Споделена история от В чужбина

По-международно име на бебе?
Моля, давайте идеи за имена за дете българче, от семейство, което живее и пътува основно в Унгария, Германия, Швеция и Гърция. Сещам се за Николета, Теодора, Патрик, Антон като по-международни.

Коментари

2.   Предлагам тези, ако е момче: Ерик, Теодор, Филип
За момиче предлагам: Мария, Наталия, Лора
Успех :)

3.   Николай, Иван, Мартин, Филип.

4.   Стойчо

5.   Александър?

6.   Казваш дете Българче, после подхвърляш Патрик... Връзва ли ти се за Българско име? Има достатъчно хубави имена - Алекс, Димитър, Константин.

Както и Алекс, Йоана, Катерина, Ана за женски.

За Германия и Швеция не знам, но в Унгария и Гърция се срещат.

7.   Ерик, ТеодорА (не ни харесва като мъжко) и Мартин ми допадат от опциите на 1 и 2.
Иначе харесваме и имената Марина, Кристиан, Кристина, Антон. Те май са международни.

8.   В Унгария, Германия, Швеция и Гърция местните са си с местни имена, руснаците - с руски, китайците - с китайски.
Патрик винаги ще го питат за Ирландия.
Според мен изберете име, което ви харесва, почти няма такова, което да се произнася лесно навсякъде, дори Мария на английски е Марая, на френски - Мари.

9.   За момче - Александър, Филип, Мартин, Кристиян, Даниел.
За момиче - Мария, Наталия, Ема, Диана, Александра, Нина, Ама.

10.   Мартин, Виктор, Александър, Стефан

11.   Живея в чужбина и има всякакви имена. Има класически и вечни имена Мария, Диана, Филип, Анна, Мартин....и т.н.

12.   Емил, Петър, Александър, Кристиян, Марк.

За момичета има много:
Анна, Яна, Катерина, Анастасия, Мария, Марина, Мариета, Михаела, Соня, София, Юлия...

13.   Какво международно хаха... Борис е българско име и познай кой го носи - министър-председателят на Обединеното Кралство бейби. Самият той в един туйт споделя как се учудил, че носи българско име.

14.   Синът ми е Антон. Баща-германец, майка -българка и живеем в Нидерландия. Говорим с мъжа ми н английски и тук всеки го говори.

15.   Моника, София, Елена, Магдалена, Нора, Кристина, Карина, Карилина, Габриела, Марина, Нина,Виктор/ия, Александър/ра, Максим, Максинилян на галено Макс, Стефани /я, Луиза, Анна, Кристиан/ян, Емил, Емилия, Ема.

16.   Симона, София,Ванеса,Валентин /а, Даниел/а.

17.   Тео, Катерина

18.   Виктор, Александър, Ана, Ева

19.   За момиче - Наталия, Кристина, Мария (стават за всяка държава и се изговарят лесно на всеки език)
За момче - Мартин, Кристиан, Филип

20.   По-международно, може Вълчо, примерно.

21.   Евстати

22.   Виктор / Виктория
Алекс
Марио
Кристина
Мартин
Ема

23.   Диана, Мартина, Мая.

24.   Според мене трябва да махнеш Патрик от списъка и да не добавяш Ерик от първи номер.

25.   На мен ми харесва Клаудия за този тип страни, а ако искаш нещо по българско може Елена или пък Никол. За момче бих ти предложила Мирослав понеже е много звучно, Кристиян, защото е популярно, Светослав, а защо не и Андре, Андрей, малко по-латинско, но също става Андреа. Говоря за момчешки име Андреа. Късмет с избора:)

26.   Почнахте като циганите- Лоренцо Гегов, Майкъл Петров,
Азис Йорданов, Принц Гошов ...

27.   Онуфри

28.   6 Димитър и Константин са ужасни, Стефан (На галено Стефчо-кенефчо) също.

Кристиан/Кристина, Антон, Ема, Мартин са класика.

