Споделена история от Спорт и красота

От лявата страна на лицето - много брада, от дясната - нищо
Здравейте! Аз съм момче на 16 години, навърших ги преди около 4 месеца. Имам един проблем, с който не знам как да се оправя, за това се допитвам до вас

Малко след рождения ми ден започна много яко окосмяване по лицето (изключвам мустака, който го избръснах още на 12 или 13) - на брадичката и от двете страни на лицето. Но обаче още тогава по лявата страна беше много повече, а по дясната - почти нищо. Проблемът е, че когато се бръсна и се оставя за 1 седмица, стоя все едно дясната страна съм я избръснал току-що, а лявата не съм я бръснал от 2-3 седмици. Желая да отбележа, че при всяко бръснене съм си бръснал и двете страни (и брадичката, но това няма значение), но има много голяма разлика.
Именно това е проблемът - искам да си пусна брада, но не мога да намеря начин, защото стои много грозно без нищо от едната страна. Все едно да си избръсна едната половина от мустака, а другата да я оставя...
Моля за помощ от срещалите се с такъв тип проблем.

Коментари

1.   Кофти положение. Говори с вашите- баща ти може би може да ти помогне. Не знам и аз.

Иначе е яко това че искаш брада. На мен много ми харесват!

Момиче :)

2.   Моят съвет е ако не всеки ден, поне през ден да се бръснеш. Така ще се сгъсти дясната страна и няма да има кой знае каква разлика, а с врешвто ще се оправи!

3.   Аз имам подобен проблем.На 15 съм и съм с доста силно окосмяване.Брадата ми е гъста от дясната страна, но отляво е всеедно съм я скубал.Сега лятото се бръсна през 3 дни, а проблемната част я минавам на контра, с надеждата да се сгъсти повече.Надявам се да проработи.Пробвай, нищо не губиш.Успех с проблема!

4.   Всичко зависи от колко време се бръснеш. Започни да се бръснеш пред ден, два и след време ще се оправи, колкото повече се бръснеш, толкова по-гъста ще става брадата ти. Въпреки че и аз бях същия като теб, за което съжалявам. В 5 клас си махнах мустака за пръв път, след това от 6 клас започнах цялото лице, сега съм 12 клас и брадата ми расте за 2 дни :D Имам приятели на моята възраст, които въпреки че са на по 18/19 години се бръснат само с машинка, защото така космите растат много по-бавно и не стават по-гъсти. Все пак ти си решаваш, но да знаеш така или иначе цял живот ще трябва да се бръснеш! :)

М 18

5.   Как се бръснете на два дена бе момчета.... то като не си гладко избръснат(всяка сутрин) по-добре си пуснете кото някой поп... и какйв е този страх от повече окосмяване?
До автора- предлагам ти да си оскубеш с лентичка ( гола/кола маска - не знам как се пише, срещнах я под името гола маска по интернет, а иначе я чувам като кола маска) страната с понече растителност, а другата я бръсни всеки ден

6.   Някакво решение??? По някаква странна причина и аз съм момче и аз имам абсолютно същия проблем точно от лявата страна имам повече окосмение, а от дясната 5-6 косъма.

7.   Това става, защото си биете чекии само с едната ръка (само дясна или само лява). Трябва да ги сменяте, за да се разпределя и брадата равномерно.