Споделена история от В чужбина

По какви причини напуснахте България?
След темата - Кои напускат България? , аз пък си задавам въпроса, които е формулиран в заглавието. Интересни ни са ми вашите причини. Ако модераторите одобрят темата, ще се получи интересна дискусия.

Коментари

51-100 от 135

68.   Вие пак пречупвате всичко през собствената си призма. Вие го правите всичко това в чужбина, защото сте българи. Но сте заобиколени от хора, които нямат никакъв усет към живота. Както написа вече някой " носим със себе си- себе си". Но на мен лично не ми харесва да живея в Германия и да ме заобикалят лишени от това чувство хора. Дори не говоря да се напиваш, пак казвам, за да излезнеш с един германец трябва дс си резервираш час, за да почерпиш някой от немските ти приятели, трябва да си много странен човек, защото ще ги измамиш. За да споделиш нещо емоционално за теб на някой от "рпботите", които нарекох, ще срещнеш стена, защото са оперирани от дълбочина за нещата. Ако искате живейте и на луната, никой не може да отрече жилката, която носи със себе си. И жилката не е да пиеш ракия, а да обичаш да споделяш моменти, било то с приятели, било то със семейство. Знаете ли кога немец отиде с 18 годишния си син на театър. Точно никога. Защото няма нужда от "бонда", който ние имаме с децата и родителите си. И какво като изкарвате 5 бона заплата в Германия. Някой от Вас купи ли си жилище. Мога да си отговоря и сама на въпроса. Купили сте си кола, уоооу, ние в България за такива неща не сме чували. И не мога да разбера какво против бирата и цацата имате комплексираните българи в чужбина. Ходя на театри, ама ходя и в кварталната кръчма да пия бира и да ям цаца. Не виждам нищо лошо, нито в едното, нито в другото. Лятото си ходя до морето, зимата до планината, ходя си на спа хотели, защото имаме страхотни минерални извори, хубави мпрски курорти, карам си също моя кола, а и да не забравя- живея си в СОБСТВЕНО жилище, друго давам под наем. След работа ходя на фитнес или ресторант. Ходя на театър, на кино, на разходки събота и неделя в планината, на дискотеки, на стенд ъп комеди, на абсолютно всичко, което разнообразния ни живот позволява в България. Който може си го може, другият все се оплаква.

Отварям една голяма скоба: като толко не Ви харесва България,, защо повечето работите, за да си купите жилище тук и да изживеете старините си тук? Ужасно е тук казвам Ви, стойте си там.

69.   67 - повечето сме напуснали точно заради индивиди като теб. Аз лично съм по-студен човек по характер и ми беше писнало да ме обсъждат и да ми се бъркат в личния живот. Българите са прости, нахални, обичат да си врат носа в чуждите работи и да се бият по гърдите колко са велики.
67 е решил/а да се включи и да похейти, щото или шефа или половинката са го/я издразнили и защо ли да не си го изкара в един анонимен форум.
Ако не си разбрал/а - авторът пита защо определени хора напускат България. Ако нямаш какво да кажеш по темата поне не се излагай с бири и цаци, защото повечето от нас имат малко по-различни ценности.

70.   Колкото повече чета коментарите тук, толкова повече се убеждавам, че решението ми да напусна България, преди 7 години със семейството си, е напълно правилно. Преди две години дойде при мен и брат ми с неговото семейство.

71.   До 68

Lol .. ти не си добре...

72.   Първо, да уточня, че живея в България, но не съм от хората, които плюят онези, преместили се в чужбина. Напротив, радвам се, че са успели да се установят и да си подредят живота. Като цяло страната ни има огромен потенциал, само че ние не го използваме. Не всички българи мислят само за ядене и пиене, но определено една голяма част правят точно това. Имам много познати, на които е основна цел в живота. Събиранията с приятели също са доста относително понятие. Лично се убедих, че т. нар. "приятели за маса" е по-добре да ги нямаш. Спрат ли да имат полза от теб, се изпаряват на секундата. Да не говорим, че много често те канят с тях просто, защото искат да им свършиш нещо и са готови в първия удобен случай да ти забият ножа в гърба. Освен това се забелязва, че в последните десетина години социалните контакти значително намаляха. Не сме особено далеч от Западна Европа. С някои приятели се виждам буквално 3-4 пъти в годината, а живеем на има-няма 50 метра. По-лошото е, че вече 30 години търпим комунистите, техните деца и внуци да ни крадат! Държавата е пропита от корупция, институциите и съдебната система не работят, здравеопазването и образованието са оставени на произвола. Градовете се мръсни и неподдържани, улиците и тротоарите тънат в разруха, а през зимата 5 см. сняг ни докарват бедствено положение. И излиза, че всичко това ни харесва, защото нито протестираме, нито правим каквото и да било, за да го променим.

