Споделена история от Спорт и красота

Плосък корем с плочки
Здравейте! Момиче на 16 съм и съм висока 1. 67, 55 кг. Имач стегнато дупе за което често получавам комплименти но проблема ми е корема. Имам натрупани мазнини които са супер грозни с прилепнала блузка. Сега лятото е времето да ги стопя и после да си направя плочките. Имам волята за това но искам да е ефикасно и трайно. Спрях сладкото освен ако не е домашно и ако е такова хапвам минимално количество. Ям много плодове и зеленчуци и всяка сутрин щом стана пия ментов или зелен чай без захар, защото знам че помага за метаболизма. Кажете на прав път ли съм. Знам, че трябва и спорт и след като завърша ще бягам през ден, засега правя упражнения - преси, повдигане на краката, подскоци и подобни. Моля дайте ми съвети за да постигна целта си.

Коментари

1.   Здравей! Така ами и аз отскоро започнах да тренирам, нали е лято, все пак трябва да се стегна хаха. Правя по 10 упражнения на ден, при което всяко е към 30, 45 секунди. Направих си програма, например правя 3 упражнения, почивам малко, след още 3 същото. Моите са предимно коремни преси и клякания. Но, разбира се трябва да се вземеш на сериозно. Не днес не ми се прави и не правиш. Та това е. Също може да намалиш сладкото, пърженото, захарното... Абе всичко с което се натрупват мазнини. Тичането също е много ефикасно, стига да не се отказваш! (: Това е и успех от мен!

- Psycho.

2.   Здравей ,аз съм момиче на почти 14 ,преди имах направо шкембенце и много го мразех ,но от скоро се заех да го оправя и постигнах сериозни резултати! Тренирам си вкъщи всеки ден ,основно клекове ,коремни преси , лицеви опори и много ходя пеша. След всяка тренировка си имам обичай да взимам душ и да хапвам голяма купа плодове -всеки ден различни. Също и пия многоо вода и течности ,чайове,плодов сок за храната както каза ти ,много внимавам с пърженото и сладкото ,не ям полуфабрикати и чипсове. От както правя това ,имам голям напредък с корема ,махнах мазнините и тепърва започвам да оформям плочки. Според мен не е необходима някаква специална ограничителна диета или да ходиш на фитнес , лично аз си тренирам вкъщи,но трябва постоянство.
Успех!

3.   Момичета, не е трябвало да се сетите да тренирате точно преди лятото. Тренира се много време, с лишения и здрави тренировки, а не, , днес ще бягам, а утре не, защото ме мързи. Трябвало е и през зимата, и през пролетта, и през есента да тренирате. Но както и да е, не помагам с това.

Спри всичко пържено, както и газираното и мазното. Добре правиш, като ядеш много плодове, но яж и пиле( много е полезно, ама много, но без мазнини и пържено) и черен, а не бял хляб. Също яж ядки, но пак- да не са пържени. Много е важно да ядеш по 5-6 пъти на ден и преди тренировка не яж ВЪГЛЕХИДРАТИ. Тренировъчна програма можеш да видиш в интернет, а след тренировка може да ядеж чак след час. Пий вода повреме на тренировка, но не много. И почивай, не се преуморявай. Между сериите прави по 30 сек. почивка (това зависи по колко повторения правиш). И най-добре си постави дни за почивка, не тренирай всеки ден. 5 пъти седмично е добре :) Ако ти трябва още нещо, пиши тук. Поздрави и успех!
М, 14

4.   Като за начало, почни да бягаш, всеки ден, дори и през зимата. Ако никога не си бягала, вероятно няма да пробягаш повече от 2-3 километра първия път, но спокойно.
Бягай целогодишно, по 15-20 минути през седмицата и по час през уикенда.
Снабди се с хубави обувки за бягане (Nike Flyknit са моя избор), както и подходящ джогинг костюм (отиди в спортен магазин и се консултирай с продавачите, какво точно да си вземеш, според типа кажа и прочие). Така ще си спестиш болки в краката и мазоли на петите.
Бягай и през зимата. Щом е над нулата, няма проблем, а и така, ще калиш имунната си система.
По този начин, с правилно хранене и леки упражнения, ще имаш стегната фигура и мечтаните плочки.