Споделена история от Спорт и красота

Към жените-колко често се къпете?
Искам да си отговоря на един въпрос и мисля, че тук е мястото, защото е анонимно и всяка може да си каже честно. Искам да знам колко често вземате душ, не става въпрос за интимната хигиена а цялостен душ, моля да ми отговорят не само тези които го правят ежедневно, но и тези които се къпят по-рядко, спокойно, анонимно е! Въпроса е към жените!

Коментари

1-50 от 100

1.   Сутрин и вечер зaдължително, a лятото при всеки удобен случaй.
Интимнaтa хигиенa - зaдължително след пишкaне с мокри кърпички, пък след другото- измивaне със течен бебешки сaпун.
Що зa въпрос? !

2.   Къпя се всяка сутрин и всяка вечер като да не се изсуши кожата се мажа с масла, имам различни и ми доставя удоволствие, а в момента имам и от новите душ-гелове с разни масла и овлажнители - много са добри за зимата. За интимна хигиена - бебешки душ гел без сапуни. Мия си косата на всеки 3 дни някъде - имам много дълга коса, не се омазнява.
Това е време за мен. Не става дума вече само и за хигиена.
В моето семейство се пестеше навремето ток и вода и се къпеше 1 път седмично, аз след сестра ми с остатачната вода. Мила съм се зимата със студена вода сутринта, но съм се мила. Обещах си, че каквото и да става, ще имам винаги пари за такива неща и действително - изнесох се на 18 г. и първото, което промених е личната хигиена.
Част от личната хигиена е и прането. В моето семейство нямаше пералня, аз се прах на ръка и зимата, проскала съм в 1 ч. вечерта и прането е замръзвало в ръцете ми докато го просна, но съм се прала. Мого хора миришат не, защото не се къпят, а защото не се перат.
Днес имам паралня СУШИЛНЯ и пера всичко след 1 път носене, включително дънки и панталони, пера и якета, сака, палта като нарочно купувам такива, които се парат в паралня.
Хората често ми правят комплимент, че винаги мириша добре - това е моята тайна. Не ползвам парфюми, освен лека тоалетна вода.
Майка ми като ме види сама усеща разликата - като ме прегърне човек от мен миришело на чисто. Аз не забелязвам това, разбира се, но и мъжът ми ми го казва и откакто е с мен също го пера и мирише добре.
Може би леко прекалявам, но един път на ден къпане е задължително поне бельото и ризите ТРЯБВА да се сменят ежедневно, панталон може и два-три пъти да се облече, но риза, блуза и тем подобни - никога, за бельо да не говорим

3.   Когато в автобуса хората започнат да странят от мене, вечерта се изкъвам. Долу горе на две седмици веднъж. Навремето английската кралица се я къпели на няколко месеца веднъж!? Сега е друго време.

4.   Някой да не го вземе насериозно горният пост? Що за тъп въпрос? Или цели провокация, или някое хлапе разлайва жените! Естественно, както сутрин си миеш зъбите след ставани, така трябва да се измие и тялото. Цяла нощ си се спарвал под завивките, как няма да се изкъпеш сутринта? А вечер преди лягане, трябва да се измие дневната мръсотия. Зависи от работата на човека, повечето фирми си имат бани и работниците се къпят там. Нормално е вечер задължителният душ, олеква ти, готови сте за секс и други гимнастики, и накрая заспивате блажено. Лека нощ!

5.   Косата 2-3 пъти седмично, тялото всеки ден.. Що за тема?? Какво те интересува хората кога се къпят?

6.   Къпя се всяка вечер, зимата по-често през ден.
За прането - нямам пералня, пера бельото всеки ден, горните дрехи по-рядко.

