Споделена история от В чужбина

Сезонна работа
Здравейте, на 19 години съм, ще следвам в университет, но не ми стигат парите. Търся сезонна работа някъде по морето или в чужбина. Говоря английски на ниво А2, може и да е по - високо нивото ми, имам познания и по руски език. Къде ще мога да си намеря работа по-лесно, в чужбина или по нашето черноморие. Мисля да започна да търся обяви през месец май. Трябват ми три месеца, а в момента, това което работя е с ниско заплащане и честно казано до никъде не съм стигнал със спестяванията си. В кои държави се търси работа за през лятото?
Благодаря ви за отделеното време.

Коментари

1.   За да работиш във Великобритания ти е необходим национален осигурителен номер, за него ти е необходим адрес, за да получиш адрес трябва да си регистриран на такъв и да те има на сметките му за доказателство, трябва ти и банкова сметка, за нея ти е нужен същия този номер. За всичко се чака, на интервюто за номера е нужно да можеш да говориш английски, да знаеш къде живееш и да обясниш за какво ти е. Няма гаранция, че ще го получиш от първия път.

2.   Не се лъжи да ходиш в Англия да береш КАКВИТО и да са плодове или зеленчуци!!!! Става се сутрин в 4 и се връщаш разоран. Студено гадно... в каравани живеете по 6 човека.. тясно. Случва се да няма работа но ти трябва да плащаш докато стоиш в караваната. Може и да те изгонят без причина ей така. Шефовете се държат зле с теб дори и да работите хубаво.

3.   От автора:

Всъщност мислих известно време и реших да остана в България. Ще потърся обяви за работа по морето, там също добри пари се изкарват.

4.   Не съм съгласен с номер 2... Има и хубави има и лоши ферми, но като цяло се изкарват 3-4 пъти повече пари от България. Трудно е, спор няма, но... къде не е в крайна сметка.. поне там си заслужава, ако искаш да изкараш пари, там е мястото.

5.   Защо да не иде да бере плодове бе хора? Ако не отиде на 19, кога?
Нека събере опит, в много от фермите е весело, намират се приятели за цял живот. А дори и трудно-е една малка казарма през която е по-добре да премине, вместо да седи цяло лято по кафетата.
Ако има късмет ще се прибере с прилична сума пари и ако ви прочете коментарите ще си каже "Добре че не ги послушах, а заминах"
По нашето черноморие ще си намериш лесно, голям купон е, но няма да събереш нито стотинка, просто ще изкараш едно яко лято сред нови млади хора
Каквото и да избереш е по-добре от да си седиш в къщи така че смело напред
За осигурителният номер с който те плаши номер 1 ще ти го издадат на място работодатлите, както и адрес. Проблем е ако тръгнеш сам. Но ти тръгваш с фирма, която прави всичко легално

6.   Кажи колко пари горе долу мислиш че ще си струва да изкарваш за да пестиш? На полето е трудно и не се изкарват много. Тук на морето пак са горе долу 800 лв. Какво искаш за да ти предложат хората точно и ясно нещо определено? Как си с общуването, мислиш ли че на бране на ягоди ще се справиш? Има работа но не са огромни суми и не всеки издържа. Питам, защото съм ходила на полето и знам че е тежко. Пиши какво би работил?