Споделена история от Спорт и красота

Диета японско чудо?
здравейте. реших да попитам тук, в случай, че някой е запознат. смятам да започна диета, защото имам отчаяна нужда да сваля килограми и една приятелка ми препоръча диетата 'японско чудо'. за тези, които не са чували:
ПЪРВИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – две твърдо сварени яйца.
Вечеря – парче месо (печено или варено без мазнина) и салата подправена с лимон.

ВТОРИ ДЕН

Закуска – чаша кафе и парче сухар.
Обяд – две твърдо сварени яйца.
Вечеря – парче шунка, салата подправена с лимон и една чаена чаша кисело мляко.

ТРЕТИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – зеленчуци и плодове.
Вечеря – две твърдо сварени яйца, салата подправена с лимон и шунка.

ЧЕТВЪРТИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – две твърдо сварени яйца и сок от моркови.
Вечеря – парче месо (печено или варено без мазнина) и салата подправена с лимон.

ПЕТИ ДЕН

Закуска – настърган морков подправен с лимон.
Обяд – печена риба подправена с домат.
Вечеря – не се яде.

ШЕСТИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – две големи парчета пилешко месо (варено или печено) и салата.
Вечеря – две твърдо сварени яйца и морков.

СЕДМИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – парче месо (печено или варено без мазнина) и плод.
Вечеря – парче месо (печено или варено без мазнина)
Та, въпросът ми е следният- вегетарианка съм и смятам да се придържам към това, така че има ли начин да заменям месото в диетата с нещо(или нищо, съответно, не ми е проблем просто да пропускам, когато има месо.
Благодаря предварително.
Ако може модераторите да публикуват това по-скоро, защото работата е спешна :-D

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Ох, като почнете с тия диети! Килограми се свалят с упражнения, спорт, танци, абе въобще физическо натоварване! Очевидно трябва да ограничиш много мазното, сладкото и тъй натам, но да ядеш за цял ден един настърган морков... за мен е извращение.

2.   Откажи се от тази диета, освен ако не искаш йо-йо ефект, свалени 3 кг, качени 6, глад, върнати кг след спирането на диетата и т. н. :) Изпитано.

3.   Да те светна само това не е диета, а начин на живот. Само добави по 2 часа велоергометър на ден плюс гимнастика има в нета – а и карай на 5килограмово натоварване или 7 за по голям ефект велоергометъра, докато гледаш филми и за 2 месеца ще свалиш към 5 килограма и не забравяй коремните преси, също така ако не искаш да качваш по ръцете пробвай с гирички 3 килограмови и отвреме на време ходи да бягаш в парка по 45 минути поне 3 или 4 пъти седмично. успех иначе трябва да си купиш въже или обръч и така всеки ден по 3 часа ама ефекта е никакъв така че по добре първото

4.   Няма фибри, няма грейпфрут, няма почти нищо.
И спрете с тия диети и излезте и поспортуваите, хем ще се чувствате по-добре, хем няма да си разваляте здравето с диети.
А тая диети зависи колко и за кога искаш да свалиш и на закуска се яде най-много, а не чаша кафе.

5.   Прочети тези интересни статии относно диетите:
http://lubomirivanov.com/4854/
http://lubomirivanov.com/5575/
http://lubomirivanov.com/6283/

Надявам се това четиво да ти е било полезно.
Поздрави

Към модераторите:
Надявам се да няма проблеми затова, че съм постнал линкове.

6.   Няма полза!

7.   Е тва с парчетата меса си е супер диета, на ден по половин кило месо и 1 кило салата са ми съвсем достатъчни примерно.
А замяната на месото или изключването му е просто немислима.
Е може и да се замести с разни соеви продукти ама си е гадно, сега поне има всякакви соеви неща, че и скъпи ги направили гадовете.

8.   Да ви имам диетите. Аз такива диети мога да ти измисля хиляди. Примерно ядеш сутрин, обед, вечер по ябълка или кис. мляко, или грейпфурт, или портокал, или да се комбинират сутрин портокал, вечер ябълка и т.н. Да продължавам ли? Гарантирам ти, че ще смъкнеш доста, ако ги спазваш стриктно. Само че не гарантирам, че ще издържиш повече от ден-два, че няма да си докараш болести, че няма да се депресираш и че няма да си ги върнеш двойно килограмите още на втория ден след спирането и.

Между другото жена ми я спазваше няколко пъти, въпреки моите упреци. Накрая дойде на мойто, ама късно, чадо. Освен йо-йо и депресия не постигна. Иначе смъкна някое килце, да. НО колко врме си държа теглото, по-добре не питай. 2 седмици диета, 2 дни държи килограми и толкоз.

Разберете веднъж завинаги, че с диети не става, за ден или седмица не става. Трябва време, постоянство, движение, спорт, правилно хранене.

9.   При 90 дневната диета хапваш всичко необходимо на организма, но разделно и наистина се свалят кг. Мисля че е по-добрия варант. Успех!

10.   Аз лично съм я правила два пъти, и от 68кг сега съм 56кг, и йо-йо ефект не съм имала. Обаче всяко тяло е различно, ако искаш опитай :)
Л.

11.   Абе не знам колко е добре де пиеш кафе на гладно.