Споделена история от В чужбина

Стипендия за САЩ
Здравейте!
Обмислям да уча висшето си образование в САЩ. Мисля, че с таксите за колежа семейството ми няма проблем, защото открих някои по - евтини. Но за университетите са... Непосилни. Преди бях чел, че може да се кандидатства за стипендия за хора, които имат проблем с таксите на самите университети, истина ли е? И до колко се сваля таксата?

Коментари

2.   Можеш да катдидатстваш за стипендия на Full Bright

https://us.fulbrightonline.org/

Не се знае, може пък да те върже. Известен човек спечелил такава стипендия и учил чрез нея на времето е и Венелин Петков от БТВ Новините.

Това го науих на времето като беше по-млад и красив и тайно исках да спя с него та като всеки фен на някого разглеждах в интернет статии за него тогава.

3.   Можеш да катдидатстваш за стипендия на Full Bright

https://us.fulbrightonline.org/

4.   Колежите и университетите (да, и двете) в САЩ са изключително скъпи. Провери реалните им цени и обърни внимание на това, че цените са различни за данъкоплатци на САЩ (т.е. граждани) и интернационални студенти. Таксата за чуждестранни студенти е много по-висока. Също таксата може да е представена отделно без да са упоменато допълнителното таксуване за кампус и материали. Стипендии се отпускат много трудно, особено за студенти от други държави. Трябва да имаш много впечатляваща кандидатура. Диплома за средно образование от столична гимназия едва ли ще изуми комисията.

5.   Номер 4, какво ще рече "Впечатляваща кандидатура"?
Попринцип четох списък с университети, които предлагат подпомагане за чуждестранните студенти, не са малко.
И да добавя, няма да седя и да чакам пари наготово, защото ще започна работа тук за да имам някакви пари все пак.

6.   Разликата между колеж и университет във САЩ е следната:

In the United States, the two terms are used interchangeably, and both mean a school at the postsecondary level. Otherwise, the term university usually means a large institution that offers graduate and doctorate programs while college means undergraduate degrees or associate degrees.

Колеж във Европа е все едно да завършиш гимназия с профил информатика. Един вин не толкова висока степен свалификация.

Имай това в предвидЙ

Колкото до коментар N2, аз също исках да спя със Венелин. Добре изглеждаше като по-млад. Юксел и той си го биваше на младини.

Колкото до автора отново, проверявай отделните университети и/или и колежи, специално сайтовете им за да откриеш дали предлагат / какви стипендии предлагат и ако да, кандидатствай директно.