7.   Сутрин и вечер- по един бърз душ.
Ако е много студено навън, мога да пропусна сутрешния душ. Косата си я мия вечер зимата задължително 2-3 седмично.
Смятам, че личната хигиена е много важна, и е тъжно, че много хора я пропускат.
Задължително след баня кожата се попива, а не избърсва с кърпа, защото става суха.
Ползвам душ гел, а не сапун отново заради изсушаването на кожата и задължително се мажа с лосион.
Обичам да разнообразявам лосиона с ароматен спрей.
Мразя да се изпотявам, за това сутрин си слагам рол-он и специални попивателни кърпички, когато съм с официални дрехи.
След тренировки също си взимам един душ.
Предпочитам да "захабявам" дрехите си като ги пера след всяко носене. Не само заради миризмата, но и заради замърсяването-което се пренася и на кожата.
Задължително бельото се пере на ръка, както и по-фините материи ризи и панталони.
Останалото може и в пералнята и след това минава задължително през гладенето.
В моето семейство имаме традиции и навици за хигиената, може би за това на мен не ми прави впечатление.

8.   Само по празници. Веднъж за Великден, веднъж за Коледа и веднъж за 3-ти март.

9.   Ако има пари всека седмица ма нема

10.   До номер 6
Прочети си пак какво си написала... то бива бива ама....

11.   3 пътя на ден. Все пак съм момиче, сутрин, обед и вечер!

12.   Всеки ден!

13.   хаха, вие нормални ли сте да се къпете по 2 и 3 пъти на ден, егати миризливките, че вие цял ден само с къпане ли се занимавате... или да не... то затова от жените нищо не става, амо се къпели... тъпи гъски

14.   Аз съм автора, мерси за бързите коментари и не съм дете, просто искам да си отговоря на един въпрос. Отскоро съм с едно момиче, по-скоро жена и искам да разбера аз ли нещо не съм в час или тя. Ако съм подразнил някой, моля да ме извините.

15.   Не се къпете толкова често, защото отмивате и полезни бактерии. Или поне се къпете само с вода. Не е нормално да се къпете по 2 пъти на ден, освен ако не сте се изцапали или не сте се натоварвали физически/умствено.

16.   Брех, то повечето не излизате от банята, бре! Кога учите, кога работите.... Еле па тия дето се къпят по три пъти на ден!
Има една приказка "Посмали, манго", баш за вас е!
На въпроса-къпя се през ден-два, лятото-всеки ден. Но всеки ден сменям бельо и се измивам.

17.   Аз пък за разлика от другите ще си отговоря честно - 2 пъти в седмица и досега съм нямала намеци за лоша хигиена нито от приятели, нито от гаджета!

18.   Зимата - всяка вечер, а лятото - сутрин и вечер! Не е полезно да се къпем твърде често, все пак. :D
Момиче, 15.

19.   Номер 15 - какви полезни бактерии, Джанъм - има дори млечица за тяло с пробиотици, ако искаш, но в 21 век просто е недопустимо човек да се вмирисва. Чужденците си припадат като се качат в бг. рейс или дори самолет. Сред младите нещата са поносими, но все още има хора, които вярват, че е достатачно да се подмиваш и да се къпиш в неделя. Да, ама не - това са митове и легенди от кома, когато нямаше ток да си стопли човек водата, живяхме на минимум - вие сега ако не можете в 21 век да си позволите ежедневната баня, сменете си попрището

20.   Мале като чуя за тези митове от кома!!! Как ли е вонял автобус надвечер към 18ч през 1975? Как ли пък е миришело през януари селското девойче през 1935?
Що говорите глупости бе хора? Ясно е че всеки мирише според това с какво се храни, дали пуши, пие алкохол, и др.
Ако човек се храни само с био храни и живее здравословно и 1 път на две седмици да се къпе няма да мирише.
Която си мирише на прасковка и без мазила ще си мирише на прасковка, която си мирише на мърш ас каквито и мазила да се маже ще понамирисва.

21.   Н 17 и aз ще бъдa честнa - повдигнa ми се при мисълтa.
С н 13 мaй ще си пaснете.
Aбсурд е дa не си вземa поне двa пъти душ- сутрин и вечер.
Пък към 16, лесно е - преди и след рaботa/ преди лягaне.
Стaвa въпрос зa елементaрнa личнa хигиенa.
Пфу

22.   Всеки ден по 2-3 пъти.. абе вие нормални ли сте?? Верно, толкова ли бързо почвате да миришете, че да го правите толкова често? Веднъж на ден си е напълно достатъчно. А и прекаленото къпане въобще не е полезно. Не знаех, че има чаак толкова превзети хора.

