Споделена история от В чужбина

Италия или Полша
Добър ден аз съм момче от град Русе, на 18 години и в момента завършвам гимназия. Един ден като завърша университет, смятам да се преместя да живея в чужбина и се колебая между Италия и Полша. Доколкото съм чел за икономиката на Полша, тя е единствената държава, която през голямата икономическа криза 2008 година, успява да избегне рецесията на Стария континент. Освен това много ми харесват градовете и, тя има богата история и е добре икономически. От друга страна си мисля за Италия защото тя има също много добре развита икономика и добро заплащане. Понеже мисля да следвам Кинезитерапия и рехабилитация във РУ, и съм чувал, че заплащането е добро затова съм се ориентирал да замина.
Ще ви бъда много благодарен ако ми помогнете.

Коментари

2.   И аз съм чувал за Полша добри неща. В Италия се е напълнило със всякакви. Бих казал:давай за Полша!

3.   Освен ако не си инженер или не се занимаваш с ИТ, като емигрант ще ти е много трудно да си намериш добре платена работа в тези държави, дори и да говориш езика. "От друга страна си мисля за Италия защото тя има също много добре развита икономика и добро заплащане. " В голяма грешка си. Ако мислиш, че в България има корупция и връзкарщини, в Италия ги има същите, умножени по 10. Щом търсиш държава с развита икономика, насочи се към Германия, Холандия, Англия или Скандинавските държави. Испания, Италия и подобните за почивка са супер, но не и за правене на пари.

4.   Италия - хубави и скъпи жени

Полша - хубави и сравнително евтини жени

Сам прецени!

5.   Италия

6.   Много ви благодаря за мнението.

7.   И двете държави не са добри варианти, но категорично Полша е по - зле. Германия и Великобритания са пълни с поляци. Смятам, че и сам ще си отговориш защо, но ако толкова държиш на точно тези две държави то по - добре Италия

9.   Здравей,

Това което си чувал за Полша и икономическото й баланс след финансовия краш от 2008-ма е вярно, но това не значи че жизненият стандарт на живот е по-добър. Много поляци бягат от Полша именно заради ниските заплати и стандарт на живот. НО, Полша е също така единствената бивша соц-държава която се смята за успешно преминала транзит към капиталистическа пазарна икономика. Езика би бил жизнено важен за да можеш да си намериш някаква работа там. Смятам че със кинезитерапия (братовчека ми бе завършила това), може би би могъл да пробиеш със твои бизнес услуги. Основаването на фирма там, не съм проучвал но би трябвало да e лесно.

10.   Защо не завършиш университет в държавата, в която искаш да емигрираш, вместо да източваш българската държава със следване държавна поръчка?

11.   Здравейте, М20 съм.
Мога да кажа мнение за Полша. Преди 5г. майка ми отиде да работи там,
срещна поляк, имат си детенце. Много и допадна държавата и хората, както и на мен при престойте ми при тях. Наистина красиви градове поддържани.,