Споделена история от Спорт и красота

Как да стегна увисналата кожа след свалените килограми?
От 70 килограма станах 59, но ми остана увиснала кожа. Може ли да ми дадете упражнения, с които да стегна цялото тяло и да се уформя. Започнах и да бягам, и ходя на фитнес от 4 месеца. Ям риба, месо, плодове, зеленчуци, сирене, извара, кисело, и прясно мляко, и пия много вода. Надявам се да ми дадете упражнения, от които има ефект.
П. С. Моля редактора да удобри историята и да я пусне ;)

Коментари

1.   Не знам до колко ти е увиснала кожата - за колко време ги свали тези кг.?
Иначе ти най-вероятно си си унищожила тъкънтта под кожата и си разградила преди всичко мускулна маса, ако не си правила специални упражнения за мускулите.
Мажи се с олио за бебета, тоалетно мляко мазничко, за да предотвратиш поне стрии, но такава кожа в краен случай се оправя само при хирурга. Затова и човек не бива да отслабва и да качва кг. бързо, както и да отслабва с много радикални диети без спорт за мускули - кардиото като бягане и тем подобни не се брои за спорт, а си е чиста проба горене на калориики - ти мускули така не си направила.
Съвет - яж преди всичко белтъчини и мазнини, а преди сън може и една филия със сладко да кажем, за да си стимулираш хормона на растежа, но веднъж съсипана кожа иска време и евентуално хирург!
Мили дами, не отслабвайте повече от 1 кг. седмично или подгответе повечко парички за чичко доктор!

2.   Свалих ги за 2 месеца. Не искам хирург или нещо друго. Просто искам да стегна и оформя цялото тяло.

3.   FitnessBlender от youtube има около 500 различни тренировъчни програми ще ти пусна няколко ,но ако ти се струват тежки разгледай за някой по лекички все пак предлагат алтернативи и за начинаещи .
https://www.youtube.com/watch?v=I5COzZlxaI4
https://www.youtube.com/watch?v=olHsny-iSA8
https://www.youtube.com/watch?v=NGhZUc00YhE
https://www.youtube.com/watch?v=ocWjGpBrTjg
https://www.youtube.com/watch?v=Vy9WKyN1rig
https://www.youtube.com/watch?v=OgFaIqVQPsE
https://www.youtube.com/watch?v=ubT6qNnUmQw
https://www.youtube.com/watch?v=1nT3UzonVlg
https://www.youtube.com/watch?v=Ea6o73uwVYM
https://www.youtube.com/watch?v=OgFaIqVQPsE
Давам ти само примерни тези са малко по натварващи ,но можеш да си намериш по леки за начало.Хубавото е ,че не се нуждаеш от зала хубаво е да си вземеш само едни гирички и малко мотивация .И без гирички има доста добри кардио тренировки използвайки само собственно тегло.За начало не се натварвай , защото това само ще те демотивира .
Преди почти година и половина тежах 116 кг при ръст 170 .С лека промяна на някой хранителни навици и ежедневни тренировки достигнах 70 кг и продължавам да свалям с по 2-3 кг на месец .
Промените в хранителният ми план .
1. спрях диетите .Диетите с глад ,монодиетите ,лунните диети ,вообще всякакви диети .Аз не съм на диета аз имам нови хранителни навици ,но мога да ям всичко.Когато не си забраняваш дадена храна или хранителна група е много по лесно да отслабнеш.
2.Всяка сутрин закуската ми е 2 варени яйца с някакъв пресен зеленчук .Винаги закусвам ,но вече не с баничка, милинки или пържени питки .Само промяната на закуската включваща 2 варени яйца ще се отрази на апетита ти .Яйцата засищат съдържат доста белтъчини и не се плаши от мазнините в жълтъка изяж го те са полезни и ти дават ситост.
3.Опитай се да включиш повече пресни и варени зеленчуци в храната си имам предвид преди да хапнеш на обяд или на вечеря изяж една малка порцийка зеленчуци ,който обичаш.
4.Не поливай салатите с олио , зехтин и майонеза .Направи си свои дресинг с лимон и малко сол или с малко кисело мляко .Ако ти е малко безвкусно прибави малко зехтин ,но отмери точно с лъжица .
5.Хляб и тестени изделия .не си ги забранявай само малко ги намали.Вземи си пълнозърнест хлаб и примерно ако обикновенно изяждаш по 2 филийки замени ги с една .Аз лично някой ястия включващи ориз и картофи ги консумирам без хляб .
От време на време хапваи и спагети ако обичаш ,но гледай големината им да е горе долу около една малка купичка като преди тях изядеш една прясна салата .
6. Ако обичаш сладко не си го забранявай .Позволявай си ,но не всеки ден .Най много обикновенно ти се прияжда сладко към 16.00 часа ок тогава точно си вземи един плод и го изяж .Когато си депресирана също ти се прияжда сладко и за съжаление плодът не помага тогава просто се движи ,бягай , скачай , прави секс , смей се това ще стимулира хормона на щастието и ще намали желанието ти за сладко.
Не дръж сладко вкъщи ако толкова много ти се прияде сладко трябва да ходиш до магазина .И винаги избирай по малката опаковка от шоколада ,сладоледа или другото лакомство.
Ако си на гости или рожден ден не отказвай парчето торта изяж го от едно парче нищо няма да ти стане .
7.Пий вода .Хубаво ами като не ти се пие вода просто добави малко лимон и ментови листа и става страхотна напитка .
8.Питиетата .
Алкохола е калоричен ,но не си го забранявай примерно 2-3 чаши бяло вино и 50 грама твърд алкохол седмично са добра опция .
Безалкохолните газирани напитки дори да са с 0 калории не ти ги препоръчвам от тях огладняваш повече ,а и са вредни .Така ,че не дръж такива вкъщи .Ако си на гости и ти се пие си пии 1-2 чаши без огризения .
Натуралния сок мислиш ,че е полезен да ама не няма фибри ,а е пълен с глюкоза .По добре изяж един плод .
Надявам се ,че съм ти била полезна .Спорта е много важен ,но само със спорт не може да се отслабне трябва да се промени нещо и в храненето .И сваляй килограми бавно 2-3 кг на месец е добре даже страхотно ако тренираш .
И най важното не се отказвай ...

4.   Към номер 3, благодаря, но ми трябват определени упражнения за вътрешната част на бедрата, за дупето вече си избрах. Може ли да ми дадеш упражнения за вътрешната част на бедрата, но без клякания и напъди, защото тях вече ги знам.. Надявам се да ми помогнеш с упражненията..

6.   Aвторке (4) кaкви сa те тия упрaжнения без нaпъни?
Искaш лежешком някaк си дa стегнеш , еми нямa дa стaне. A клековете сa си много добри , зa вътрешнaтa чaст нa бедрaтa с ходилa обърнaти встрaни/ нaвън и при клекa дупето леко нaзaд , коленете дa не излизaт пред ходилaтa , зaщото се товaрят излишно. Но имa и друг вaриaнт , почивaй си , не се нaпъвaй и си се трaй увиснaлa;)

7.   Аз правя клекове и напъди, но ми трябват и други упражнения. Така, че ако някой знае да дава предложения :)))