Споделена история от В чужбина

Висше образование в Англия
Здравейте, аз съм 8 клас имам доста време да мисля за своето висше образование, но въпреки това колкото по рано толкова по добре. Не уча в езикова гимназия, но все пак уча английски език в училище та въпросът ми е мога ли да се подготвя сама за IELTS, защото искам да уча в Англия. И втория ми въпрос е какви други изпити трябва да държа за да запиша медицина. Благодаря предварително!

Коментари

1.   За да се подготвиш сама за IELTS, ще трябва наистина почти цял ден да учиш езика, да си упорита и най-вече да не се отказваш! Не знам дали ще трябва да държиш други изпити, но трябва да имаш висока оценка в дипломата си за средно, за да те приемат да учиш в Англия. Там образованието е много добро, така че си заслужава да учиш там. Но мисля, че преди да започнеш да учиш висшето си, първо 1 година ще учиш езика интензивно, за да може после да ти е лесно. :)
Дано съм помогнала!
Успех и приятно учене, защото все пак ще сполучи този, който учи. :)))))))))))))))))

2.   Доста трудно ще се подготвиш сама за IELTS. Разбира се казвам го от моя гледна точка. Ако си ходила на изпити на кеймбридж IELTS е на ниво C2 по тяхната класификация горе-долу. Аз съм 12 ти клас и сега се подготвям да кандидатствам там. Понеже живях един месец в Англия имах възможност да се запозная по обстойно с системата им. Там няма приемни изпити. Влиза се с мотивационно писмо, Диплома за средно образование с най ниска оценка 5, 00. Съветвам тр да се срещнеш с фирма която помага на студентите с пълен пакет услуги за всичко необходимо. Големите монополи в областа като Orange и Integral не са добра идея. Аз избрах Bullock international и мога само положителни неща да кажа за тях. Тя е малка семейна фирма и това им позволява да се грижат персонално за всеки студент. А и да не забравя, относно таксите за обучение ако се интересуваш в Шотландия няма, а в Англия едногодишно обучение струва колкото един малък апартамент в София, но не мисли за тях. Те са напълно покрити от правителството и чак когато завършиш ако имаш заплата повече от 1750 паунда месечно или 21000 годишно ще трябва да ти спират по 3 процента от нея. Ако за 30 години не успееш да си намериш такава работа ти прощават. Това е всичко за което се сещам. Ако съм пропуснал нещо питай. Ако знам с удоволствие ще споделя. :)))

3.   Браво, че си се замислил/-а отсега! Аз съм учила в Англия и точно IELTS бях изкарала. Съветът ми е да идеш на някакъв курс за точно този изпит в 11 клас, примерно, защото там частта с писането е много специализирана - изисква се употреба на определени термини и си има определена структура, която е хубаво да се ползва. На мен много ми помогна, дори и да си развия по-добре английския. Предполагам, че биха се намерили и материали из интернет точно за изпита и сигурно има хора, които и без курс се справят добре. Обаче задължително се поинтересувай за спецификата на IELTS, защото пак казвам - има си тънкости!

4.   Здравей! Предполагам другите ще те нахъсат, но аз пък мисля да ти предложаобратната страна на медала.
Аз бях в елитна гимназия също - около 10-20% от випуска отидоха да учат точно в Англия и знаеш ли кои бяха тези хора - онези, които едва едва избутваха, винаги преписваха или родителите им плащаха за да имат висок успех. И знаеш ли кое е още по - странното - приеха ги до един в университетите в Гласгоу, в Лондон и нз си къде още. Останалите, които учим тук се чуваме отвреме на време с тях, някои дори учат моята специалност. Да ти кажа честно учат смешно по- малко и дават страшно повече пари, а и са далеч от семейството си. Това че образованието в чужбина е елитно е мит. Има разбира се класни университети и всички ги знаем - Йейл, Харвард, Оксфорд и т. н, реномирани не отричам, но не подценявай и нашите. Тук си струва в СУ за ИТ, психология, филологии и право, в УНСС за финанси и одит, в ТУ за КСТ, в Медицинската академия за медицина има и още няколко добри университета, които предлагат качетвено обучение - помисли си добре ;)

5.   "За да се подготвиш сама за IELTS, ще трябва наистина почти цял ден да учиш езика... "
Уау, на мен ми отне 3 седмици, за да се подготвя за изпита си, а езика го научих за около 2 години.

6.   До номер 2 :

Не навсякъде приемат с отлична диплома. Някои университети приемат и с оценка над 4.00 от дипломата за средно образование. Много си зависи от специалността и конкретния университет.

7.   Ako искаш да учиш медицина по-добре избери Германия.
Аз живея в Англия и от хора съм чувала,че тук е по-скъпо обучението,а и реализацията е по-бавна във времето.

8.   7 Аз също съм се замисляла за Германия, но главният проблем е езика немският ми се струва много труден, но все пак благодаря..

9.   Ако имаш възможност задължително отиди да учиш там ,но за ИЕЛТС трябва да ходиш на курсове.Успех!!

10.   Браво, възхищавам се на такива деца като теб не само умни, но и целеустремени моята дъщеря учи в Англия е предоволна, имаш 4 години не ги пропилявай, учи и гарантирам, че ще успееш...

11.   За медицина се държи някакъв тест ,но не знам как се казва. Попитай някоя фирма за студенти в чужбина.....Успех