Споделена история от Спорт и красота

Епилация?
Момиче съм на 16 години. Имам косми по корема, които не се забелязват много, но все пак се виждат. Също така имам по гърдите, но те са почти невидими като най-големият ми проблем е, че имам косми около ареолите. Много е неприятно, защото не искам да ме гледат така хората и да си мислят някакви неща за мен. Не мисля, че имам проблем с хормоните, въпреки че смятам да си направя скоро изследвания. Вероятната причина се крие в детството ми. Когато бях на около 11 години реших, че трябва да се обръсна. Взех бръсначката и помня как си обръснах гърдите и корема!? С кой акъл съм го направила не знам! Сега страшно много съжалявам, защото имам косми, а кожата ми е много бяла. Според вас кой е най-добрият начин, по който да ги махна? А дали няма да се махнат след края на пубертета? Моля ви, дайте ми съвет, защото е наистина много неприятен моят проблем и искам да направя нещо по въпроса. Ако сте имали подобен случай, моля споделете го!

Коментари

1.   Епилация само - епилатор, кола маска или фото епилация. Правилно си се ориентирала.

2.   Извинявай, но защо си го направила??
Дори и веднъж да пипнеш мъха, няма връщане на зад!
Бих те посъветвала да отидеш на електроепилация.
Аз съм си правила на краката, на бикините и под пъпа.
и вече за 11 год. не е излязло и косъмче!
Процеса до желания резултат изисква повече време отколкото лазерната и фотото.
При теб може би още повече, зависи от дебелината на космите ти.
Но ако започнеш този вид епилация не се отегчавай, както аз направих в началото и след 1 год спиране започнах да се подлагам отново. След като разбрах как се прави си закупих домашен електроепилатор, спестявайки си много пари.
Сега ги остави!
Не ги брасни, не ги скуби, ще стане по- зле. Така само дразниш повече луковицата на косъма.
Потърси за електоепилацията в интернет.
Това за мен е най- разумното решение за твоя проблем.
Последно бих те посъветвала да си правиш лазерна. Тъй като за лазерната ще трябва да се бръснеш.
Няма траен ефект, само дето ще ти пигментира кожата малко или много.
Надвам се да съм ти била полезна!
Успех!

3.   Към номер 2
Направих го когато бях много малка и нищо не разбирах.... много е глупаво и жестоко съжалявам, но наистина няма връщане назад. Благодаря ти за съвета за електроепилация. Най-много ме притесняват космите от пъпа надолу има една лента и смята, че е малка зоната и ще мога да се справям по някакъв начин с този проблем.

4.   Пробвай с лазерна епилация.
Аз си правих под мишниците останах доволна.