Споделена история от В чужбина

Работа на Кораб
здравейте всички!
Бих искала да споделите вашето мнение относно работа на кораб. Чух за някаква фирма Лъки М, че била ок. Как се работи там? Има ли възможност да видиш свят, а не само кораб? Работното време натоварено ли е?
И мога ли да си спестя парички?
Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Няма как да видиш Свят, тъй като ти си част от персонала, тоест - ти си винаги на кораба, дори когато спирате на различн пристанища за почивка, тогава само пътниците могат да напускат кораба, а ти така или иначе си имаш през това време някакви задължения. Не бъркай работата на кораб с тази на стюардеса :) Но пък се вадят добри пари.

2.   Приготви се че първо полувината ти заплата ще ти я удържат тези фирмички, второ да свят ще видиш, но не особенно много, поради факта че когато кораба е на пристанище, тогава най-вече ти ще работиш, един вид ти не си на екскурзия, а правиш на хората екскурзията по-добра! И да зависи какво точно работиш, но по-тези кораби си е здраво бачкане, разбира се има и купони... пробвай може и да ти хареса, ако ли не все пак знаеш че си пробвала! Друго предимство е езиците... колкото повече по-големи шансове!

3.   Там се ходи за пари братле, не да видиш свят. Работата е 10-12 часа 7 дни в седмицата. Изискванията са Отличен англииски език и опит за дадена позиция. Личното ми мнение е, че ако има някоя работа която не ти тежи да вършиш толкова дълго време без почивка си струва защотото разходите ти са минимални а парите може да са добри(между 1000 и 3000$)

4.   Не знам за фирмата, но мой познат работеше на кораб по Дунав и успя да си спести пари, а и видя свят.

5.   Авторката; Благодаря Ви! Няма да издържа по 10 -12 часа на кораб. Да го ду*ат!

6.   Здравей!

Преди около 2 седмици се прибрах от презокеански круиз, работех там като барман. Работата е множко, но и парите са също така! Персоналът на корабът, който бях беше 600 от 50 страни и опитът, който натрупваш само за един сезон е просто невъобразим! А купоните.... леле-мале! 1 000 000% не сте виждали такова нещо! Има си специално бар за работещите (crew bar) където цените са направо смешни - 1 евро бяха най-скъпите цигари, 25 евро цента бяха газираните напитки и т. н.

Иии №1 моля те, не лъжи! На всеки един порт сме излизали и то по няколко часа навън.... често имаме и цяла нощ едни от най-добрите курорти!

АВТОРЕ.... Да това е вярно, че се работи по 10-12 часа. Но то просто няма какво да правиш... ако не работиш. Просто така е устроен животът на кораба Животът на корабите е много по различен от този на земята. Когато си на порт корабът е почти празен и според позицията ти ще имаш свободно време. Заплатите са супер (говоря за бармани, сервитьори и т. н. bar staff) 1 контракт е около 6 месеца /- 3 месеца. А и още нещо - подпишеш ли си "пробния договор" всичко ти става безплатно - хотел, самолетен билет, вечеря и т. н. Но според мен, ако си млад човек, търсиш нещо ново и място за реализация - тръгвай възможно най-бързо!

Ако имаш още въпроси пиши...

7.   Аз не съм работила, но това лято почивахме на круизен кораб и не мисля, че на персонала им е зле. Там, където бяхме (Компанията е МСЦ), целия персонал беше от Индонезия, българи може и да е имало, но не срещнах. Не ми се струва да е трудна работата им, още повече, че доколкото знам почиват 6 месеца, 6 пътуват. Според мен няма какво да му мислиш, хващай се, като не ти харесва се отказваш. А пари се спестяват, имам 2ма познати, които пътуват по кораби и са доволни. Агенцията е ОК, единия ми познат изолзва нея, казва че е много доволен

8.   От Авторка до номер 6: Казваш, че ако тръся реализация направо да тръгвам за кораба. Да, ама точно това ме трвожи. Вместо да се боря тук за реализация на 24г (Това го пропуснах май като информация) аз ще си вея гъ*а на кораб. Относно часовете питах, защото мисля, че не издържам на напрежение. Психическо също. Прав/а си, че ако съм там няма какво да правя, освен да работя. Оф, не се сещам какво да попитам за сега. Пак ще пиша, ако ми дойде въпроса.

9.   До номер 6 братле точно това търся ама не знам как да се уредя просто ако можеш да ми помогнеш по някакъв начин.. надявам се да ми одобрите коментара

13.   пичове,там се работи и никак не леко. вееене на гъза е смехотворно-бачкаш та пушек се вдига-излизане след 17ч-ако може

14.   пич тоо мъч уорк -няма -шанс ако си доктор може би -иначе забрави

15.   Искам да попитам какви сертификати ми трябват за барман на кораб

16.   Здравейте, може ли някой да ми разясни каква е цялата процедура по намиране на работа на кораб и започване на такава? Интересувам се от тази работа, но нямам такива познати, а съм чувала и че е много трудно да се започне работа на кораб...
Благодаря, на тези които ще помогнат с информация по въпроса :)!