73.   " Който може си го може, другият все се оплаква. "

Както се пееше в една велика песен - "Хайде да не спорим, ние сме номер 1" ....

74.   Не разбирам защо, дребни, жалки човечета като №69 и №70, след като толкова много мразят България и всичко българско, влизат в български сайтове и ни занимават с овчите си комплекси.
Правят го, защото преди да заминат за чужбина, си мислеха, че като отидат там и животеца им ще се оправи и най-после и те ще живеят като богаташи. Пристигнаха и видяха, че хурката там, е по-голяма и от тази тука и сега, ни назад, ни напред и от яд влизат в сайтовете да се правят на големи и да се заяждат с хората.
Мишки такива, малки и нещастни, запомнете че умните и кадърни българи, живеят сто пъти по-добре в България, отколкото по-голямата част от тези емигрирали в други държави. Дори и най-обикновинния работник тука, е по-щастлив от тези чергари, защото никой не им подвиква Шайзе, Швайн хунт и подобни.
Щом като сте толкова щастливи и нтегрирали в чужбина, стойте си там и спрете да влизате в български сайтове и да се опитвате да избивате комплексите си за малоценност тука, защото на никой не му се четат вашите нещастни излеяния. Свивайте се в дупките си в гетата там, продължавайте да общувате с мекеретата с които сте заобиколени, пипайте се един други по задниците и викайте Ура...

75.   Всяка нация има емигранти преселващи се в други държави. Ама не знам дали поляци, литовци и подобни се плюят един друг кой заминал и кой не.
Това с осъждането на човека заминал, някак измества центъра. Не е луд този който яде баницата, а този който му я дава.
Лесно е да обвиним някой си бай Георги, че е отишъл в Германия, наричайки го предател. Ама е трудно да се замислим защо той, както и много други са го направили и да открием реалните виновници за всичко това.
Сумати години псевдодемокрация, по- скоро късен СОЦ. Феодално- комунистическа държава с тартори мутри и партийни членове. Корупция и упадък навсякъде, хора с 40г. стаж и 200лв. пенсия. Някакви псевдополитици с апартаменти и яхти, е*ът целият народ.
Защо не псувате тях и не откривате вината в тях, а псувате бай Георги, на който му е кипнало и е искал да пробва късмета си другаде.
(Бай Георги е събирателен образ в случая).
Докато се делим на такива и онакива, никога няма да се оправим.

76.   Не знам, но за 20 и кусур години в София много приятели смених, те сами се смениха, трудно е тук да завържеш приятелства, сигурно във всеки град с повече от милион жители е така. А в Братислава, Словакия се скъсах от излизане с приятели, и сме пили и по нощите ако искате да знаете. Обичах да ходя по мостовете и край Дунава. В родната ми София нито реките - реки, нито мостове като мостове. Само заради семейството ми се връщам. Е може би в Западна Европа не е така, но в Братислава по-лесно се създават приятелства от колкото в София.

77.   65 съм. Всеки разбира различни неща под понятието социален живот. Кой си ти, номер 67, че да смяташ, че някой завижда на твоя социален живот? Аз лично не обичам компании, събирания - и това не зависи, дали съм в България или в Германия. Въпрос на характер. 66 го е написал правилно. Стига сте определяли кое е нормално и кое не е нормално! За мен е нормално да се срещам с приятели един път в месеца, за други всекидневните срещи са нормални. За мен е нормално да пия 5 кафета на ден, за друго е нормално да не пие изобщо кафе. Просто пример. А това къде ние живеем в чужбина няма как да знаеш. Само искам да ти кажа, че познавам дори български цигани, които си имат хубави, спретнати апартаменти. Работят и си ги плащат наема. Стига с това, какво било нормално, какво било социален живот.

