Споделена история от Образование

Филмов и телевизионен монтаж (НАТФИЗ или ЮЗУ)
Здравейте. От Варна съм и след месец и половина завършвам 12-ти клас и съм се насочил към филмовите изкуства и по-точно филмов и телевизионен монтаж. Спрял съм се на НАТФИЗ и ЮЗУ. Изчетох доста коментари свързани с трудния и връзкарски прием при актьорските специалности в НАТФИЗ. По същия начин ли седят нещата и при филмовите изкуства? Няколко човека споменаха, че е добре да се ходи на предварителни консултации при преподавателите, но не знам дали ще имам тази възможност.

За ЮЗУ се пишат добри неща за тази катедра, но дали ще остана доволен от града? Слави се като доста чалгарски град, което ми убива желанието понеже не искам да прекарам следващите 4 години в подобна обстановка.

Изпитите в НАТФИЗ са през септември, а в ЮЗУ са през юни. Ако се запиша в двата, при евентуален прием в НАТФИЗ, вече ще съм платил първия семестър в ЮЗУ и ще трябва да прекъсна. Занимавал съм се известно време със Sony Vegas и имам няколко снимани и сглобени клипа, но не знам до колко ще се харесат на изпитващите. Заслужава ли си да рискувам с НАТФИЗ?

Коментари

1.   Здравей! Аз съм от Благоевград и да, най-доходоносни са чалгарските дискотеки. За твое успокоение ще ти кажа, че има приятни места за отдих и се организират много мероприятия в града. Ако си достатъчно мотивиран да учиш, ще опознаеш по-добре Благоевград!

2.   Според мен нещата при теб трябваше да започнат още преди няколко години - да започнеш у вас на компютъра да се занимаваш с монтаж и да усетиш как стават много от нещата. И когато отидеш да кандидатстваш и се срещнеш с въпросните професори да си имаш една идея за какво става въпрос и да си по-уверен. Има неща, които се учат на полигон, и които никой професор няма да ти ги каже, а трябва сам да ги усетиш и напипаш, както се казва.