Споделена история от Спорт и красота

Сваляне и стягане с бягане
Здравейте!
Имам нужда от съвет. Аз съм момиче на 18г. и съм 50 кг. Не съм дебела, а просто имам нужа да свяла тук-там излишното (главно в краката) и реших това да стане с бягане, понеже нямам възможност да посещавам фитнес зали. Ако имате опит с това.. моля - споделете с мен, посъветвайте ме как по-точно да стане това. Колко да тичам? И мога ли да вземам хранителни добавки, при положение че няма да правя силови упражнения, а само бягане? Четох много в Интернет, но точен отговор не успях да намеря..
Много ще съм ви благодарна ако се намери някой, който може да ми обясни как стоят нещата! =D :)

Коментари

1.   Здравей. Правилно си подходила, защото истината е в бягането. Не е нужно да взимаш нищо, храни се разделно и просто започни с около 30 мин. тичане, не бързо бягане на ден и постепенно ги увеличавай до 1 час и съвсем скоро ще забележиш резултата. Но не забравяй да се разгрееш хубаво преди това, за да не се контузиш. А ако искаш да стегнеш дупето и краката прави клекове и напади. Пожелавам ти успех ! :)

2.   Нямаш възможност за фитнес зала но имаш за добавки? Тренирай HIIT

3.   Най-добре за сваляне е така наречената HIIT – високоинтензивна интервална тренировка. Това означава редуване на спринтове с крос или просто ходене. Много по-ефективно е от монотонното бягане (крос) и тренировката е доста по-къса. Аз правя между 5 и 8 спринта по 30 секунди на тренировка. Като казвам спринт, имам предвид тичане с максимална бързина, на предела на везможностите ти, за да се изгорят максимално много калории. Още едно предимство на тази тренировка е afterburn ефекта - продължаваш да гориш калории няколко часа след края на тренировката. Естествено, не е за всеки този вид тренировка и за това повечето хора практикуват монотонното бягане - много по-лесно и по-безопасно е. Бих ти препоръчал HIIT само ако имаш опит в бягането. Аз съм тренирал лека атлетика и за това за мен не е никакъв проблем, но ако тичаш от по-малко от 2-3 години, по-добре прави крос, за да не се натоварваш толкова, а и рискът от контузии при крос е много по-малък. Успех!

4.   Привет,
Правилно решение си взела, точно бягането ще ти свърши работа в случая. Тъй като доколкото разбирам до момента не си спортувала активно, няма смисъл да вземаш каквито и да е суплементи за отслабване на първо време. Каквато и кардио тренировка да започнеш да правиш, ще има голям ефект. Това разбира се докато организмът ти се адаптира и спреш да сваляш, но ти така или иначе не искаш да сваляш 20 кг, а 5 примерно :) така че всичко от което имаш нужда е малко воля и дисциплина за редовно бягане. Препоръчвам ти да ходиш 3 пъти седмично, започни с бягания по колкото можеш, не се престоварвай. Докато се усетиш, ще си постигнала резултатите си :)
П. С.
Аз съм мъж на 29, спортувал съм през целия си съзнателен живот. Преди бях състезател по силов трибой (разбирай 100 кг. ), но след това смених спорта с бокс, при което паднах на 77 кг. така че имам доста опит със сваляне на килограми :)

Поздрави и успех!

5.   Трудно ми е да приема че преценката за физическите ти пропорции е вярна, защото:
1. Тежиш 50 кг. и за да имаш нужда от сваляне на килограми, трябва да си под 159 см., което едва ли отговаря на реалността
2. Това което ти виждаш, съвпада ли с онова, което околните виждат?
3. Липсата на нормална мускулатура по тялото ти те прави несиметрична в твоите очи - какво общо имат тук килограмите?
4. Спортувай - тичай, щом те кефи, макар че няма какво да четеш по интернет - просто мърдай краката си по често и всичко ще е наред с тях.
5. Мърда - живо е! Не мърда - умряло е! Това е истината. Бъди жива!

6.   Здравейте!

Много благодаря на №1, 3 и 4 !
№2 - Нямам възможност да посещавам фитес зали не от финансова гл. точка, а поради други причини..
№5 - Тежа точно 50кг. и 100гр. и съм 162см. висока (забравила съм да спомена)
Хората около мен казват, че съм добре. Не искам да свалям много килограми. 2-3 са ми достатъчни Краката са ми големи, както и прасците. И ми се струва несиметрично с горната част на тялото ми, понеже съм слабичка нагоре. Целта ми е да стегна краката си без да отслабвам горната част.

Благодаря отново,
авторката

7.   Само си внушаваш, че си дебела. 50 кг за този ръст са слабо. и аз преди като теб си мислех че съм дебела краката че са ми големи и т. н. но след време сега като се гледам тогава каква съм била не знам с какъв акъл съм си внушавала че съм дебела като съм била чисто слаба

8.   Аз съм номер 5. Данните ти по всички видове критерии, които можеш да намериш като информация, са ти почти перфектни към леко по-слаба, както казва 7. Освен това хората около теб със сигурност те виждат по-добре, от колкото ти се виждаш - повярвай им.
Според мен краката трябва да тренираш със сумо клекове, напади с ритник напред и български клек - мисля че като начало са добре. Всичко можеш да правиш в парка или стадиона, само със собствена тежест, а не в зала. Интервални спринтове също можеш да правиш, но едното не замества другото. Можеш да намериш и чудесни 10 минутни пилатес комплекси в интернет, които не са агресивни към тялото и можеш да ги правиш и у дома. Може да изглеждат лесни, но само така изглеждат отстрани :) Нищо не пречи да правиш няколко неща или да редуваш различни тренировки. Ако ще тренираш всеки ден, не е нужно тренировката да надвишава 30-на минути, а да тренираш всеки ден :)
И като се опитваш да прецениш ефекта от това което правиш, не гледай килограмите, а как се променя обиколката на бедрата в горната им част. Мери ги, например, през седмица, а не всеки ден.

9.   Бягането е добро решение. Определено е изморително, но и гори много калории. Можеш да пробваш и със скачане на въже и каране на колело. Можеш за разнообразие да правиш и други упражнения. Потърси в нета сайта на Руми Илиева и разгледай тренировките и. Кратки са и са ефикасни. Аз така се стегнах и свалих излишните мазнини. Човек като се храни добре и спортува редовно добрите резултати не закъсняват;))) Въпрос на воля! Успех!

10.   Моля да се публикува! Ако си от Пловдив има 1 камара начини за да се стегнеш, може и да си 50 кг но да имаш да сваляш 10 кг. 1во хранене, 70% от тренировката е хранене, 2-ро не приемай повече от 1300 калории на ден. 3-то тренирай цяло тяло, с твоя ръст упражнения със собствено тегло ще са ти перфектни, ГЛАД не е решение, ако може да се свържем извън сайта и ако си от пловдив мога мноого неща да ти обясня. За дупе има страшни упражнения за вкъщи които стягат дупето и краката. Но не е хубаво само крака, трябва цялото тяло да натоварваш и за да не каталясаш, редуваш 1 ден бягане 1 ден упражнения.

11.   Точно, защото нямаш да смъкваш кг, а фигурата ти изглежда несъразмерна, проблема не са бедрата, а имаш нужда да оправиш горната част. Това с кардиото е прекрасно, но няма да ти помогне за по - добра визия. Необходимо е да развиеш горна част, по този начин бедрата ти ще ти стоят добре. Горна част се развива или в залата или на площадката, но с тежести (леки).