78.   Защо напуснах България? Беше през далечната 2000. Живеех си много добре, бях се зарекла, че никога няма да отида да живея в чужбина. Чудех се на приятели, познати и клиенти, чиито документи превеждах. Лотария Зелена карта, формуляри за Канада, следване в Германия и т.н. Гледах нещата от другата страна. Бях запозната с всички формалности по намиране на работа, визи (България не беше в ЕС), легализации на дипломи, документи, апостили и прочие. Чудеех се на тази масова вълна от хора, напускащи България. Разликата между мен и повечето от тях беше, че аз печелех доста пари, имах си жилище и еди добър стандарт на живот. Най-неочаквано взех, че се влюбих. Германец. Страшно готин, сини очи, руса коса, много миличък и добричък. Като по картинка, В началото си мислех, че е моментно състояние. Нямах желание да си оставя фирмата и хубавия живот в България. За пояснение - той нямаше моите финансови възможности. Отидох в Германия при него, един път, втори път. Германия с нищо не ме впечатли, защото преди това бях ходила на почивки и командировки в доста европейски страни. В крайна сметка реших, по-точно почувствах, че искам да съм с него. Оженихме се и така почти 20 години. В началото имаше моменти, когато исках да се върна, отново да си имам моята работа. Той категорично не искаше да живеем в България.
След толкова години мога да кажа, че съм щастлива тук. Най-вече благодарение на мъжа ми, но и на това, че успях и тук да се развия професионално. Има много българи, които работят като лекари, преводачи, преподаватели, инженери. НО повечето са работници, карат пици, работят по строежите, чистят къщи. Аз, ако трябваше да живея по такъв начин, щях да се върна в България!

80.   74 - да те светна - темата и въпросът на автора е зададен към българи, живеещи в чужбина. Ти нищо не можеш да кажеш по въпроса, защото явно живееш в България. Но типично по български да вземеш да пооплюеш по форумите. Е, надявам се като изля помийката върху нещастните читатели тук поне да си се почувствал по-добре.

81.   Но.75, да ти се не видят и на Бай ти Георги и на Бай ти Ганйо! Все някой друг ни е виновен, все някой друг ни е крив! Проблемът ни е, че за всичко, винаги търсиме вината в някой или нещо друго, ВМЕСТО ДА ПОГЛЕДНЕМ В СЕБЕ СИ! За глупаците е най лесно да винят България за всичките си проблеми и мислят че като отидат в друга държава, животът им ще се оправи. Само като отидат в друга страна и се озовават в същото положение, тогава най на края разберат, че където и да отидат, ще са си същата дупка на зазадника.

Един велик американски президент Джон Кенеди каза;
"Не питай какво държавата ти може да направи за теб,
а питай какво ти можеш да направиш за държавата си."

---Така се оправя държава, а не да я зарежеш като някоя пропаднала курва!

Държавата сме ние - народа, и ние сме виновни за сегашното и положение.
Най-лесно е да зарежиш страната си, да метнеш дисагите си на рамо и да запрашиш на някъде, като така сам се поставяш в позицията на чергар. Отидат в друга държава и започнат да цъкат и викат; Е гледай що е хубаво тук! Хубаво е, защото хората там са си го направили. Ако те бяха като вас и зарежеха страната си и там щеше да е същата помия.
Между другото, никой не обича чергари, нашественици и натрапници и за това там ви гледат и третират с омраза и презрение.

82.   62 и 66 съм.

67... останах без думи.
Първо се извинявам на автора, че така му оспамихме темата, но някои хора от дума не разбират. Ограничен мозък, заключения трябва да прави.. дори и когато няма факти пред себе си.
Откъде заключи, че живея в “гетата”. Боже, честно, ще се спукам от смях.
Ох, айде от мен да мине. Живея в центъра на Виена и никога, никога и след милион години няма да съжалявам за този избор!
Това, което описвам, го виждах всеки ден, подчертавам всеки ден в.. България, най-вече София. Навсякъде. То гнусотия, то чудо. Просто “манталитет”. Просто България и “хората” там. Не всички, винаги има изключения, разбира се.
За какви слончета и какво кръвно говорим? Аз нямам наднормено тегло, но виж, ти с тази бира и “пържена” риба дето ти е все в главата, може и да си пуснал вече корем.
И пак това противно мислене тип “Моя начин на живот е по-по-хубав и правилен от твоя, чакай сега да ти го наложа, ти мене слушай”.
Както вече казах.. просто “манталитет”. И то доста противен.

83.   Но.75 Препоръчвам ти да влезеш в сайта youtube и да пишеш в търсачката - ДО ЛОНДОН И НАЗАД; Когато младите се завръщат.
Ако го направиш, всичко ще ти стане много по-ясно.

