Споделена история от Спорт и красота

6 дена хранителен режим - 1 ден почивка ?!?
Момиче съм на 15 години и от 2 месеца г/д започнах да се замислям за това което ям и за начина по който изглеждам. Висока съм 1, 70 и вече тежа 51кг. Тренирам през ден като скачам на въже, правя коремни преси, клякания и други упражнения за стягане. Храня се основно с плодове, зеленчуци, овесени ядки и млечни продукти. Та въпросът ми е дали мога поне 1 ден в седмицата да ям каквото си поискам, защото все пак съм още на 15 и колкото и да искам да изглеждам добре, да съм здрава и да се чувствам добре ми се дояжда като гледам всичките ми връстници да се тъпчат със сладкиши, дюнери, пици, палачинки, чипсове и т. н....

Коментари

1.   Аз също съм на 15 години и тренирам за удоволствие около 2 години вече. Общо свалих 10 килограма, хората ми казваха, че ще се разболея, но всъщност аз просто си промених навиците, защото исках един по-добър живот с хубава и здравословна храна. Храня се по 5-6 пъти, но не мога да убедя хората в това.
Както и да е, това е друг въпрос. Ако си постоянна в тренировките и в чистото хранене през тези дни, нищо не пречи да отделиш и 1 ден от седмицата, в който да увеличиш храната или иначе казано, да хапнеш малко по-вредно от обикновено. На мен лично също 7-мия ден ми е „cheat“ и изобщо не вреди,по какъвто и да е начин, даже е желателно понякога да има такива дни.
Пък и на първо място,ние сме ти тийнейджъри. :)

2.   да, но това не значи да се тъпчеш като за 5 дена

3.   НЕДЕЙ да се тъпчеш с дюнери, пици, палачинки, чипсове, пържени неща и най-вече "бърза храна" и "джънк фоод". Твоите връстници един ден ще имат здравословни проблеми благодарение на тези отрови, ще бъдат дебели и болни, докато ти ще си си в перфектно здраве. Нямаш си на представа каква услуга си правиш като не консумираш тези боклуци.

В днешно време хората не знаят какво пъхат в устата си и колко вредно е то. Главните причини за смърт в света са сърдечни заболявания и рак. Отиди в Макдоналдс и ще видиш, че винаги е пълен с деца. Родителите им доброволно водят децата си там, после защо децата били дебели. Да храниш децата си с бърза храна, да им позволяваш да се тъпчат със сладки, това за мен е равностойно на малтретиране на деца!

Затлъстяването (най-вече детското затлъстяване) набира скорост всяка година благодарение на невежеството и лакомията на някои хора. В Америка например има Макдоналдс на всеки 2 минути. В София до всяко училище, във всеки подлез, на всяка пресечка продават я дюнери, я баници, я има ресторант на Макдоналдс или KFC. Това нормално ли е?

Хората не са виновни, че в училище никой не ги учи на правилно хранене. Но за лакомията и мързела могат да винят само себе си! Сами са си виновни, че са мързеливи и лакоми. Не бъди една от тях :(

Продължавай да спортуваш, продължавай да се храниш правилно и докторът ще бъде като мит за теб. Успех :)

Бърза храна = Бавна смърт.

4.   според мен може да се тъпчеш с квото си искаш само спортувай, спортувай, спортувай.. и не се отказвай от плодовете, но и не прекалявяй с тях. Идеално тегло е за мъже височината минус 100 10, а за жена - височината минус 100. Т.е. ти трябва да тежиш 70 кг. Спортувай, за да изглеждаш добре в тях.

5.   хр.режим не е нещо което някой да те кара да правиш или му се отдаваш или не ! няма почивка от хранителен режим още по малко толкова често да имаш "чийт дей" това са близо 50 дни в годината в които ядеш лайна

6.   Аз съм на 17 и съм в същото положение
От няколко месеца се храня здравословно, , три дена в седмицата скачам на въже, правя коремни преси, клякам. А петък и събота карам колело по 2 часа .
Има ефект, да . И си най-накрая си харесах тялото .
Та един ден в седмицата, си позволявам да ям чипс и през ден изяждам по 1-2 шоколадови бонбони . На всеки човек му се дояжда нали ? Не се притеснявай. Няма да напълнееш от една вафла и един чипс на седмица. Или друга вредна храна :)

7.   Зa ръстa си, си нaпълно нормaлнa. Хубaво е, че се хрaниш здрaвословно, но не глaдувaй в никaкъв случaй. Aз също спaзвaм режим, но веднъж в седмицaтa си позволявaм нещо слaдичко. Товa по никaкъв нaчин не се отрaзявa нa фигурaтa, стигa дa не ти стaне нaвик. Дaже е хубaво дa го прaвиш от чисто психологическa гледнa точкa, зa дa не се чувствaш все едно си нa вечнa диетa.

8.   Темата е стара, но ще кажа едно:

Хрантелният режим, трбява да е естественото ви състояние, а не "някакъв зор", че да ви трябва почивка от него. Променете си мисленето и ще се оправите.

9.   Не е толкова трудно да преядеш с този 1 ден и да си наваксаш за другите 6. След такъв ден е много вероятно да стане дори по-трудно да се придържаш към плана си, но всеки е различен - може на теб да ти се отрази добре.