23.   Всяка вечер и сутрин взимам душ. мия тялото, почиствам лицето, лосиони, мазила и т. н Така релаксирам. лятото се е случвало и по три, четири пъти да взимам душ. На бързо, да се освежа и разхладя. Косата ми е къдрава и суха. Мия я два пъти на седмица. Понякога, обаче, когато готвя или съм имала много натоварен ден- извършвала съм физическа дейност в следствие на която съм се изпотила много, мия косата и по-често

24.   През 2-3 дни. Иначе ако спортувам, след спорт или ако е много топло лятото, по-често.

25.   Авторе, доколкото разбрах от втория ти пост, ти искаш да се увериш, че приятелката ти не се къпе прекалено често. Предполагам, че тя се къпе всеки ден и ти намеква, че не е зле също да го правиш, а пък ти си мислиш, че това не е нормално. Е, нормално е! Дали сутрин, дали вечер - според личната програма на човек, но ежедневният душ е задължителен. У нас аз си вземам душ сутрин, а мъжът ми щом се прибере от работа. Аз минавам през банята преди да се облека за работа, а той - преди да си намъкне домашните дрехи. Въпрос на навик.

26.   Не разбирам коментарите, които обиждат и наричат жените, къпещи се всеки ден, ненормални. Нито пък тези, дето смятат, че да се къпеш всеки ден, означава да не излизаш от банята... Ще кажеш кой знае колко отнема за 10 минути да си вземеш душ.
Какви са тия глупости, че не било полезно човек да се къпе 2 пъти на ден, щото водата отмивала полезните бактерии (handpalm) Все едно сме в Средновековието или пък слушам мъдрости от времето на детството на баба ми, когато им се е налагало да топлят специално вода да се къпят веднъж в седмицата и е било събитие. И после се чудим, що е такава смрад в градския транспорт. Както и да е - като не искате не се къпете, въпрос на индивидуален избор е, но поне недейте нарича къпещите се ненормални, гъски и не знам какво още...

27.   Всеки ден тялото, косата я мия 1-2 пъти седмично.

28.   Всяка сутрин преди да излезна, след сън. Понякога и вечер. Поне 1 път дневно се къпя, после интимен гел, спрей за отдолу и какво ли още не... луда съм по аромати навсякъде ги слагам.

29.   Много са ми смешни някои хора - по 2-3 пъти на ден, както каза някой - вие с къпане ли само се занимавате? Аз се къпя 1 път на ден - вечер, сутрин не виждам смисъл, както каза някой, че се измърсявал от чаршафите си - щом спите в мръсни чаршафи ок.Иначе миене на зъби лице - сутрин и вечер задължително.Колкото до прането - не слагам всеки ден едни и същи дрехи, но и не пера всеки ден - като ми се понатрупат мръсни пускам пералня - все пак нямам само две блузи в гардероба си.Иначе ако правех като някой от писалите по-горе, нямаше да имам време за нищо друго, освен пране и къпане, на вас как ви остава не знам.

30.   Къпя се веднъж дневно, в редки случаи два пъти, най-вече ако се чуствам изморен. Работя в офис и не се срещам с почти никакви хора, така че няма от какво толкова да се цапам. Дори ако се къпя два пъти дневно се усещам неприятно сух. Не знам защо обиждате българина?! Не помня да съм срещал хора, които да миришат отдалеч. Нито в самолет, нито в кораб, нито на космическата станция, ебаси.

31.   Явно аз съм от мръсните - къпя се вечер, защото сутрин ми е студено да излезна веднага от банята навън, тъй ката не пия кафе, а слагам дрехите и на работа. Естествено ако на сутринта не се чувствам чиста и комфортно, взимам бърз душ. Сега за честотата - лятото всяка вечер, то си е хубаво да се охладиш. Зимата също обичам да се стоплям преди лягане, но ако съм много изморена откровенно си пропускам един ден. Нямам време да два душа на ден, нито да се къпя винаги между работа и бърза среща например.
Основното за мен са чисти дрехи - тънки материи с допир до тялото по веднъж (бельо, тениски, потничета, ризи и т.н), дънки, сака например повтарям. Спално бельо на седмица, иначе какво от това като се къпем и после си легнем в припотените чаршафи...

