Споделена история от Образование

УниБит
Аз съм момиче 12 клас от езикова гимназия. Мога ли да вляза в Компютърни науки в УниБит? В сайта на университета пише: До 10 места в редовната форма на обучение за всяка от специалностите се предвижда да се заемат от кандидат-студенти, завършили следните гимназии и/или профили: за специалностите КН, ИБ, ИС, ИТ и ИТСА– профил: „технологичен” или „природоматематически“. Аз като съм от езикова гимназия мога ли да вляза? . Там има ли студенти които са били в езикови гимназии? В СУ се влиза трудно и мисля, че може да не ме приемат, затова ще пробвам и в УниБит.

Коментари

1.   Не мога да повярвам, че има хора, които наистина искат да учат в УБИТ (това е правилната абревиетура). Това е продължението на полувисшия библиотекарски.

2.   здравей,
може да влезеш във всякакъв университет, лошото е, че за такива от други специализации (според това каква професия си избираш) може да имаш проблеми заради средното образование. примерно ако запишеш нещо с много физика а ти не си учила такава в езиковата, ще ти е по-трудно отколкото на останалите ти колеги.