84.   Номер 75 съм. До 83. Лично аз живея в Англия, не в Лондон, а в по- малък град.
Ходил съм няколко пъти в Лондон и не ми харесва. Гледал съм репортажа преди време, и какво от това, тоест какво искаш да ми покажеш в случая.
И аз не бих си отглеждал децата в Лондон и като цяло в Англия. Направил съм си равносметка за плюсовете и минусите в страната в която съм.
Честно казано инвестирам голяма част от парите си в България.
Факта че съм в чужбина не ме прави "враг на народа" или "предател". Аз съм също толкова българин колкото и ти. И аз като теб се боря с живота, имам своите планове и копнежи. Не съм нещо повече или по- малко от теб. Когато живях в България, никога не съм обиждал хората извън страната. Сега когато съм в чужбина, никога не обиждам хората в родината.
Доста мои роднини бяха в Италия и Дания. След 10 години извън страната се върнаха, построиха си къщи и имат собствен бизнес.
Това че даден човек в определен етап от живота си е в чужбина, не значи че ще векува там.
И пак да се повторя. Всички сме българи, никой не е отишъл от добро в чужбина. Всички се борим за добър и достоен живот, така че не трябва да се делим и да се обиждаме по форумите.

85.   И на мен са ми смешни ей такива, дето цъкват по едно видео от ютюб, че някой си направил нещо си и това трябва да ни говори нещо на всички. Ами със същия успех аз мога да намеря още ей сега 1000 видеа за ситуацията в България, за празните села, за демографската криза, за корупцията, за успели и богати българи в чужбина, които не искат да се врънат, както и за такива, които предпочитат да мият чинии въс Франкфурт, отколкото да са тая кочина.

Не плюя нито България, нито чужбина. Опитвам се да кажа, че всеки си намира щастието и си прави сметката за минусите и плюсовете. Това, че някой си се е върнал, съвсем не означава, че тези в чужбина са идиоти и трябва всички да правят като него, защото го качили в тубата или някой му взел интервю. Престанете с това инфантилно мислене тип "Пешо направил еди какво си и го снимали по тАлАвизора, дайте всички да правим като него".

86.   И пари да ми давате, за нищо на света не сменям България. Собственичк съм на заведение в България и сервитьорките взимат доста добри пари за квалификациите, които НЯМАТ, а им трябвт. Качват ми се целогодишно на главата с претенции за почивки, заплати и поощрения. Същите тези хора, заминават за чужбина, взимат почти същите пари в евро и се връщат, защото, видиш ли, там ти плащат, за да РАБОТИШ. Тук всеки е свикнал ако може нищо да н прави и пари да взима. После защо заплатите били ниски, защо сме на тоя хал. Всеки само мрънка, гледа, че на друг му е по- добре и започва още повече да мрънка. Лошото е, че давате на децата си същия пример, че е по- добре да "бягаш", отколкото да докажеш себе си. Исках конкретно да се обърна към един от коментиращите. Нямам против напусналите, имам против комплексарщината, която леят. Такива хора никога не вярват, че има българи тук, които са постигнали нещо с труд и пот, и не са се отказали.

87.   Принудих се да замина в чужбина понеже в България затънах с кредити . Беше ми непосилно вече вноски , сметки , квартира и те така....

89.   №86 разбирам че е възможно сервитьорите ти да са мързеливи, но не разбирам каква квалификация искаш за един сервитьор, курс ли, и защо не наемаш квалифицирани? Защото ще трябва да им плащаш нали? Като не са квалифицирани, а си ги избрал, защо не ги пратиш на курс? А на готвачите и барманите си европейски заплати ли плащаш? Или и те без квалификация? Какъв бизнес искаш да имаш след като наемаш хора без квалификация? И ако днес хората ти не работят кой те храни, кой ти работи бизнеса?
Според мен хората ти предлагат качество на работа според заплащането, което им даваш. Дай им близо до европейските заплати и изисквай от тях.
Разбирам че не искаш да сменяш България за нищо на света, защото си намерил начин да смучеш от труда на хората, като им плащаш по малко, докато ги плюеш как били мързеливи и без квалификация. А ти видиш ли си много работлив и имаш диплом за рестораньор.

