Споделена история от В чужбина

Може ли ясновидка да ти внуши нещо?
Никога не съм харесвал Гърция, нито съм я мислил за нещо специално. Имат интересна древна история, но днешните й жители са мега глупави и прости, по-диви балканци от нас са! Но посетих врачка преди няколко години, която ми каза, че ще живея в страна с буквата Г, в град с буквата А. Глупаво постъпих като не я накарах да уточни. Тогава смятах, че има предвид Германия, но да ви кажа аз с немци не меля брашно, дори онлайн отказват да контактуват с мен.

А много добре си контактувам с хора от Унгария, Румъния, Словакия примерно. Дори си писах с една шведка... та от година-две много неистово ме влече към Атина като място за живот, но в същото време всеки път като кандидатствам за работа ми отказват или нещо не се разбираме на интервюто. Изглежда доста токсична култура за работа, диви балкански номера още преди да си почнал работа. Отказаха ми кандидатура в понеделник в 9 часа сутринта, а бях кандидатствал в събота? ! Това е най-бързият отказ, дори в България не ми се е случвало такова нещо! Кажете ми как да се отърва от това чувство на влечение към тази тъпа кочина, наречена Гърция/Атина? Осазнавам, че е хубаво да живееш в столица на море, но не се виждам да живея на 40 градуса лятото, освен това ако един ден се оженя и имам деца не бих искал да ги обучават гърци и да ги учат на гръцки, това е обидно за мен като българин. Във всяка друга държава бих се радвал да растат с местния език и обичаи - Швеция, Дания, Унгария, Румъния, Словакия, Чехия, Португалия, Италия, Испания... да, много са топли гърците като хора на пръв поглед, но органически трудно ги понасям.

Дори в чужбина най-малко се разбирах с гръка и сръбкинята в моя екип, а най-добре с местните словаци, румънци, унгарци, дори с турчина. Може ли онази врачка да ми е внушила тази любов?

Коментари

1.   Естествено, че може да ти внуши. Те само това и правят. Те са отлични психолози, слушат малко и почват да ти говорят някакви неща и по време на разговора го насочват към неща които да ти харесат... Недей се връзва на глупости.

2.   Не ходи по врачки, загуба на време и пари.

3.   Я взе малко като цяло да четеш и да се ограмотяваш. Щом вярваш на някаква си врачка значи наистина си много зле, ти си рай за измамниците, отиди пак, ще ти кажа друга буква, поне да се чудиш повече. Несериоцно!

4.   Да, може. Тези хора с това се занимават. Казват ти неясни неща, по езика на тялото и по това което им казваш си правят техните предсказания, а резултатът свободна интерпретация. Донякъде са психолози, но не професионални. Когато човек е открит той е податлив на внушения. Никога не бих се доверил на такива хора да вземат важни решения относно живота ми, а още по малко каквито и да е било.

5.   Да, злато

6.   Е, ти па са. Мое е имала предвид Гватемала от де да знаеш, кат не си я питал.

7.   Момче младо, това е поредната ти тема тук, седи си на з@дника и ходи на психолог, не по чужбините.

8.   6 Гватемала няма голям град с А.

9.   Щом ти си стигнал до ясновидка, значи на теб може да ти внуши.

11.   9 гадже ме замъкна, тя и друг път ме е водила, почти всеки си казва различна държава, защото аз задължително питам за това.

12.   Номер 8, прочети темата! Не е казано голям град с буква "а", само град с буква "а", което е съвсем друга история! За останалото: запознай се с градовете в Гватемала Антигуа Гватемала, Аматитлан, Асунсион Мита и Алотенанго /доста "а"-та за държава, дето нямаше градове с буква "а"... /

Авторе, по-скоро е някаква аутосугестия от твоя страна. Описаното от теб освен за Гватемала може да намеква и за Гана, чиято столица се казва /внимание, това ще ви изненада/ Акра! Тъкмо и номер 8 да е доволен с неговите мераци за голям град! Светът не се изчерпва с Гърция, братле! Да не говорим, че и в Германия има градове с буква "а" /поздрави от Аахен/ - как пък успя да те навие за Гърция при толкова други варианти?

Добре, че авторът не е руснак! Тия "гадове" редовно заменят х с г, така че при тях Холандия също ще започва с "г"... Дали нямаше и други държави с буква "х"? Мани-мани! Стига с урока по география, защото ако продължа, ще трябва да ви таксувам!

13.   12 8 съм аз, автора. Тя каза, че за мен било голям град. И стигнах до извода, че е права. Поживях в малко градче и щях да лудна. Истината, че най-добре си се чувствах в Унгария и Чехия.