32.   Номер 19, а в днешно време кой смята за нормално да с епише "къпИш"!?? И ти имаш банята за "поприще"!??? Изумена съм!

33.   По принцип всеки ден, но ако някой път си стоя само у нас пропускам един ден. А косата я мия през ден, защото според мене повече е вредно за нея. А относно първите коментари: изумена съм. Как така 2-3 пъти на ден?! Ако работехте във въгледобивната промишленост по- би било разбираемо, ама... Чудя се в какви условия трябва да живее някой, за да изпитва нужда да се къпе 2 или повече пъти на ден... Чак ме уплашихте!

34.   Уж много чистофайни, ама между краците миризмата, като тази на раците. Не, сериозно, много млади момичета миришат морски дарове, даже ми напомнят на муцунката на старото ми котараче, което често си я завираше в пликче с пържена цаца. :(

35.   До номер 16:Забравяш хората, които ходят на фитнес/извършват физ. дейност. Аз след тренировка например не мога да си позволя да не се изкъпя :/

36.   Човекът е попитал за КЪПАНЕ, а не колко често си взимате ДУШ! Има огромна разлика. То е ясно, че душ се взима минимум веднъж на ден (5-10 мин. ), някои хора и по 2-3 пъти, зависи кой как е свикнал и колко свободно време има. Същинското къпане (с миене на коса, обезкосмяване и т. н. ) аз лично правя през ден, понякога през два, ако косата ми е успяла да остане чиста.

37.   Душ-всеки ден, понякога през ден. Няма нищо лошо, ако пропуснеш ден. Химията много вреди на тялото ни (сапуни, душ гелове). Иначе косата 2 пъти, най-много 3 пъти седмично, защото не е хубаво да си миеш косата често.

38.   Авторе, благодаря ти за темата! Няма да отговарям, защото не питаш мъжете, но ще се посмея как дамите тук се къпят по два-три пъти на ден (някои биха написали и по веднъж на всеки час, но са се усетили, че е прекалено), а доброто обоняние и зрение трудно ще намерят някоя българка (тук не вадя никого - бил той от Столипиново или от Люлин), която да е с чак такава хигиена.

Наистина, сериозен съм! Благодаря ти още веднъж, авторе! Така не съм се смял скоро време. А има още 18 коментара! Дано ги публикуват по-скоро! :)

39.   Лелеее вие хора чувате ли се? ! Като животни ли се потите, толкова лу смърдите?? 16 напълно те подкрепям!!! 21 ти да не си някоя принцеса, че на това да викаш "елементарна лична хигиена"?? ! Направо ви се чудя на глупостите които пишете. Как може два пъти дневно при това всеки ден да се къпете? ! После защо кожата ми е суха, защо имам лишеи, защо имам стрий. Всичко това е от сухата кожа! И с 50 лосиона да се намажеш след това, нищо не може да замени естесвената кожна хидратация. Нямам търпение да остареете и да ви се сбръчкат и съсухрят кожите пък тогава ще ви питам аз. А отнсно косата просто е още по-абсурдно положението. Има хора които по 3 пъти седмично си мият косата. Ок ако наистина ви се омазняват толкова бързо косите разбирам ама в противен случай.... Знаете ли какви проблеми може да си имате със скалпа, как може до такава степен да ви се изсуши, че да започне да се бели!? И как очаквате да не ви се омазнява бързо косата. То от прекомерно миене и най-бавно омазняващата се коса да имаш пак ще започне бързо да се омазнява от прекомерно миене!!!

Просто честно казано не мога да повярвам колко нездравословен живот живеят някои хора!!!

За протокола: зима-2 пъти седмичмо тяло веднъж седмично коса (косата ми доста бавно се омазнява, а и съм ходила на кожен лекар които ми е препоръчал не повече от 2 пъти седмично да си мия косата, за да не ми се изсуши скалпа)
лято-всеки ден (или през ден) веднъж дневно тяло веднъж седмично коса
!!!! всеки ден интимна хигиена!!!

И смело мога да заявя, че НИКОГА не е имало коментари относно личната ми хигиена и НИКОГА не съм смърдяла или съм била с мазна коса!!!

40.   Аз пък преди да почне да понамирисвс в стаята не се къпя.

41.   Душ - всеки ден понякога по 2 пътин ден, но без косата косата я мия 1-2 пъти седмично.

