Споделена история от В чужбина

Предлагат ми да съм модел в Щатите
От няколко месеца имам Инстаграм и качвам снимки непрекъснато, получавам по 200-300 последователи дневно и вчера ми писа един човек който държи модна агенция в Ел Ей и ми предлага работа като модел. Страхотно, но трябва да реша в рамките на 2 седмици дали ще замина или не, каза ми че ако откажа никога повече няма да имам такъв шанс и аз съм пред голяма дилема защото имам приятели и всичко което искам, тук в България, и ако замина може да се разочаровам. Според вас да се пробвам ли? Мислех, че е трудно да се замине толкова бързо в Щатите но този господин каза че ще уреди всичко ако реша да замина. Също така, ако реша да замина нашите не трябва да разбират къде отивам, ще им кажа че съм при приятелка в Бургас защото те никога няма да го позволят, въпреки че съм на 18 и вече мога да решавам сама. Най-добрата ми приятелка пък смята че това е някакъв вид измама, но аз не мисля понеже в профила на човека който ми писа има много снимки на моделите от неговата агенция... Какво е вашето мнение?

Коментари

51-52 от 52

57.   Добре, че ни послуша и дано наистина да е така. Само си се уплашила, но явно вътрешно още не си убедена каква е истината. Само човек с повече житейски опит знае как действат подобни хора. Карат те да се чувстваш специален и оценен и създават илюзията, че само сега имаш изключителен шанс. При жените това действа невероятно силно. Милиони момичета се натискат да са модели, но виждаш ли ти какъв късмет си извадила. Човекът сам те е забелязал сред тълпата, като капка вода в океана те е намерил в Инстаграм, защото за професионалистите е ясно от пръв поглед, че ти си родена да бъдеш звезда. И гледай колко си глупава да бягаш от късмета си. Това ти се върти в главата нали? Хайде сега стъпи здраво на земята и запомни едно. Винаги когато ти излизат с този номер да те убеждават да ти сторят добро, или да направиш някаква изключителна сделка, ама да е или сега или никога, бягай надалеч! Откъде накъде няма да имаш шанс друг път? Да не този господин да е великият император на Вселената? Не само, че той е никой, но и дори да беше някой, той дори не знае коя си. Как мислиш, че ще ти попречи за в бъдеще? Може би ще ти публикува снимките в някакъв черен списък, който е задължителен за всички модни агенции и те като ги видят там, ще кажат: "Ооо, чакайте, тази няма да я вземем защото господин Великият и е качил снимките в черния списък". Ха-ха-ха! Ако ми падне тоя нещастник, така ще го разиграя, че ще се насере от яд пред клавиатурата.

58.   На мен първата мисъл, която ми мина, когато прочетох Лос Анджелис и "моделство", беше за порно индустрията. Реших да не го пиша в коментара си, но като видях как са скочили всички - проституция и разфасоване за органи, и ми стана лошо.

51-52 от 52