29.   Никол, Ева, Евелин, Виолета, Вивиан, Магдалена (Мадлен), Антония, Каролина, Карина, Анита , Емануел/а, Вера, Вероника, Ерик/а.

30.   От гръцките ми харесват Теодора, Дафни (мъжките им са гадни).
от международните Антон, Кристиан/Кристина, Мартин, Вероника, Моника
От унгарските Артур, Януш, Теодора, Тимеа
От словашките Мартин, Михал, Лусия, Луси, Моника и Вероника (имах колежка словачка Вероника).
От българските Михаил, Мартин, Моника, Вероника

Не ни харесват баналните Димитър, Георги, Петър, Никол, Стефан, Мария

31.   Денис за момче, Дениз за момиче.

32.   Адриан/а, Андреа , Аделина, Марио, Мария,Катерина, Катрин, Татяна на галено Таня а може и просто Таня .

33.   Стела,

34.   Дон Цеци

Чингис Хан

35.   Българче е, с българско презиме и фамилия, изберете типично българско име. Какво значение има къде пътувате? !

36.   Женски имена - Ава, Лили, Елизабет, Мая, Миа, Елисавета, Евгения, Маделин Габриела, Елена, Елеонора, Ерика, Джейн, Джудит, Лорейн, София, Нора, Юлия.

Мъжки имена - Житомир, Страшимир, Благомир, Велимир, Пантимир Темелко, Мушко, Душко, Пушко, Шипко, Вълчо, Панчо, Станчо, Стойчо, Иван Драган, Петкан, Житкан.

37.   Женски: Ана, Ина, Ева, Лина, Никол, Нина, Елена, Даниела, Александра, Тина
Мъжки: Aлекс, Мартин, Даниел, Филип

38.   1 номер 26, и аз се смея със задните си части на такива “умни идеи” на родителите. Още по-смешното е, че не осъзнават колко нелепо звучи с българска фамилия.
Колкото и да се “поамериканчвате”, пак си оставате българи, за ваше огромно съжаление. Само дето другите ще ви се подиграваме.
Ж22

39.   Силвия, Силвана, Марк, Тома.

41.   35 защото не ни харесва БГ културата (природата да, културата не).

42.   БГ култура е оксиморон - чалга, мутри, простаци, които дънят цалга от беемвето и газят наред, по телевизията дават някакви държанки и Гала.

43.   И вие сте част от тази „култура“.

44.   Ивет, Ивон.

45.   Заложете на българските имена! Стига с тия "международни"! Запазвайте и предавайте българските имена, обичаи, традиции, бит и култура, както са го правели и предишните ни поколения! В другите държави също си държат на техните имена! Хубави български имена има....например на нашите царе... Симеон, Калоян, Петър, Кубрат, Тервел, Иван, Иван-Асен, Стоян, Димитър, Боян, Борислав и много други.... за момиче ми харесва Калина, Мария, Райна, Ивелина, Петя, Ани, Иванка, Богдана и др.

47.   Имам познати, чех и българка, с три момчета Филип, Саша и Мартин, над 10г живяха между Щвейцария и Франция преди окончателно да се установят в Чехия!
Те много пътуват както и многобройните им приятели-чехи чиито деца са предимно с типично чешки имена.
Всичко е въпрос на избор.
Друга моя позната германка със съпруг французин, кръсти децата си Габриел, Матилда, Констант. Те пък редовно пътуват между Франция, Швейцария, Германия.

48.   За момиче: Моника, Виктория

За момче: Даниел, Мартин, Филип

Тези са си точно популярни из цяла Европа. Не се бият на очи

49.   От 14, на кого не му хареса Антон!??

50.   Джордж Карлин (комик) има шоу, където казва да избирате силни мъжки имена за момчета, защото слаби имена правят слаби мъже (YouTube- George Carlin- Goofy Boy Names).

Погледнете и уебсайта: behindthename. com за значението, разпространението и популярността на дадено име.