Споделена история от Образование

Работа или учение?
Значи тази година съм 12 клас в италиански техникум и уча информационни технологии имам горе-долу добър успех, добър съм и по английски. Понеже като завършвам ще се връщам в България се чудех дали да работя или да уча и дали има смисъл да продължа да уча но в България. Ако не какви са възможностите в чужбина(Англия, Франция, Германия) за работа или учение. Какви доходи има един "Компютърджия" в родната ни страна.

Коментари

1.   Аз те съветвам да продължиш да учиш, иначе горе-долу около 1000лв

2.   Имаш италиански и български като родни езици, нелош английски и компютърни умения. Един вид ти си напред с крачка пред обикновения човек, т. е. ти общ работник няма да си, защото колкото и да си глупав в България ще разполагаш с 2 майчини езика и един чужд, а и компютърните умения винаги са от полза. Може да пробваш да поработиш малко и после евентуално да учиш. Да би бил добър вариант, оставайки в Италия да запишеш там в университет или да заминеш за чужда страна. Каквото и да направиш няма да сгрешиш.

3.   Доста добри за българските стандарти

4.   Да, добри за Българските стандарти, но не и по нормалните стандарти на белите страни. Знаеш три езика, знаеш компютри и за чий ще дойдеш точно в България? Щом живееш в Италия учи или работи там и ще си много по-доволен финансово... иначе доходите тук първоначално са около 1000 лева имам познат който от няколко години се занимава с игри(не знам с точност какво) и е взимал между 1000 и 1200 друг мой познат който прави сайтове взима към 3000 така че зависи какво и къде работиш и разбира се колко си добър.

6.   #4, ще ти споделя нещо за ""белите страни". Аз работих в Скандинавска държава няколко години. Взимах 4000 евро, върху които имах данък 50 (ПЕТДЕСЕТ) процента. Оставах с 2000. Наема ми беше 900. Тоест, все едно заплатата ми беше 1100 евро. Излишно е да казвам, че там живота е безумно скъп и накрая на месеца не ми оставаше кажи-речи нищо, при положение, че пестях максимално. Сега съм в България и взимам 2000 лв. и смея да кажа, че стандарта ми на живот е по-висок тук и мога да си позволя доста повече неща. Така че стига с това чуждопоклонничество и мислене, че чужбина е земният рай. До автора: в България има много възможности за реализация. Друг е въпроса, че повечето хора ги мързи и вечно им е виновен някой друг, най-често държавата.