91.   Българите напускат България не по идеологически причини и омраза към родината, а поради икономически причини. Когато на едно място взимаш по- малко пари, нормално е да търсиш по- добро заплащане. Границите са отворени и без проблем можеш да намериш работа в друга държава.
Естествено, това не те прави предател или враг. Предател към какво, враг на кой? Това не е Соца, при който като минеш границата да ставаш "предател" или "враг на народа" или "двоен агент".
Защо българите зад граница да са комплексари, комплексирани от какво и кого. Те просто са емигрирали. И това че са го направили не означава, че са се предали, или че са отстъпили от нещо.
Някой който е в чужбина може да се задържи там 5-10 години, или цял живот. Много хора се завръщат, и като го правят, още ли си остават предатели и комплексари?
Аз също на този етап от живота си съм напуснал България. Напуснах само и единствено поради икономически причини. Смятам да си купя собствено жилище в България, и заради това предпочитам да поработя няколко години в чужбина, вместо да тегля кредит в България, който да изплащам 20 години. Никога не съм хулил страната, и нито съм обиждал сънародниците в родината, нито в чужбина. Защото с нищо не се отличаваме едни от други.
Това клипче с върналото се семейство... Браво на хората, живи и здрави да са, но да погледнем по- надълбоко.
Мога да намеря още толкова клипчета с другата крайност. Цели семейства, че и общности в чужбина.
Мога да намеря клипче в тубата на конференция по "Плоската земя". Група хора, които вярват, че Земята е плоска. Но това не значи, че тя реално е плоска.
Истината е, че правителствата до сега не могат или не искат да съставят адекватен план за да върнат младите хора обратно в страната. Реално нищо адекватно не се прави. Заради това медиите с пропагандна цел намират някакво върнало се семейство, че видиш ли нещата се оправят. Но това е просто някаква бутафория. Като гледам БГ медии, имам чувството, че Джордж Оруел е писал "1984" за сегашна България.
Последно ще кажа, че политиците постигат целите си- Разделяй и владей.

93.   Аз също живях и работих няколко години в две държави в западна Европа. Според мен задължително трябва да накарат всеки българин да отиде и живее няколко години в чужбина. Само тогава, от личен опит те ще могат да оценят България и животът в нея, а не да се влияят от това което някой скрил се зад компютъра си ще им каже..

94.   България беше прекрасна държава през 2003-2013 година. Сега има мутризация и Бойковизация. 10 години една и съща партия почти без прекъсване управлява страната, вече и медиите са техни, и прокуратурата. Съжалявам, че 2009 гласувах за тази партия.

95.   Честит ви нов прокурор. Спите ли?

96.   До 94

Същата мизенра дупка си беше и тогава и сега ...

97.   До 94. Каква прекрасна държава е била 2003-2013та година, айде моля ти се. Нека не забравяме тройната коалиция и другите простотии които се случваха. И не съм гербаджия, за тях никога не съм гласувал.
И преди и сега медиите се държаха от водещият олигархичен кръг. Тоест свободни медии и преди Герб не е имало.
В България няма реална демокрация, защото няма реални демократи.

98.   https://blitz.bg/obshtestvo/plovdivski-lekar-otide-na-pochivka-v-albena-no-izzhivya-nay-golemiya-si-koshmar_news689229.html

Мисля, че коментарите са излишни.

99.   До 97
Прав си че в България няма реална демокрация. Всъщност от 1989 година сме една псевдо държава, която политиците ни успяха да направят за смях на цял свят.

Всъщност и самата демокрация е една отворена за корупция система, при която управлява тълпата и 51% от гласувателите отнемат правата и свободите на останалите 49%, като в огромната част от случаите, това става с подкупи. Помните как преди няколко години, наши политици подкупваха ромите с по 10 - 15 лева и печелеха изборите.

Левски и Ботев дадоха живота си не за този цирк "Буш", който е яхнал България сега, а за ЧИСТА И СВЯТА РЕПУБЛИКА.
Републиката се управлява от закони, в която на власт е народа, а не една шепа корумпирани тарикати.

100.   Защо цъкате минуси на 98?
Нима това не е картина от България?
Братовчед ми го пребиха по подобен начин. Прибирал се от гости посреднощ пеша, защото живее на няколко преки - компания младежи се приближили и му поискали огънче, казал че не пуши и в следващия момент завалели удари. Зверски го бяха пребили - ритници по главата, по корема след като паднал на земята, продължили да го бият и след като изпаднал в безсъзнание. Имаше вътрешни кръвоизливи, наложиха се две операции, за да го спасят. Докато е бил в безсъзнание явно са го пребъркали, защото му бяха взели му портмонето с някакви 20 лв вътре и документите.
Нормален човек е, не е агресивен, не е едър или провокативен, няма някакви врагове, не е застъпал нечии интереси - обикновен чиновник с работно време от 9 до 5, семеен, с малка дъщеричка. Той впрочем остана в България въпреки случилото се.
Та отново - защо слагате минуси на 98, че е дал подобен пример? Злепоставя родината, криворазбран патриотизъм или що?

101.   н.100
Не разбирам как все вас ви бият и тормозят... а хората които аз познавам, никой не ги закача?

102.   101, не му вярваш демек, така ли? ами мен също шяха да ме бият зверски, номе спаси това, че познах нападателите и те се спекоха да не им отмъстя после. Все се съмнявате, все не вярвате,ама се моли да не ти се случи на теб. Не е казано, че на всички се случва, но може да се случи на всеки. Много си отворен, ама друга песен ще пееш, ако те пречукат теб.

