Споделена история от В чужбина

Шотландия?
Някой знае ли коя агенция за изпращане на ученици в чужбина, която до днешна дата партнира с университети от Шотландия? До колкото разбрах, преди 1-2 години Шотландия са спрели да партнират на повечето наши агенти, защото загубили интерес. Все пак, трябва да е останала някоя агенция. Моля, ако имате информация, пишете, или поне ако знаете, която и да е агенция, които да не са измамници и да подготвят подобаващо (без Интеграл). Благодаря предварително!

Коментари

1.   Свържи се с английкото посолство в София и те ще ти дадът нужната информация.

2.   виж в Дарби,Интеграл

3.   Maximum education abroad имат връзки с Шотландия. Аз подавах за Германия чрез тях, но ми предложиха и Шотландия. За съжаление, мисля, че имат офис само в Пловдив :(

4.   Питай Интеграл, мен те ме пратиха в Шотландия.

5.   Ти гугъл имаш ли? Питай директно в университета каквото те интересува, махни ги тия фирмички и фирмета!!!

6.   От авторката: Добре де, без лошо. Това е лично мой избор, да е чрез агенция - не съм искала съвет за това. Интеграл тази година имат контакт само с 1 университет. Ориндж - също. А МЕА (От номер 3), не мога да се свържа с тях, а и наистина имат офис само в Пловдив. Мен ме интересува за София. Та кои фирми останаха - направо... До номер 5 - ако си кандидатствал/а и са те приели, би ли ми обяснил как си го направил/а без агенция? Ще съм ти благодарна. А за Гугъл не ми го повтаряй, защото целия spodeli. net е за пращане в Гугъл, ама айде...

7.   Може пак да ползваш услугите на Интеграл за да ти задвижат кандидатурата, обаче трябва сам да проучиш университетите в Шотландия и сам да прецениш кое ще е най добро за теб. Само дето ако избереш уни извън списъка им, ще трябва да платиш 200 лв. накрая на кандидатурата. Аз така направих, обаче ще те посъветвам наистина много обширно проучване да направиш на университетите които ти харесват да не останеш разочарован. бих ти и предложила да гледаш мнения по форуми като StudentRoom и други сайтове за да си създадеш представа каква ще е атмосферата и специалността и дали би ти допада. Гледай и мястото им в топ 100 на най-добрите УК университети :)

8.   Фондация Кирил и Методий виж, аз кандидатствах с тях, реално сама си америх университета е само ми попълниха бланката за UCAS и гушнаха 300 лева... още ме е яд, че не кандидатствах сама... но щом държиш да е чрез агенция, ..