Споделена история от В чужбина

Работа на круизен кораб
Здравейте,

В началото на януари бях освободена от предишната ми работа и започнах да търся нова такава.
Попаднах на обяви за круизни кораби и си изпратих автобиографията.
Учудващо получих обаждане, след това покана за интервю.
Преминах успешно етапите и подписах договор.
Сезонът трябваше да започне на 15-ти март, но изглежда ще се забави.
Някой има ли опит на такава работа?
С всеки изминал ден започвам да се чудя дали не е прекалено авантюристично и дали няма да сгреша

Коментари

1.   И аз искам да знам. Звучи интересно. Ти за каква работа се записа? Аз искам да стана певец/комик на кораб.

2.   Аз работя повече от 6 години на круизен кораб и това е най-хубавото нещо, което ми се е случвало. Парите са добри, виждаш нови държави и срещаш нови хора. Много е важно за каква работна позиция говорим, както и звездите на кораба, и какъв е договора. Аз работя само със френски и швейцарски. Най- лош е кипърския, но ако нямате друга опция като за първи се примирете. Сезоните започват горе долу тогава. Имайте в предвид, че не е лесно и там наистина искат да работите, ако заобикаляте правилата може да се навлечете големи проблеми. Има си правила, позиции и хората са се борили за тях. Подхождайте с уважение към колегите си и очаквайте рядко да имате почивка. Успех.

3.   Интересувам се и аз от подобна работа, лошото е че не съм на ти с езиците, примерно за мияч в кухня необходим ли е език?

4.   Аз нямам такъв опит, но моя братовчедка работи на такъв кораб няколко години и беше доволна. Каза обаче, че особено в началото, докато се докаже е работила страшно много и буквално нямало ден или нощ. Щам някой гост поискал нещо, тя била длъжна моментално да му го осигури без значение дали е 3 часа по сред нощ или 10 часа сутринта. С времето, обаче се доказа, повишиха я май в нещо като старша стюардеса (не знам точно как се води), имала собствена каюта и станало по-лесно. Иначе обиколи половината свят, показваше снимки от всякакви екзотични места. Е, накрая и писна, слезе от корабите, омъжи се, роди и сега работи нещо съвсем различно, но за млад човек без семейство е мечтаната работа. Даже малко съжалявам, че и аз не избрах такива кариера на времето, но вече съм към 40, имам семейство и ми е късно да обикалям с кораб. Пък и си харесвам работата.
Обаче ако си в 20-те си години това е невероятно приключение!
Давай смело!