Споделена история от В чужбина

Студентски живот
Студентка съм магистър в чужбина. Много ми е трудно. Ученето, работата, домакинските задължения, уча местният език. Имам време да изляза един път месечно, два максимум.
През останалото време от нерви и напрежение постоянно съм уморена. Нямам желание за нищо, искам само да спя, или в най-добрият случай да умра.
Не пиша тук, за да се оплаквам. Всъщност главният проблем ми е друг. Нямам време за гадже. Не знам дали имам нужда, май нямам, ако трябва да съм откровена. Но наскоро се запознах тук с мъжът на живота ми. Беше като излязъл от мечтите ми. Ужасно много се влюбихме, а аз се изнервих двойно повече, защото нямах време и за него. Той не беше студент и имаше много свободно време и изискваше от мен да се виждаме често.
Опитах се, но започнах да не се справям с ученето, да отсъствам от работа, заради недоспиване и направо изпаднах в някаква нервна криза. Постоянно ми звънеше да се видим, а аз му викам след 2 седмици, сега не мога примерно и той полудяваше и си мислеше, че нарочно му правя някакви номера и се скарахме. Сега го изгубих, а наистина много го исках, но не мога да се справя с това.
Искам да ви попитам как се справяте, имате ли време за гаджета? И имате ли нужда въобще? Защото на мен дори секс не ми се прави вече. От както съм тук съм правила само веднъж.
И сега ще кажете какъв ми е проблемът след като не ми трябва. Ами това е, че този мъж наистина много го искам, какво да направя че го срещнах в такъв момент. И още нормално ли е да не ми се прави секс?
Постоянно някакви депресии, реване, истеричен смях, напрегнатост, променливо настроение. Ако бях в България щях да посетя психолог, но не съм, а тук е скъпо.
Смешното е, че съм първа година, не искам да знам нататък как ще съм...

Коментари

1.   Авторке, всичко зависи от теб. Остава ти още една годинка, ако си взимаш изпитите. Аз съм изкарала цялото си следване в чужбина и се самоиздържах, и връзка си имах с днешния си съпруг, но нито един път не бях излизала на дискотека или клуб да кажем, нито пък си бях губила времето с приятелки по кафетата - работа, университет, учене, среща с любимия, учене, спане. Действаш като робот. Домакинската работа се върши между другото. Ако човекът не е имал разбиране, че не можеш да се видиш с него, той не те е обичал. Аз работех по 30 ч. седмично, включително събота и неделя, имах поне 45 часа ангажименти в университета трябваше да уча, а и се прибирах по празниците и издържах така цялото си следване - не само мастър-ът.

2.   Тази история все едно аз съм я писала... Само дето при мен е доста доста по-зле, защото съм Бакалавър и мъчението ми ще продължи още доста:(
Разбира се, че имаме нужда от гаджета. Но умората, стреса, напрежението и многото задължения някакси убиват желанието...