Споделена история от Спорт и красота

Как да постигна така желаната форма
Здравейте, може би ви е омръзнало да четете истории с такова заглавие... Но все пак реших, че може и да науча нещо ново, което не знам.
Аз не съм дебела, а малко закръглена и просто трябва да сваля 3-4 килограма. В момента тренирам Kangoo Jumps три пъти седмично и наистина изразходваме много енергия. Въпроса е, че съм мотивирана, имам ясна цел, но нямам постоянство. Решавам например тази седмица да ям здравословно и да тренирам, отслабвам с 1килограм и през уикенда като ходя на гости при баба ми си го връщам.. Защо? - защото изведнъж започва да не ми пука... яд ме е, че никой от семейството ми не ме насърчава и не ми помага... А когато почна да им говоря за хранителни режими и добавки като - л карнитин, отразяват единствено своето безразличие и мислят, че съм твърде вманиачена.. с две думи разсейват всякакви мои надежди да имам перфектното тяло, те самите, които са ме създали не вярват в мен, та аз ли ще повярвам? ! Обичам ги, те са ми дали всичко от което имам нужда, подсигурили са ме, имат много положителни качества и затова няма да им прехвърлям тази вина. Поне не изцяло, въпреки че я има - от малка са ме търпели с вредни неща и аз свикнах с тях.. А бабите- те няма как да знаят какво е полезно и какво- не, за тях едно дете трябва да се храни за да порастне :Д :(

Коментари

1.   Абе, момиче, какво толкова 3-4 кг не са много.
Като искаш да отслабнеш, започвай да се разхождаш по 3-4 км на ден и нямаш проблеми.
Ядене - никакви глупави диети, хапчета, боклуци - ядеш това, което ти се яде, но препоръчвам да се намали сладкото.
Дано не съм прав, ако си 50-54 кг нямаш нужда от отслабване.
Ако си на 13-14 г 50-55 кг са нормални и стига с тия глупости, че трябва да отслабвате, за да изглеждате прекрасно за момчетата или Вашия клас.
Разхождай се, когато си гладна хапвай, но не прекалявай.

2.   защо искаш да махаш килограми, а не ги оформяш? Яж си колкото искаш, но спортувай сериозно. Да нр би да искаш да ставаш някоя вейка 50 кг. анорексичка?

3.   Номер 2, тя иска да махне тези кг, явно ги вижда като излишни, ако ги "оформя" гя ще си увеличи теглото и ще изглежда по-едра, защото ще направи мускулна маса.. Ако иска да се стегне, трябва първо да махне излишните кг, за да не се получи така, че после да не се харесва :Д иначе до авторката никакви диети.. Намаляш сладко и тестяно, ядеш по-чессто в малки количества.. Ппц и аз съм като теб мотивирам се там прая упражнения и се въздържам от вредните храни за седмица, свалям 2 кг и толкоз :Д намери някоя приятелка примерно или някой по нета, да го прайте заедно и да споделяте резултатите :Д

4.   От авторката : Номер 3, прав/а си, като имаш с кого да споделяш резултата си и да обменяте мнения е по-лесно. Засега спорта поне ми е сигурен, няма да го махам в никакъв случай, но покрай Коледа и Нова година с тези трапези.. няма как да се огранича от вредното. От някъде бях чула, че като тренираш мускулни групи увеличаваш мускулите си и те започват да се хранят от излишните мазнини, но смятам че това е много дълъг процес и по-важното е да ходя на аеробни тренировки, за да отпуша лимфата, която спомага за ускоряването на метаболизма, като по този начин изгарям повече калории, дори в дни, когато не съм на тренировка... С една приятелка се разбрахме да ходим заедно на фитнес, така че ще съчетавам и от двата вида тренировки - по два пъти- аеробна (канго джъмпс) и по два пъти- мускулни групи (фитнес) седмично. Ще внимавам с храната и се надявам проблема да бъде решен :)

5.   При мен майка ми е адски слаба абе уникално тяло има.Аз съм закръглена на границата на дебелото.Тя ме тъпче като свиня,а тя яде много малко.Не мога да я разбера тя е с 2кг по дебела от мен ,но е много по-висока.Според вас каква и целта.

6.   От авторката : Номер 5, това е защото родителите знаят, че ние подрастващите сме в такава възраст, че имаме нужда от повече храна, защото ни е по-бърз мегаболизма и бързо я преработва. Колкото повече растеш, толкова по-бавен ти става метаболизма и по-трудно би отслабнала. Аз и затова сега мисля сериозно над това да се взема в ръце. Но смятам да започна с началото на новата година да се храня правилно и да спортувам. Направи и ти нещо. Всъщност от мен точно не можеш да получиш най-добрия съвет, защото аз самата не съм издържала повече от седмица на правилно хранене. Мотивирана съм, всеки ден гледам снимки на тренирани жени и си се представям в идеалната форма с летните дрехи, къси панталони, бански. Ще споделям резултата си в края на всеки месец, започвам от януари. Много важно е какво ядеш. Пребори се с желанието ? да ти дава вредни неща. Поне да не е нещо пържено, не яж нищо навън от рода на банички, вафлички, кремвирши, лютеница (има много Е-та) и залагай на зеленчуците, пилешко месо, риба, , сурови ядки, плодове, овесени ядки, гъби, пресни картофи (варени стават идеални, но в малко количество и със сирене), пълнозърнест хляб. Пий поне 1. 5л. Вода на ден. Не преяждай, разпределяй храненията си през равни интервали по малко, така че да се получат по 4/5 хранения. Планирай в началото на деня всичко, което ще ядеш. Кажи на майка ти да не ти слага в чинията, че можеш и сама да прецениш колко ти трябва. Това е, другото е постоянство, което аз нямам. А волята да отидеш на гости и пред теб да има куп сладки неща и да не си вземеш при мен е фатална. Все се изкушавам и така провалям не само конкретния ден, а цялостния режим, защото се отказвам.. казвам си ето, пак не успях и напук почвам да ям нездравословно до следващата ми смяна на мисленето. :D Надеждите са ми в новата година.

7.   Не е нужно толкова да се вманиачаваш по това какво ще ядеш, но все пак е хубаво да ограничиш възможно най-много вредните неща и да ядеш по-често по малко. По-важно е да тренираш, въпреки че ще качиш мускулна маса първо ще се стопят мазнините /ако ядеш правилно/ и после ще ти се оформи и тялото!
Надявам се да съм ти помогнала и да не се мъчиш с диети, а да се стегнеш, да спортуваш и просто да не ядеш боклуци. :))

8.   Благодаря, ще се постарая да постигна целите си. Вярвам в себе си и знам, няма да е лесно, но не е и непостижимо. Искрено се надявам това, което искам да се осъществи, то ще ми помогне в много аспекти от живота.. Няма място за отчайване, ще се боря!