Споделена история от Спорт и красота

90 дневната диета
Заслужава ли си да я почвам, ако имам само 5 килограма за сваляне. Знам, че се прилага, ако имаш повечко килограми за сваляне.Благодаря предварително.

Коментари

1.   За мен не си заслужава. Аз лично смъкнах 8, но си ги върнах много много бързо. Не спазвай временни диети. Няма как някаква диета, която е месец, 2 или 3 да ти реши проблема за цял живот. Просто се храни по-здравослоено и спортувай или поне се разхождай по-честичко.

2.   Не си заслужава за 5 кг. Няма смисъл.
Номер 1, върнала си ги, защото не си спазвала начина на хранене след диетата. Тя трябва да стане почти начин на живот, иначе няма смисъл да се подхваща.
Аз свалих повече от 22 кг., но здравословни проблеми ми ги върнаха. Въпреки това ги опазих повече от 2 г.

3.   Защо напълняват жените след, като се омъжат? А вече и преди това-Защото започват да ядат мъжки порции.
Тук се крие и отговора на въпроса, как се отслабва?
Като се поемат по-малко калории от тези които изразходваме. Контрола над порциите е решаващ. Второ е времето на прием на храната три пъти дневно, през не по-малко от 4 часа. Трето е бавното хранене-минимум 15минути. Дъвкане на всяка хапка по 32 пъти преди поглъшане. Четвърто много/30мл. /кг. тегло/ ВОДА, вода не течности. Само така се слабее бавно но сигурно, оставяме време на организма да се настрои, за да не се получи йо-йо ефект.

4.   2, смъквах първите месец и половина и после спрях са смъквам. а последния месец организма ми толкова свикна, че започнах да качавам въпреки диетата. Провах да намаля количеството, да го увелича леко, но не става. Това за мен не е начина, както и никоя диета.

Всичко е въпрос на начин на живот - режим на хранане, спорт и т.н. Временни диети - временно решение. Няма диета, която да те остави слаб за цял живот. Най-много докато я спазваш. То ако ставаше с 3 месеца диета да си слаб за жял живот, сега нямаше да има толкова дебели хора по света.

5.   Един път в седмицата разтоварване само на плодове е добра идея. Спираш сладките (ако много пририташ хапваш малко (МАЛКО) фурми, стафиди или мед примерно, спираш пърженото, като цяло увеличаваш суровите плодове и зеленчуци. Готово! И повечко движение.