Споделена история от Спорт и красота

Троен проблем! Хирзутизъм, гъша кожа, начало на целулит
Здравейте! Аз съм момиче на 12 с 3 големи проблема - имам хирзутизъм, гъша кожа и започва да ми излиза целулит :(

За окосмяването се бях примирила до преди 3 месеца, когато се сетих че просто е прекалено прекомерно. Разрових се в интернет и видях че това си е заболяване. Натяквах на майка ми че това НЕ Е нормално и че е болест (тя също има отличаващи се косми по ръцете примерно, но аз съм тройно по-зле), но тя продължи да отрича. Ама накрая се разбрахме че ще вземем фотоепилатор след 2-3 месеца, но тук гъшата кожа идва на показ...

Така... не мислех че имам гъша кожа, дори не знаех какво е това. Но тази седмица бях седнала до една моя приятелка която по едно време ми зазяпа врата и каза че имам пилешка (гъша) кожа и че е болест. Пак се разрових в нета и видях че може да се премахне с ексфолиране и хидратиране, но не знам дали да го правя след като се депилирам (с пяна) защото четох една статия за това и там момичето пише че след като се Епилира и излизат червени точки в основата на мястото на косъмчетата и те не се махали до следващата епилация. ТА - не знам дали след като се ДЕпилирам ще ми излезнат червени точки. При мен гъшата кожа е жълтеникави подкожни петна на бедрата и леко настръхнала кожа на ръцете и врата. Не съм сигурна дали кожата ми (особено на бедрата) ще се влоши, особено след като почна да използвам фотоепилатор :(

За целулита - забелязах го тази седмица. Имам линии като белези на дупето и в бедрата съм направо слон (а уж тренирам балет... ) - даже една моя приятелка забеляза че съм дебела в тази област и почна да ми се присмива :(

Майка ми отрича за болестите, но целулита не го пренебрегва.

Можете ли да ми предложите някакво лечение за хирзутизъм, което няма да се отрази на гъшата ми кожа зле? А за целулита ако можете да ми предложите някаква диета? Аз съм отказала пърженото и мазното ама сладкото е проблемно... и, моля, не ми предлагайте външни упражнения (бягане, спорт) защото в моя град няма място където да правиш такива неща. Моля за упражнения които са за вкъщи. Ако е възможно и да ми предложите и общо решение което действа за максимум 3 месеца, защото нашите планират да ме пращат на летен лагер - шапка ви свалям! Благодаря ви предварително :)

Коментари

1.   Всичко, което искаш да знаеш, го има в интернет. Упражнения има за всяка част на тялото, и диети има какви ли не!
"За целулита - забелязах го тази седмица. Имам линии като белези на дупето" - мисля, че това са стрии (по начина по който описваш проблема) За стриите има всякакви лосиони, но хубавите са много скъпи. Могат да се заличат малко ако са червени. Ако са бели - те вече са стари и могат да се премахнат само с лазер.
Целулита "портокалова кожа" се премахва чрез спорт и много вода.