Споделена история от В чужбина

Живота в Чужбина
Здравейте в момента се намирам в Германия и не мога да свикна още те първа ще започвам училище и мисълта ми е дали ще свикна с живота тук и ще си устроя живота. Моля, помагайте

Коментари

1.   Аз се чувствам така сякаш тук съм се родил.
Убеден съм че и при теб ще е така.
И досега не съм срещнал някой с който да не намеря общ език, а в това определено не съм най добрия.
Бързо ще откриеш и приятели. Мен лично са ме питали на нашия език не веднъж как е някоя дума.
Интересно предполагам ще ти е и запознанството с толкова много различни по националност и култура хора.
Езика след няколко месеца сред хора и ще го научиш идеално.

2.   Ще свикнеш и БГ ще ти стане чужда и няма да искаш да чуеш за нея... за жалост.

Поздрави, Узунов

3.   Ще се подредят нещата, трябва време и търпение.

4.   Няма как да ти се даде отговор дали ще свикнеш или не, поради това че всеки заживял в чужбина се е изместил по различни причини.

Някои хора отиват поради икономически причини, други поради търсене на перспективи и по-прогресивно кариерно развитие, трети заради мултикултуризма или различният начин на живот, който може да се види като приключение изправящо ни пред новото и непознатото и т. н.

Общо взето причини има всякакакви поради които отиваме на вън. Щом учиш и си малък, със сигурност ще ти е по-лесно да научиш езика и да се адаптираш към местния ритъм на живот. Началото е трудно и с различни изпитания, но ще ти даде огромен и ценен опит, ще те направи по-оправна и борбена личност.

На мен ми харесва мултикултуризма, харесва ми да срещам хора от всякъде по света и да създавам приятелства и контакти. Харесва ми това че мога да науча за живота и битието в дадена страна, за езика, хората и т. н.

Зависи много какво съзнание имаш и разбиране за света. На мен не ми пука, защото всички сме хора. Аз съм на планетата земя, значи съм у дома :)

5.   Стягай се и не мрънкай.

6.   Ще ти бъде много трудно, не ти го казвам за да те изплаша, ами защото говоря от опит. Бях там и единственото нещо, което ми е от полза е, че научих немския. Сега се върнах в БГ и тук се чувствам много по-добре. Успех все пак!

8.   Здравей, само от теб и нагласата ти към ставащото зависи, дали ще свикнеш. За мен също е доста трудно - преместих се заради съпруга си, който получи тук добра възможност за професионално развитие - за мен обаче въобще не беше лесно. Първо трябваше да усвоя езика, после, понеже не исках да работя нещо неквалифицирано, а дипломата ми не се признаваше, се наложи да уча тук отново. Да, сега имаме среда и приятели и вече е по-лесно - но за мен в началото стреса да захвърля живота си в коша и да започна отново беше огромен. Трябва да си гъвкав/а и да търсиш позитивното във всичко случващо се, трябва и да имаш ясни последователни цели, за които да си напомняш - така се подреждат нещата. Не се оставяй на самосъжаление и не изпадай в отчаяние, ако нещо не се получи веднага или така, както си си го представял - постепенно ще стане, ще свикнеш и ще се устроиш, но си трябва време :)