Споделена история от Спорт и красота

Обезкосмяване при момичетата
Имам въпрос към вас : имам мустак, който махам с кола маска, но ми е адски неприятно. Та въпросът ми е дали ако го обръсна ще стане по-зле? А също така и не знам как да си махам космите по ръцете. Не искам с епилатор, същото ми е мнението и за колата маска. Дали ако ги бръсна ще стане по-добре? На краката си ги бръсна и съм доволна, но не знам дали ще е така и за ръцете ми. Бих искала да чуя мнението ви и ви моля, да не бъдете груби. Благодаря предварително за публикуваната ми история.

Коментари

1.   аз си ги бръсна ръцете и си ми излизат точно толкова колкото съм си имала и преди когато ги остава, а мустака не го бръсни това е пълна глупост ако го направиш, прави си го с кола маска по добре или иди на лазерна

2.   Кола маската!!! Бръсненето не е добър избор, ако си започнала отскоро, спри, защото после краката ти стават на точки ии.... И козметичката ми каза така, а и кола маската не боли. Мустака е нормално, все пак това е лицето, което е по-чувствително. Използвай кола маска, но ходи при добър козметик!! :)

3.   Момиче в никакъв случай недей да правиш грешката да бръснеш нещо по лицето си. Ще станеш като мъж, през ден трябва да се бръснеш, ще станат черни, като на мъж... преди си бръснех ръцете, но спрях и почнах с епилатор, отначало боли, но не е болка за умиране.... Сега махам на всякъде с епилатора, само краката си бръсна, но рядко.... НЕДЕЙ ДА СИ БРЪСНЕШ ЛИЦЕТО, МОЛЯ ТЕ!!!!

4.   Искам да споделя опита си с авторката. Имам същия проблем, който се появи, когато бях на 12-13 г. Оказа се хормонален проблем - повишен тестерон и поликистоза на яйчниците. Разликата е само, че нямам окосмяване по гърба и по гърдите, но имам много силно окосмяване по лице, врат, крака, ръце, корем. Сега съм на 28 и ще резюмирам опита си - минала съм през какво ли не като опити за премахване на проблема. Първо, за тялото - задължително само кола маска, ако имаш финансова възможност може и фотоепилация, но ще е по-скъпо и ше трябва постоянство, за да се поддържа резултата. По лицето - в никакъв случай да не се бръсне, стига се до ужасни последици. Там само фотоепилацията може да помогне. Хормоналните хапчета не ми помогнаха, космите си стоят, независимо какви препарати съм пила. Просто трябва да се живееш с това, но в никакъв случай недей да се потискаш. Ти си жена, като всички останали, просто с някаква особеност. Но не прибягвай до бръснене наистина, дори и по изключение. Ако си по-пълна, добре е да отслабнеш, понеже и това ще повлияе непряко върху намаляване на хормона. И последно - сподели поне с майка си! Аз крих 2 години, ходих с поло на училище, с шалове, за да крия космите си и се бръснех със самобръсначка. Няма да ти казвам през какво съм минала заради това криене... Проблемът страшно се влоши. Сега съм омъжена, щастлива и не нося поло, защото всичко махам с фотоепилация, но действително хормоналните нива са си същите. Просто го приеми, лечение няма, приемаш, че си такава и работиш върху това как да ги махнеш тези косми, поне там, където се виждат и те притесняват. Не обръщай внимание и на подигравки, Успех

5.   Мустака не може ли да го махаш с пинсета? Пък даже и ръцете.

6.   Аз съм почти на 14 от 2 години ходя на козметик и на краката, мустака и по средата на веждите нямам косми :) Ръцете оредяха първоначално боли, но се свиква аз за цялостно почистване плащам при моята козметичка в Русе 60 лв. (крака, ръце, вежди, мустак и слабини през лятото) зимата ходя през 2 месеца да се поддържам, а лятото през две седмици и половина, не се бръсни кожата ти ще стане тъмна и космите остри, епилатора също не е добро решение остават малки пъпчици и не ти маха космите под корен, докато кола-маската го прави
Дано се пробваш

7.   Мустака с лазерна епилация или фото епилация. Краката и ръцете не ги бръсни..не е болка за умиране да си теглиш един епилатор или кола маска,лентички. :)