42.   Ние с мойта Пена се къпем всяка неделя. Не пропускаме, само като кашляме зимата понякога. Хубаво нещо е банята. Тъз коледа зех премия от работа и заведах Пена и келеша на Банску за бъдни вечер. Много хубаф хутел. Яка механа с яка музика на живу! Мойта Пена много се накефи че видя Ивана на живу. За Благодарност после ми претърка...това е друга история. Хутела много ме накефи обаче. Страшна баня с две клекала. Поканих Пена да пикаем заедно ама тя не рачи. Хубаву си искарахме, ама язък не можахме да се окъпем щот беше сряда.

43.   Къпя се г/д 3 пъти в седмицата, знам че не е полезно да се мие много често косата, но все пак говорим за цялостно къпане. Разбира се, че всяка сутрин, вечер и дрън дрън се мият зъбите и др. интимни части.
Но е адски абсурдно да се къпеш по 3 на ден. Защо? Ако през деня се поти човек, по- добре да се напръска с парфюм, отколкото да се прибира за да се изкъпе, а и нали това им е работата?
А за дрехите- панталоните, дънките и пр. се перат след 2 употреба, а блузите след 1 носене.
Дори понякога сутрин в бързината забравям да се напарфюмирам, но дрехите си ми миришат на омекотителя и така :)

44.   Aз зaпочвaм дa рaзбирaм при някои липсaтa нa секс:)))
Ще сд къпете по веднъж нa двa дни и с умирисaни/ сиренянaсaли " нещa" и секс искaте хaхaххa
Явно някои имaт нуждa от обяснения.
Сутри вземaм душ, зaдължително и с душ гел и мaсло след товa зaщото- през нощa съм се потилa нaй- мaлкото. A след сексa сaмо съм се подмилa дa речем.
Вечер зaщото - цял ден съм билa по зaдaчки нaпред- нaзaд. Потене, опушвaне от коли aко щете, цигaри, дори от въздухa, нямa кaк си легнa в чистите чaршaфи и дa се чувствaм комфортно в тях и до съпругa си, aко не съм минaлa през душa пaк. Съпругът ми е същият - двa пъти душ зaдължително, не сaмо обливaне с водa, a с душ гелa и всичко, кaкто си му е редa.
Вече преди дa се оплaчете, че не искaт секс със вaс, помислете колко често се къпете или вземaте душ.
В кой век живеете вие? ! Че се и възмущaвaт...

45.   Автора съм. Не става въпрос за мен а за нея, къпе се веднъж седмично и за мен е проблем.

46.   На всеки 29-ти февруари.

47.   Н 34 aми нямa кaк вмирисaн чистофaйницa дa привлече, нaли се сещaш. Имa си някaквa причинa нa тaкивa дa попaдaш. Явно е, че другите не те щaт:)))

48.   Зимата всяка вечер, а лятото по 2-3 пъти на ден, след всяко прибиране, защото когато е горещо се чувствам потна и мръсна, а мразя това чувство. Обаче душ гела ми изсушава кожата много и за това понякога само се поливам с вода без химии и търкане. А косата си мия 1 или най много 2 пъти седмично, защото не се омазнява много, пък и е дълга и зимата докато изсъхне, а от сешоара става още по-суха и не ми харесва как стои, за това го ползвам рядко.

49.   Aми виждaш aвторе, че зa някои ( мъже и жени ) товa не сaмо, че не е проблем, a дори се шрисмивaт нa тези, които се къпем редовно. Говори с момичето, aко рaзбере - ок, aко не - дa си търси вмирисaн кaто нея. Aз дори не бих докоснaлa мъж, aко не ми ухaе нa чисто. Слaвa Богу не съм попaдaлa нa омирисници, че и с претенции зa чистотa. Не се учудвaм вече изобщо зa някои теми тук.

50.   Авторе, това трябваше да кажеш в самото начало. Никоя цивилизована жена, ама съвсем никоя, нито една, не се къпе веднъж седмично. Най-големите мърли се къпят минимум два пъти, което също е крайно недостатъчно. Помисли и над това, че безхаберието към личната хигиена говори за много други неща и всичките лоши.

1-50 от 100