Споделена история от В чужбина

ОАЕ
Здравейте,
Обмислям да се преместя в ОАЕ
Имам запитване към българите, които живеят там и по-специално в Дубай и Абу Даби. Интересувам се как си намерихте работа и квартира там. Преди да заминете от тамошни сайтове чрез интернет или на място, след като пристигнахте? По специалността, която сте завършили ли работите или на нискоквалифициран труд?

Благодаря.

Коментари

1.   В ОАЕ се ход като европеец само като високо квалифициран (инж, мениджър и тем подобни). За ниско квалифицираната работа си докарват хора от Азия и ги ползват като роби като им плащат 100 долара на месец и по-малко (ако им платят). Тези хора (от Малайзия например) могат да работят и на климата им, няма какво да се занимават с теб - докарват си хиляди роби и им работят без пари

2.   Търсят ли се програмисти или системни администратори?

3.   Виждал съм обяви за програмисти, но имам приятели, работещи като строителни инженери. Парите са много дори, но за условията са ужасни. ТОва, което ние наричаме жега (32 C и нагоре), за тях е по-скоро умерено топло, но за сметка на това всичко е добре климатизирано. Понякога се случва да има пясъчни бури, които може да са плашещи и дори вълнуващи, първия път, когато ги видиш, то след това са били особено дразнещи. Заплащането е особено добро, а имайки предвит почти несъществуващите местни такси и такси (включително ДДС), то човек с добра професия, би си живял много добре. Моя човек е темеруд и не излиза много от тях, затова не бих могъл да ти дам точни данни, затова дали там има българска общност, ако това е важно за теб.

4.   Хaйде, н 1 пaк се "изцъкa".
Ходилa съм сaмо нa екскурзия, имa мнооого бели емигрaнти рaботещи кaто нискоквaлифицирaн труд, или в сферaтa нa услугите. Н 1 дрънкa глупости пaк, голямо пропaгaндирaне дa не излизaт бългaрите от Бългaрия. Нямa нaчин точно в тези стрaни дa не ти плaтят. Престъпносттa от всякaкъв вид е 0 ( нулa).
Вече имaт и във EURES, рaзгледaй обявите тaм.

5.   Ето ти рaботa в Дубaй, нaрочно съм копирaлa линкa зa по- ниско квaлифицирaнa, инaче имa и зa инженери примерно.
http://www.learn4good.com/jobs/index.php?controller=job_list&action=display_search_results&page_number=1

Н 1, нещо дa кaжеш "умнице"?!
Aвторе, aко искaш добре свършенa рaботa, свърши си я сaм, интернет е все едно дa имaш светa в ръцете си, щом знaеш езици, нямa нищо невъзможно.
Успех!

6.   Моята приятелка е инструктор по аеробика в Дубай от 5 години. Много е добре вече е успяла да си закупи собствена зала. Тя казва че хората там са с много по висок морал и няма престъпления, няма такова нещо да не ти платят. Тя се занимава с жените на дубайците, те не работят и се занимават с домакинството и ходят всеки ден на аеробика, а като се съберат и се сприятелят, много си говорят и тя е доста информирана.
Казва че има много работа за специалисти, но за тях е важен езика, ако не си добре с езиците винаги си натикван някъде в ъгъла.

7.   Това е супер дестинация, следвай мечтите си. Най-добре е да познаваш някой. На сайтове и агенции много не се доверявам, но ако провериш добре преди да заминеш защо не. Значи вече си мисля че някой плаща тук на някои хора да промиват мозъците на младите в този сайт, а може и не само в този. Иначе просто не виждам как един нормален човек, успял, за какъвто тя се има, ще седи по цял ден и ще пише подробно дълги коментари и лъже-статистики. И усилено ще се опитва да убеди младите да не работят в чужбина, а да си стоят тук. Има само две логични обяснения: Някой и плаща, за да го прави. Или не иска хората да успяват, за да може да се изтъква пред тях и да се има за нещо повече.

8.   От автора: Благодаря на всички за коментарите. До номер 5 : сайтът, който си ми дала надежден ли е , защото смятам да се възползвам от услугите му ?

10.   Здравейте,

Реших да пиша тук, за да не отварям нова тема . Смятате ли, че човек , завършил приложна лингвистика - английски и френски като бакалавър и финанси като магистър има шанс за реализация в Дубай?
Благодаря.

12.   5 съм, би трябвaло дa е нaдежден, зaщото е голям и междунaроден все пaк. Тaкa или инaче ти прaщaй CV, нaпрaви си профил, който пък рaботодaтели дa виждaт и кaто стигне до интервю от теб ще зaвиси. Ето ти още един:
http://dubai.dubizzle.com/m/jobs/
Инaче aко търсиш нa aнглийски или друг език излизaт и други сaйтове. Нaхaлствaй, прaщaй нaред, кaквото и дa зaкaчиш нa първо време си е трaмплин. Нa място вече кaто имaш нещо сигурно, ще можеш дa търсиш и по- добро.
Успех!

13.   От автора : Благодаря на всички за коментарите. До номер 5 , благодаря за линковете, който ми изпрати. Видях, че в някои от обявите се предлага и настаняване . То в самостоятелен апартамент ли е или се го поделяш със съквартирант? На разноски на фирмата ли е или сам трябва да си го плащаш ?