103.   102, как да вярвам, след като всички сами виждат, че сайтовете са пълни с лъжи и преувеличения! За всичко съдя по моите наблюдения и от тези на хората които познавам.
Виждал съм и такива мухльовци, които се опитва да разпространяват лъжливи слухове. Омръзнало ми е да чета как някой мафията го гледала на криво, друг пък все се опитвали да го блъскат с коли на пешеходната пътека, трети пък щял да хване страхова невроза, защото все го биели и подобни измислици и простотии. Зад всичко това стои целта, да се изкара живота в България несигурен.
Защо не пишете за много по-голямата престъпност в западна Европа? Например в Лондон от началото на 2019 г. до сега са биле убити, само с ножове, 84 човека(това не включва другите убийства). Като броя на тези намушкани, но останали живи е много по-голям. Така е не само във Великобритания, но и в цяла Европа, като престъпността процентно, там е в пъти много по-голяма от тази при нас. Броят на изнасилените и пребити възрастни хора и деца там, също процентно е много по-голям от тези в БГ. Много от кварталите там, са много по-опасни и от циганските квартали тука.

Защо тези които които се опитват чрез лъжи и изопачавания да изкарат живота в България несигурен и опасен, не пишат нищо за това?!
Тази информация лесно можете да я намерите в интернета и сами да я съпоставите.

104.   103, викаш в България такива неща не стават и всичко е ток и жица. Ми ОК, щом съдиш само по твоите преживявания, моли се да не се убедиш от първо лице и после да се жалваш из форумите и да те ебават, че искаш да изкараш България суууупер лошо масто. Много си наивен, ако си мислиш, че такива неща са изключения. Ама блажени са вярващите.

105.   Не знам някои хора, като пишат нещо, осмислят ли го след това. В Лондон имало много повече престъпления. Ами, много ясно, че ще са повече. Само Лондон има повече население от цяла България, а Великобритания е над 65 милиона. За справка България е паднала до под 5 200 000 жители. Да не говорим, че много се водят само по документи, а де факто отдавна ги няма. Живота в България е всичко друго, но не и сигурен. Тук те бият, пребиват, убиват, ограбват и последствия никакви! А една от най-лошите ни черти е, че не сме солидарни със съседа си. Ако му се случи нещо лошо, нас не ни интересува изобщо и дори започваме да злорадстваме. Не ни стига акъла да помислим, че утре същото може да се случи и на нас.

108.   Корупция, простащина, идиотия, дупки по пътя, хора, казващи ми, че съм прост, че искам промяна, че съм луд, да правя партия, бпрестъпност, безпаричие ... Ама, като цяло - хората. От добир и мили, за има няма 20 години, всички изтрещяха. Защо мислиш, толкова от възрастните се пропиха? Защото стана страшно! Човек за човека - ВЪЛК!
Все едно живееш в няккаво гето ...

109.   101/103 - точно в мисленето ти е проблема, твоето и на хората, които като видят, че на някого се е случило нещо лошо се дистанцират, отричат действителността и не искат да имат нищо общо. Те нали са добре, техните близки са добре. Много по-лесно е да изкараш, че жертвата е виновна/търсила си го е/измисля си/търси внимание. Защото алтернативата да признаеш, че такива неща има и че може да се случи на всеки е много по-плашеща.

Защо казваш на черното бяло? Не разбирам, какво печелиш от това. Няма да се справим с проблемите си, ако отказваме да ги признаем и си крием главата в пясъка. Хората, които те заобикалят не са расли в саксия, а много от твърденията, които осмиваш могат лесно да се тестват. Според теб няма агресия по пътищата ли? Всички случаи са измислица? Шофьорите се държат като по каталог, няма вербална агресия, няма опити за саморазправа, няма караници за парко места, засечки или каквото и да било?
Много е лесно да се провери за какво става въпрос - например просто като излезе човек и постои в близост до произволна пешеходна пътека, до която няма камери и не е регулирана със светофар и наблюдава, как се държат участниците в движението. Обърни внимание, как се държат с жените, децата и със старците - с хората, които са по-уязвими. Правилата просто не се спазват, защото ефективни санкции няма. По начина ти на писане съдя, че сигурно си мъж - е, от гледна точка на жена, която често разхожда малко дете, нещата изглеждат доста по-различно.

110.   Още не съм заминал, но ще замина, за да мога си позволя апартамент в хубав квартал като Лозенец, Изток или Изгрев. Трябва да получавам европейска заплата, защото цените на квадрат там са европейски, но заплатите ни в България не са! А извън тези квартали и някои тихи преки в центъра, по-голямата част на София е коптор, неподходящ за живеене и има твърде много цигани или квартални пияници. Колкото и да ми харесват големите междублокови пространства и красивите жени в Левски-Г не бих живял там заради културата и чалга манталитета на хората, живеещи там.

