Споделена история от В чужбина

Испания
Намира ли се все още работа за Българи в Испания, предвид продължаващата безработица, конкретно Южна Испания около Андалусия.
Испанския ми е на ниво между а1 и а2
Студент съм по Философия.

Коментари

1.   По алмасените работа бол. 800-1200 евро за 6 дни седмично по 12 часа. Или сервитьор по морето.

2.   Но. 1
А колко ще са рзхдите - спане, данъци....

4.   Ако имаш предвид емигрантска работа (чистене, готвене, бране на плодове и т.н.) - да, намира се, но е изключително ниско платена и абсолютно не си струва. Испания и много хубава страна, в която съм живял 7 години и половина, но за емигрантите вече просто не е това, което преди 10-15 години беше. Ако имаш предвид друга професия, която далеч не всеки емигрант може да практикува (лекар, счетоводител, банкер и т.н.), то и такава работа излиза, но със сигурност не и за твоето ниво на езика, а и заплащането като за такава работа също не е чак толкова високо.

Е, ако целта ти не е финансов напредък, а по-скоро да преживяваш месеца, но пък да живееш в топла страна, с топли и мили хора, тогава Испания е добър избор, но ако се интересуваш предимно от финансовата част на нещата, тогава Испания НЕ Е твоята страна, независимо дали говорим за емигрантска, или друга работа.

Не е случайно, че българските емигранти - 99% от които се интересуват единствено и само от парите - вече не емигрират в Испания, а немалко от тях (аз включително) се върнаха в България, или отидоха в други държави, където заплащането е по-адекватно, като например Англия, Германия, Ирландия, Шотландия и т.н.

Лично аз ти препоръчвам да гледаш на Испания като на дестинация за туризъм, а не за живот и работа, но ако все пак си решил да емигрираш там, то поне гледай да е някъде около Мадрид, Барселона, или в краен, ама много краен случай, някъде около морето, защото иначе и работата е трудна за намиране, и заплащането е мизерно, и нещата, които можеш да правиш в свободното си време са доста ограничени, и какво ли още не.

Успех! :)

5.   2, 5-600 евра за квартира за двама, демек по 300 на човек. От там нататък цените са като в България, ама в евро. Заплатата е след данъци, ама нямаш право на болнични, на отпуски, на нищо. Общо взето Южна Испания си е цигания откъм работа. Иначе за почивка и за живот за английски пенсионер си е 6 точки.

6.   Испанския ни се отдава най-много от всички чужди езици на българите.

7.   Аз съм в Англия, но имам доста колеги, които на времето са работили в Испания. Всички са единодушни, че до преди 10-15-20 години там са се правили пари, но вече не. Заради това и всички са се преориентирали към държави като Англия и Германия.
В Испания ходя само на почивки, именно в южната част. Дори февруари-март-април месец е доста топло.
Бачкай в Англия, пък като си холидей, 2 седмици прекарвай в Испания. Хем като знаеш и езика ще ти е още по-кеф, защото по мои наблюдения испанците или не знаят английски, или се правят, че не знаят.
Много хубава страна, готини и разкрепостени хора. Климата невероятен.

8.   Щом си студент, значи говориш за гастарбайтване?

Някои от нещата, които ти казаха по-горе, са така, като например, че има страни в Европа, в които се плаща повече.

Други неща пък са тотални глупости. "Всичко е като в БГ ама в евро"?
Само и единствено ако излизаш по заведения.

Бензин 1. 20 Евро - еквивалента на в БГ конвертиран в лева

Храна в супермаркета - еквивалента на в БГ конвертиран в лева за пример един Монстър там струва 1 евро.

Дрехи - като отидеш в мола, за пример H&M - дори има цената в бг лева, така че абсолютно същото

Има къщи, в пуебло-та, които струват по 700-800 евро, с басейни, дворове и всичко.

Градски транспорт - 1. 30-40 с карта. Между"селски", който е в границите на областен град до към 2. 60

Някои неща са по-скъпи, като цените в заведенията (там вече наистина е колкото плащаш в бг ама в евро), колите на старо са с около 20-30% по-скъпи от нашия пазар, хотели и настаняване (обикновено).

Ако искаш да отидеш някъде и да изкарваш n на брой пари за определен период - не е най-доброто решение.
За по-безгрижен живот, хубаво време и плажуване е убиец.

9.   Може ли да те питам защо си избрал да учиш Философия? Не се заяждам. Много хубава наука е. И аз искам да уча нещо близко до това,но ме притеснява реализацията.
Иначе испания е готино страна

10.   В Андалусия, т. е. южна Испания, нещата с работата са доста зле. Дори за самите испанци. Затуй в Мадрид и други провинции има доста испанци, които са емигрирали от родните си места. В Андалусия единствено да береш портокали, да събираш ягоди ило да работиш като помощник в някой склад. С това ниво на езика нямаш други възможности. Иначе с добър испански и образование, курсове и т. н. си има възможности, елементарно като рецепционист в хотел, сервитьор, помощник готвач, шофьор на автобус... Все повече емигранти познавам с хубава работа и добра заплата, ама са с перфектен испански и изкарани курсове. Ако искаш работа в Испания, гледай Барселона или Мадрид, тук има доста повече работа и ще ти е по-лесно да намериш нещо. Цените са следните: 300 евро за стая разходи (около 50 евро). Храна около 300 евро някъде, ако купуваш евтино. Телефон и интернет, още 20-30 евро. Транспорт: 50 евро най-малко. Абе около 900 евро на месец струва живота.