Споделена история от Образование

Задочно средно образование - да или не?
Здравейте, хора. Ученик в 10-ти клас съм и тази година си я завършвам по редовната форма на обучение. Тъй като от малък обаче се занимавам с танци и в бъдеще планирам да се занимавам с хореография, тази година ми се отдаде страхотна възможност за една школа в Лондон, с която леля ми ме свърза. Да, но ако отида там, 11-ти клас със сигурност ще трябва да го карам задочно (на самостоятелна форма), пък и 12-ти много вероятно. Много се притеснявам, защото съм в профилирана паралелка с химия (нямам никакво намерение да се занимавам с това в бъдеще, просто ми вървеше и за това избрах тази специалност). Имам само бегла представа какво точно е въпросната задочна форма - в края на годината се правят изпити по всички предмети с двама квестори, единият, от които е преподаващият на дадената паралелка по дадения предмет, а оценяването става от отделна комисия. Много ме е страх и именно това е причината да не съм се решил все още за догодина. На целия ли материал се прави или се договаряш с учителите за определени уроци? Има пък и гадни учители, които нарочно ще гледат да ме прецакат, така че нищо не е сигурно. От 8-ми клас насам дипломата ми винаги е била между 5. 80 и 6. 00, не мога да си позволя да стане на по-малко от 5. 00 заради тези задочни... В същото време обаче не искам да пропусна шанса на живота си, защото танците са всичко за мен! Какво да правя? Има ли по-запознати по тази теми и моля ви, давайте съвети!

Коментари

1.   Щом ще се занимаваш с танци, за какво ти е висока диплома? Тя помага при влизане в университет.

2.   До миналата година когато една телевизия направи разкрития как се провеждат изпитите на задочниците всичко беше лесно. Сега е като на матури, преди учителите подсказваха чат пат, колкото тия дето хич не знаят да хванат 3. Хубавото е че все още по повечето предмети е тест и е доста по лесно, написваш го за един час и си взел предмета за цялата година, да се чудиш защо ходиш всеки ден на даскало след, като една година можеш да я завършиш с десетина ходения до училището

3.   Авторът: Важна ми е дипломата, защото знам как стоят нещата в танцовата индустрия, професията си е до определени години, а ако нещо стане и получа травма, не искам да отида под леда. Искам да си имам план Б.