Споделена история от Спорт и красота

Отслабване без намаляване на гърдите?
Здравейте, решила съм да сваля около 7-8 кг. Не съм пълна, но все пак бих искала да съм по-слабичка, защото такива фигури харесвам. Сега имам доста пищна гръдна обиколка, която обаче не искам да загубя в процеса на отслабване. Какво да направя? Да подчертая, че искам само да сваля килограми, а не да правя плочки, мускули или атлетична фигура, не харесвам такива. Има ли начин, чрез който да отслабна без да намаля драстично гърдите си? Изключвам бягането, защото заради плоскостъпие ми е забранено да тичам. И моля ви, не критикувайте, променям се за себе си, защото аз така искам, не за другите, най-малко пък за момчета. Това е моят идеал за красота и искам да го постигна!

Коментари

1.   Не можеш да не свалиш от гърдите си. До ген е, както всичко друго. Ако, когато качваш, качваш и в гърдите си, значи от там ще сваляш. Давай по класическия начин- спорт и хранене, но наблягай на упражнения за гърдите си, за да не се свлекат много при отслабването.

2.   Не съм наясно при жените как е, но факта, че ние мъжете когато сваляме килограми, сваляме навсякъде, ме кара да мисля, че и при вас е така. Още нещо, без бягане няма как да се получи. Аз съм опитвал всичко-колело, плуване, какво ли още нe, но просто бягането е най-ефективно и резултатите идват най-бързо. И стой далеч от диети. Те са изключително безсмислени. Хранителен режим да, но никакви диети.

3.   Преди имала ли си големи гърди? Ако отговорът е да, то когато отслабнеш пак ще имаш гърди. Ако пък е не приемай факта, че ще се намалят и живей с това.

4.   Имa упрaжнения сaмо зa гърди. При отслaбвaне ще губиш мaзнинa, с тренировкa ще печелиш мускулнa мaсa. Тоест, aко поне тези упрaжнения прaвиш, гърдите ти дори ще сa по- хубaви от сегa. Мускулa дaвa обем и сa стегнaти.

5.   Като занимаваща се с фитнес - ще кажа и аз малко, а и донякъде минах през същото.
Свалянето на килограмите СЕ ОТРАЗЯВА и на гръдната обиколка. До май 2013 бях 67 кг. (от доста застоял начин на живот, все "движение" с кола и бла-бла"). Бях абитуриентка и роклята, която си купих за бала, сега ми е с два номера по-голяма. Сега съм 57 кг. Само че през 2013 отслабнах драстично - за месец и половина свалих 15 кг., което бе в следствие на много стрес, напрежение, нерви и гладуване (гладуването не беше целенасочено, а просто грозен резултат от многочасово работно време, за жалост, та се хранех 1-2 пъти макс. дневно, и то основно с някакви джънк фууд, в малки порцийки). Сутиенът ми е с един размер сега по-малък - вече две години по-късно. Е, повече от 60 кг не мога да кача, а по-малко от 55 не мога да смъкна, което до някъде ме радва. Ходя на фитнес от половин година и си оказва влиянието не само върху тялото, но и върху емоционалното състояние - сега съм много по-добре и физически, и психически. Но гърдите ми не станаха отново по-големи, във фитнеса продължавам да се потя и т. н. Но упражненията за гърди вършат работа, само че не бива да се прекалява с тях и за жени НЕ е препоръчително да използват прекалено големи тежести.
Щом не ти върши работа тичането (макар че наистина е най-ефективното средство, направо спринтове) - скачай на въже (това също е доста ефективно! ), карай колело, кростренажор във фитнес... или пък активни танци? Пот трябва да се лее. Не се потиш - не отслабваш. Потиш се - отслабваш. :)))

6.   Мога да споделя опита на номер 5. Аз се движа между 60 и 68 кг при 175 см. височина и гръдната ми обиколка дори се движи с две номера или -. При 68 кг. съм С до D, a при 60 кг. съм си чашка В към С, но мога да нося без проблем сутиен В
Имам по природа хубава структура на тялото и съм стегната дори да съм 68 кг.
Ходя си и на фитнес и правя упражнения и за гърди, но това не променя големината на гърдите, би следвало да ги вдига, но моите и без това не са увиснали.
Няма начин гръдната обиколка да не ти спадне с 1 размер при отслабване с повече от 3-4 кг., ако имаш големи гърди.
Интересното е, че когато съм по-слаба (била съм дори 57 кг.), не получавам толкова внимание от мъжете
Най-харесвана съм сякаш към 63-65 кг., но падна ли под 60 кг. сякаш не ме забелязват и ставам невидима. При 68 кг. също ме харесват и ми правят комплименти, което ми е доста странно
Моята цел е да не си играя много с килограмите и да се задържа при 60-65 кг. За съжаление точно като започнах фитнеса доста напълнях (не само на кг.), защото сигурно се отпускам с храната.
Опитах се да се храня с много белтъчна храна, да спря въглехидрати и тем подобни, но не ми се отразява мен лично добре - хваща ме цистит, започвам да имам проблеми като цяло с отделителната система и да се чувствам зле.
Сега консумирам хляб и картофи, понякога дори малко гумени мечета, но сладко по принцип не ям. Пека си сама хляба като си купувам чисто пълнозърнесто и ръжено брашно. Не само, че ми излиза по-евтино, но и е истински хляба ми.
Пека 1 кг. хляб на седмица, замръзявам половината. Този 1 кг. го ядем двама човека цяла седмица и не мисля, че е много,но си хапваме и картофи, и ориз.
7-8 кг. се губят иначе лесно, когато имаш излишни кг. , но ако си с нормално телосложение като мен и искаш от естетически причини да смъкнеш е доста трудничко.

7.   Аз искам №6 при 67 кг. Няма да я пусна да диша :)

8.   Ами както казва №1 то си е до ген! Аз пък имам друг проблем не мога да напълнея! Много съм слаба едва 43 кг но със размер B, стигала съм до голямо С и малко D когато бях 50 кг. Ако отслабнеш няма как да не ти се отрази, ако държиш да имаш гърди недей сваля!