Споделена история от Спорт и красота

За косата
Привет, искам да отправя едно въпросче към всички момичета/жени :) Споделете как се грижите за косата си каква козметика използвате, правите ли домашни маски и ако да какви и всичко за ежедневната ви грижа за косата :) Мисля, че не е лошо да си споделим всички, интересно ще да е, хайде давайте вие сега пък и аз по натам :)

Коментари

1.   Мия си косата на 2-3 дни с шампоан против косопад (в момента Фитовал), защото имам такъв проблем, а също и с мазна коса, но с нея според мен няма справяне. След това слагам маска задължително, защото си изправям често косата. Имам различни, редувам си ги, ама не са професионални, от ДМ са ми повечето. Домашни не си правя, вярно че са добри като ефект, ама е голяма мизерия, според мен поне. След като си измия косата и слагам хининова вода в корените, също против косопад, след това слагам някакъв серум или масло (също имам доста и си ги редувам) и накрая напръсквам с един спрей за накъсана и суха коса. Това е, за някои може да е много, за други малко, за мен си е нормално :)

2.   Аз съм момиче, само че обикновено! Не се занимавам с глупости като маски, гелове, козметика и др. Къпя се два пъти с обикновен шампоан и косата ми си е супер. Ехх, колко е хубаво да си обикновена жена, а не кифла.

3.   Номер 2, момичетата използващи повече и по-различни продукти за коси, не ги прави кифли... :D обади логика обаче.... Ако не си наясно, балсамите, маските и другите продукти не са с цел 'изкифляване'. Всяко си има различни предназначения, като укрепване, блясък, подхранване, засилване на растежа и прочее. Ако ти си доволна от собствените си грижи и косата ти изглежда добре - ок, браво на теб. Явно имаш добри гени с тази минимална поддръжка. Но някои госпожици имат проблемен скалп и са или с цъфтежи, или с изтъняла коса, или Бог знае какво. И затова са измислени тези продукти. Друг е въпроса доколко помагат и дали са съобразени с типа коса. Недейте да разграфявате толкова грозно жените според това какво и колко често го ползват...

Нека споделя и моята рутина. Обикновено не ползвам купища продукти и не съм ''баш-кифла'' по логиката на номер 2... Но понеже моя тип коса е от мазните, се мия по-често, защото нямам възможност да стоя вкъщи с мръсната коса, тъй като съм винаги навън и не мога да си позволя занемаряване. Ползвам винаги различни шампоани, за да не привикне напълно косата към даден... В момента съм с един на Garnier за тънка коса, редувам с един професионален от фризьорски салон. Веднъж седмично се намазвам с купешка маска на Color visage - голяма черна опаковка, доста евтина за грамажа си (с масла от макадамия, арган и т. н. ) Ами, нищо специално не е, маска като маска, мирише приятно и омекотява косата. Домашните маски съм чула, че са по-ефективни, но така и не съм експериментирала все още, не знам за моята коса какво е подходящо. Постоянно чета за някакви небивали продукти, дето не всеки си ги има вкъщи, че да направи маска от тях, а аз искам нещо по-достъпно.
Кристали не използвам, тъй като ефект от тях няма, нито работят върху появата на цъфтежи, нито нищо. За лесно разресване може да си ползваме балсами или маски, няма нужда от серуми и кристали да прашлясват вкъщи.... и това е.

4.   Номер 2, това че много момичета ползват маски за коса, кристали и други подхранващи неща не ги прави кифли, а просто жени, загрижени за косата си. Научи определението за кифла ;)

5.   До номер 2 - От кога да се поддържаш те прави кифла? :D
Аз ползвам само маска и кристали.

6.   до номер 2 мислиш доста грешно ;)
не кифлите използват маски и се къпят често, а жените който се поддържат ;)
особено ако си с дълга коса, но явно твоята си я оставила на произвола на съдбата и не ти дреме мислиш си че е добре ;дд ама може би не е!!
сигурно си някое лапе на 12-13 години и си мислиш че знаеш всичко.. ужас
а и 2 пъти в седмицата да си миеш косата не мислиш ли че е малко.. ;д и само не ми казвай че по принцип само 2 пъти се миеш ( къпеш и т, н) ;ддддд

7.   Да, номер 2, като се грижиш за външния си вид си кифла, много правилно. Представям си и колко хубава коса имаш ти, направо да ти завиди човек.

Та така, сега по темата- мия си косата два пъти в седмицата с шампоан на Алверде или на Балеа(от тези по 2 лева, които са). Но доста често ми се налага да ползвам и сухи шампоани, на които намерих много хубав заместник- хумата.
Слагам розова вода в корените и краищата, използвам някакво масло или бътъра за коса пак на Алверде. Общо взето това е. Понякога си правя домашни маски, но това се случва рядко. А купени маски и балсами не ползвам.

Беци

8.   Розовата вода за какво помага?

9.   Аз си мия косата по 2/3 пъти седмично с шампоан и маска на christian of roma и ползвам кристали. И косата ми е дълга гъста с блясък нямам проблеми с косопад или пърхот.

11.   Аз не мисля, че за моята коса трябват кой знае какви грижи. Нямам пърхот, но бързо ми се омазнява косата. Мия я по 2 пъти седмично с най-обикновен шампоан и често ходя на фризьор. Имам си и блясък и обем и косата ми е подхранена.

12.   И разбира се прекрасницата от номер 2 е наредила по 1 звезда на всяка, която не е съгласна с нея, всички са й кифли, всички са ненормални :D Не й обръщайте внимание и се грижете за косите си! с 'брилянтната' поддръжка, която тя си прилага, няма да изглеждаме вкарани в ред най-малкото.