Споделена история от Спорт и красота

Проблем с теглото
HI, GUYS!!!
Момче съм на 19 г. и имам проблем с теглото от както се помня. Прекалено съм слаб, висок съм 1, 65 и тежа 55 кг. Много ми е трудно да кача дори 1 кг. , просто явно е генетично заложено, тъй като майка ми и баща ми като по-млади също са били много слаби.
Не се харесвам толкова слаб, бих казал дори, че се комплексирам от тялото си. Наскоро започнах да пия бирена мая. Интересува ме дали мога да започна да тренирам, тъй като си мисля, че ако започна може да отслабна още повече. Не знам, не съм много запознат с тези неща и ще се радвам ако ми дадете съвети как да кача малко маса, че да започна да приличам на човек.
Благодаря много!!! :)))

Коментари

1.   Брато тренирай си и да не ти дреме. Започвай и споко няма да отслабнеш. Ако ти се взимат добавки върви във някой фитнес, разпитай там какво, кога, как. Прочети това онова. Прегледай упражненията и започвай няма какво да се чудиш. Аз също съм на 19г 170см 67 кг. Тренирам от 4 години уличен фитнес. Там е изключително трудно да качваш но се качва. От друга страна се учат много красиви неща както и да е. Избери си спорт, това което те влече и започвай.

2.   Мини на висококалпрична диета...има такива в имтарнет и започни да тренираш няма да свашиш просто ще натрупаш мускушна маса ако не стане си вземи Нацепин

3.   Не се притеснявай. Аз до преди 9 месеца бях 171см. 52кг., а сега съм 174см. 68кг. (качих предимно мускулна маса) и ще ти кажа как го постигнах. На 18 юли миналата година спрях цигарите. На 21 същия месец започнах да ходя на фитнес, да спазвам хранителен режим и да се ровя из нета за всичко свързано с бодибилдинга. Храних се по 8 пъти на ден и то големи порции! Тайната е в храненето. Трябва да ядеш много повече отколкото можеш да си представиш, но не яж боклуци. Яж картофи, ориз, хляб, овесени ядки, макаронени изделия, боб, леща, яйца, извара, кисело мляко, кашкавал, ядки, авокадо, зехтин, плодове, зеленчуци. Пий много вода. Харесай си зала и започни да ходиш. Питай фитнес инструктора в нея да ти направи програма. Няма от какво да се притесняваш, всеки е бил начинаещ и всеки е минал по твоя път. Даже ако имаш възможност си купи протеин на прах, креатин или БЦАА. Не слушай какво ти говори всеки. Аз ти казвам, че тези хранителни добавки не са вредни и ще ти помогнат да качиш мускули, но няма да стане веднага. Трябва да си постоянен. Истинските резултати идват чак след 4-ти, 5-ти месец в най-добрия случай. Ти си с бърз метаболизъм и трябва да се радваш, че трудно качваш. И аз съм като теб. Мен в училище сега не могат да ме познаят. Бях най-дребния в класа, а сега съм един от най-големите и ми имат респект. Преди се подиграваха с мен, а сега никой нищо не смее да ми каже, но си платих цената. Ако си постоянен резултатите няма да закъснеят. Разрови се из нета, направи си режим, програма. Започни да се храниш, тренираш и почиваш и ще видиш, че не само изглеждаш добре, но и се чувстваш много по-добре. Желая ти късмет :) Ако има нещо питай.

4.   Според мен всичко ти е наред и няма за какво да се тревожиш. Килограмите ти са идеални за ръста ти. Защо искаш да качваш килограми? Толкова хора днес искат да слабеят, а пък ти - обратното.
Хубавото е, че искаш да тренираш. Помисли кой спорт ти харесва и се запиши или ходи на фитнес.

5.   Зависи какъв спорт ще тренираш. Ако е гимнастика или колоездене ще отслабнеш. Ако е вдигане на тежести ще наедрееш.

6.   Не се притеснявай. Аз до преди 9 месеца бях 171см. 52кг., а сега съм 174см. 68кг. (качих предимно мускулна маса) и ще ти кажа как го постигнах. На 18 юли миналата година спрях цигарите. На 21 същия месец започнах да ходя на фитнес, да спазвам хранителен режим и да се ровя из нета за всичко свързано с бодибилдинга. Храних се по 8 пъти на ден и то големи порции! Тайната е в храненето. Трябва да ядеш много повече отколкото можеш да си представиш, но не яж боклуци. Яж картофи, ориз, хляб, овесени ядки, макаронени изделия, боб, леща, яйца, извара, кисело мляко, кашкавал, ядки, авокадо, зехтин, плодове, зеленчуци. Пий много вода. Харесай си зала и започни да ходиш. Питай фитнес инструктора в нея да ти направи програма. Няма от какво да се притесняваш, всеки е бил начинаещ и всеки е минал по твоя път. Даже ако имаш възможност си купи протеин на прах, креатин или БЦАА. Не слушай какво ти говори всеки. Аз ти казвам, че тези хранителни добавки не са вредни и ще ти помогнат да качиш мускули, но няма да стане веднага. Трябва да си постоянен. Истинските резултати идват чак след 4-ти, 5-ти месец в най-добрия случай. Ти си с бърз метаболизъм и трябва да се радваш, че трудно качваш. И аз съм като теб. Мен в училище сега не могат да ме познаят. Бях най-дребния в класа, а сега съм един от най-големите и ми имат респект. Преди се подиграваха с мен, а сега никой нищо не смее да ми каже, но си платих цената. Ако си постоянен резултатите няма да закъснеят. Разрови се из нета, направи си режим, програма. Започни да се храниш, тренираш и почиваш и ще видиш, че не само изглеждаш добре, но и се чувстваш много по-добре :) Ако има нещо питай.

7.   Вземи се в ръце.За мъж това е грозно натрупак поне 10кг маса.Един мъж трябва да е пълен.Сега като гледам някви 16годишни плочки,мускули абе на къде отива това поколение.Оставам без думи!!!

8.   О, боже. А съм на 10 а съм толкова килограма колкото теб.