111.   До 105
Говоря за престъпността, като НЕ сравнявам страна от 65 милиона със страна от 7 милиона. Преди да започнеш да си чешеш езика по енерция, защо не си отвориш очите и да прочетеш по-внимателно, ще видиш че съм написал фигурите ПРОЦЕНТНО.

112.   Българите в чужбина са няколо вида:
1. Парвенюта, на които бай Ганьо им пречи.
2. Простовати симпатични хорра, които ще те напсуват.
3. Нормални и достойни хора, които едва ли ще напишат коментар в такава гнусна тема.

113.   Ще отговоря кратко и ясно защо напуснах България. По характер аз съм авантюрист. Преди да напусна Б-я аз работех във Варна на пристанището и постоянно съм разговарял с български моряци пътували по широкия свят. Какви ли не истории съм слушал от тях и тези истории още повече разпалиха моя авантюристичен дух. Реших да намеря начин да напусна Б-я, но тогава това не беше така лесно. Между другото учех в строителния техникум защото исках да стана строителен техник-моята мечтана професия. Имаше обявена групова екскурзия, 38 души, от Балкан турист до Виена и аз се записах. На три места ме проверяваха за надеждност; на работата ми, при хазяина ми и в родното ми село, защото аз още бях ерген. Отвсякъде са ми дали добра характеристика, просто няма причина да ми откажат. От цялата група 38 човека бяхме само двама ергени и една мома. Пристигнахме във Виена и на втората вечер аз напуснах групата. После разбрах, че само аз съм напуснал групата от 38 човека. Точно след 6 месеца пристигнахме с едно българско семейство в Ню Йорк. След 7.5 години се преместих в Южна Калифорния. Тук нещата ми потръгнаха много бързо. Бях назначен за помощник на един електротехник в една компания. Усетих, че това ми е шанса на живота. Записах колеж по електротехника вечерно обучение след работа и след 3 години го завърших като през деня във фабриката практикувах на място. Точно когато завърших цялата компания излезе на стачка и всички си загубихме работата. След няколко месеца започнах работа в образователната система на Лос Анжелес като Електротехник. От там се и пенсионирах и като пенсионер немога да се оплача. Финансово съм о.к. имам къща, кола subaru модел 2018 г.
А какво стана с моят авантюристичен характер. Ами угаждал съм си. Бил съм в Мексико два пъти, в Порто Рико, в Канада два пъти в цяла Западна Европа три пъти винаги с рентвана кола, дори и в най-малките държави Люксембург, Андора, Лихтенщайн и Сан Марино. Пропуснах само Англия, Норвегия и Финландия. Преди три-четири години ходих до Тайланд, Лаос, Камбоджа и Виетнам. Планирам трип до Мачу Пикчу в Перу, до Китай и вероятно на едно сафари в Африка в зависимост как се чувствам тогава.
В България съм бил 4 пъти, последния път в 2008 г. За живеене и дума да не става. Тук сега където живея много ми допада най-вече климата. За моята възраст климата е от голямо значение. Единственото което не ми харесва е американската външна политика. Ако човек може да се абстрахира от политиката проблем няма. Хайде да спра, че и мен ще започнете да нападате.

114.   До 111

Къде видя проценти в поста си, че аз нещо не ги виждам??? Имаш една-единствена цифра и тя е абсолютна стойност, като най-вероятно изобщо не е вярна. Това, че си написал "процентно в пъти по-голяма" не означава абсолютно нищо! Всеки може да си напише каквото си иска или ти се изживяваш като последна инстанция и всички са длъжни да ти вярват?! Дай линкове към официални статистики за конкретни държави, за да може да се сравнява.

115.   Кралицата на Нафърфория ми прати официална покана.

116.   Много сте зле и за това, платенте тролове ви третират като идиоти. Нямате и грам мозък в главите си и без каквито и да е проблеми, ви водят за носовете като овце.

117.   До 112

Забравяш и разните му престпници, смукачи на помощи и прочие...

118.   Авторът на темата съм. Благодаря на всички писали. Убедих се, че решението ми да напусна България е било наистина най-умното в живота ми.
Номер 112 - кое в темата ти се вижда гнусно?

