Споделена история от Спорт и красота

Къде греша
Здравейте!
Първо ще бъда много благодарна на редакторите ако публикуват темата ми.
А сега да мина към проблема ми и той е че просто не мога да отслабна. Нека първо да уточня: на 15 години съм, не може да се каже че съм дебела но не съм и достатъчно слаба (като казвам достатъчно имам предвид до толкова че АЗ да се харесвам). И ето как стоят нещата - от нова година на сам се храня здравословно - внимавам с размера на порциите, с това какво ям (гледам да ям повече протеини и витамини и по - малко въглехидрати, макар че и от тях хапвам всеки ден, не ям junk food нито пък сладки неща - най - много 2-3 пъти да се е случило да хапна от тях), спортувам редовно (5-6 пъти седмично - кардио, силова тренировка или йога). Не е като да няма абсолютно никакъв резултат от тренировките защото имам като цяло оформени мускули, но каква е ползата като са скрити под мазнини. Също така да добавя че пия и по много вода (8-9 чаши) и зелен чай или кафе всеки ден (за по - бърз метаболизъм), но нищо.
И най - лошото от всичко е че просто не знам къде греша. Защо не мога да отслабна. Искам го толкова много. Моля ви ако някой може да ми помогне или да ми даде съвет, да пише.

Коментари

1.   Трябва ти време, няколко месеца чисто хранене и тренировки, за да се изчистиш. От нова година правиш така - еми хубаво, продължавай, но запомни, че не може за 20 дена да ти се покажат плочките примерно. То така ако ставаше всички щяхме 20 дена да се храним добре и да спортуваме и хоп - хубавото тяло се показа. Това отнема месеци чисто и здравословно хранене придружено със спорт, което няма краен срок, а е начин на живот. Ти ако искаш 1 година се мъчи така и после се отпусни, спри да спортуваш и почни да ядеш отново вредно и виж дали няма да си върнеш старото тяло. Ще го върнеш ако не веднага, то за няколко месеца и усилията ти ще идат на вятъра. Иска се постоянство и търпение. Продължавай да се храниш чисто и здравословно и да спортуваш и ще видиш желаните резултати.

2.   Грешката ти е , че искаш да стане много бързо всичко.И аз преди бях така- започна някакъв спорт, огранича яденето и не виждам бързите резултати, които искам примерно в срок от 2-3 седмици и се отказвам.Много спортове съм оставяла така.Както каза номер 1 иска се време.Ти казваш, че си започнала от нова година, което досега са 23 дена.Трябват поне няколко месеца - и то не да правиш диета, а да се храниш здравословно като начин на живот завинаги и да спортуваш редовно, не само докато свалиш килограмите, а пак - завинаги.Това трябва да ти е начин на живот.Аз така бях качила 15тина килограма в рамките на 1 година, поради стрес , много калорично и нездравословно хранене и т.н.Започнах да се храня здравословно, без да се лишавам от нищо, просто повече салати, плодове, по-малко въглехидрати - изхвърлих чипсове , пици спагети - много рядко.И спорт.За около 2 месеца свалих 5-6 килограма.Може да ти се струват малко, но е препоръчително да сваляш по малко и да ги задържаш.Аз освен, че ги задържах следващия месец свалих още 3.Сега ми остават около 5-6 килограма за сваляне и знам че ще успея , но може би след 2-3 месеца , защото бързите диети освен, че забавят метаболизма, след това качваш всичко наново.Затова не се отказвай - дори след 6 месеца да отслабнеш бавно , но славно е по-добре отколкото сега да се отчаяш, да захвърлиш всичко и пак да си на старото дередже.Успех от мен и не се отказвай , докато не си постигнеш целта!!!

3.   От новa годинa бе моме , мaлко време е:)
Имaй търпение! Често се случвa дори , нaчинaещи с фитнес първо дa вдигaт около 2 кг. Ти продължaвaй тaкa и след двa - три месецa ще се влюбиш в себе си;)

4.   Номер 1 съм и напълно подкрепям номер 2 .

5.   трябва честно казано поне няколко месеца, за да видиш промяната. Но браво, че включваш и силови тренировки. Продължавай в същия дух