини. Мускулите просто тежат повече - в огледалото обаче би трябвало да виждаш разликата, ако случая е такъв - по-стегнато тяло и тонирани мускули. Не се отказвай. Поздрави.

7.   Това с нисковъглехидратната диета изобщо не го прави, защото спреш ли веднъж, веднага ще качиш, та даже и отгоре. А не можеш вечно така да си караш - сама казваш, че си изчела много за групите храни и знаеш колко са важни въглехидратите. Хората даже и са пресметнали какъв процент от храненето ти дневно трябва да са въглехидрати. Ако ти се занимава да броиш, де. Аз нито калории си броя, нито от кое по колко съм изяла, но пак си пазя хранителен режим. Например:
1. не ям абсолютно никога пържено, сладко, тестено, газирано (абе и сокове дори не пия, само вода и фрешове ;д), никакви полуфабрикати, само готвена храна, млечни продукти (но и с тях не трябва да се прекалява), месо, риба (необходимо е поне веднъж седмично, ама аз по-рядко успявам), яйца, плодове, салати заедно с обяда и вечерята.
2. също така си следя и порциите - да не са твърде големи (като ползваш по-малки чинии изглеждат по-пълни и създават усещане за ситост)
3. горе-долу съм си разграфила по часове кога трябва да ям, кога да позалъжа глада било с плод, било с кисело мляко...
4. колкото до спорта, през ваканциите главно танци, през учебно време три пъти седмично кънки и силови тренировки, а иначе почти всеки ден тичам
Това стана доста дълго и знам, че за друго питаше (аз фактически отговорих, пак съм предния коментар, в случай че не излязат един след друг, аз съм с хляба и белвитата :D). Aма реших да си кажа, да обменим опит :D