119.   Авторе, наистина си направил много правилен избор. Простата истина е, че комунистическата върхушка у нас и всичките им производни - БСП, ГЕРБ, СДС, Патриоти, НДСВ и Сие съвсем целенасочено изгониха кадърните хора от България или поне 90% от тях. Причината е много проста - по този начин могат спокойно да си манипулират останалите и да си разграбват държавата на воля. Така хем хората им работят за 800 лева, хем ограбват парите от данъците на тия 800 лева. Хубаво, ама то стана така, че се изнесоха повече хора, отколкото предполагаха и сега няма кой да им робува за мизерните пари. Затова и зачестиха всякакви теми колко хора се били върнали и колко хубаво си живеели у нас. Реално няма нищо подобно, никой не се връща, изнасянето продължава и ще продължава.

120.   Но. 119
Какво да разграбват управниците ни на воля, след като всичко което народа ни постигна и създаде през Социализма, отдавна е рзграбено, изнесено от страната ни, или просто унищожено със Злоба и Завист?!
Единственният шанс и надежда, кято и останаха на България са ВЕЧЕ ЗАВРЪЩАЩИТЕ СЕ ОБРАТНО БЪЛГАРИ ОТ ЧУЖБИНА! И това че броят им непреъснато расте е ФАКТ, добре отразен по телевизията и интернета, най-вече в YOUTUBE.

121.   Авторът съм. Този коментар ме ужаси - цитирам:
За разлика от вашите деца там, израстващи сред измета на света, в гетата на западна Европа и попиващи това голямо африканско и азиатско/мюсюлманско "културно" влияние, нашите ще израстнат сред българчета, закърмени с богати българска култура и обичаи, ще се държат като нормални хора и най-важното е, че ще са щастливи.
Край на цитата.
И аз имам 2 деца, щастливи, растат в хубава среда, не са заобиколени от чалга културата, от изпростачването на нацията. Обичани са от родителите си, проявяват толерантност към други култури, религии и нациоаналности. Да, правилен избор - да напуснеш България. Страната я правят не само политиците, а хората, живеещи в нея. Жалко, че българинът се е променил толкова много. Струва ми се, че преди 20 години, когато аз напуснах България, хората бяха по-свестни. Поне така мисля.

122.   121, ти какво искаш - масово да се изнесем? Българите напуснали България сте като гейове на гей парад - ако мислите, че тук е само чалга и ни навирате в очите избора си, това си е вашето решение и не е речено, че е правилно.

123.   №121, напълно си прав!
Хората които зарязват България и се изселват в чужбина са няколко вида;
1. Тези които отива на гурбет, с надеждата да забогатеят, че и те да живеят като бели хора.
2. Други отиват, защото са си просто тъпички. Изпикаха им се в миниатюрните мозъчета и им промиха мозъците с това, че да живееш в гетата на западна Европа е страхотна привилегия и неземно щастие. Нищо че ще трябва да живеят по 10 човека в стая, сред негри, араби и всякаква друга сган, събрана там от цял свят. Това, че ще ги бият, изнасилват и убиват и тях и семействата им, не ги стряска. То хюмнето си е с робска психика и такива неща не го притесняват. Бий го, мачкай го, еби го, той и гък няма да каже. Само ще сумти и пръхти като говедо и на където и да го засилят, на там заминава, безропотно разбира се! Това са страхливи малодушници, които вместо да се борят за това което е тяхно(България) просто я изоставят в най-трудния момент. Навели главите като овце, със свити опашки между краката като подплашени кучета и безропотно заминават със стадото.
Обаче, когато им го кажат това, ще отворят уста голяма като на хипопотам и за всичко имат отговори;
Един кон го ритнал в в главата и хуя спрял да му става и отишъл в чужбина за хапчета.
Друг пък, на кура му ръчички пораснали и не можел да ебе и за това отишъл в чужбина, да му ги махнат с операция, защото лекарите там, биле по-големи майстори от нашите.
Още един пък, при пълнолуние, мъдете му се схващали и започвал да вие по луната като скопено куче. Казали му, че в чужбина имат специални лекарства и за това заминал.
Един от друг, по-тъпи са им доводите.

Голата истина обаче е, че от лакомия за пари, зарязаха и изоставиха майките, бащите и децата си на циганският терор, да бъдат бити, изнасилвани и избивани от ромите. Изпращат им от време, на време по малко пари(не всички го правят), колкото да не е гузна съвестта и им, като кават че го правят това и заради тях. По този начин се опитват да ги изкарат виновни, за това че са ги зарязали и с малко пари да ги подкупят и да им замажат очите. Ето за това хората ги наричат предатели.

Има и трети вид хора, които отиват в чужбина за образование. Това са интелигентни млади хора, част от които, след завършване, вече започнаха да се завръщат.

51-100 от 135