Споделена история от Образование

УниБит
12 клас съм и ще правя втора матура по математика. Ако изкарам 5, 80 ще мога да вляза в ТУ КСИ. Но ако от бързане или невнимание изкарам по-малко мисля да отида в УниБит. Четох че там е много зле, но е близо до Телерик. Ще има ли някакъв проблем, ако понякога не ходя на лекции, а ходя в Телерик или някъде на стаж? Четох някъде че изпитите са лесни, и може лесно да се вземат и без ходене на лекции.

Коментари

1.   Унибит е много зле, но е ок ако едиствено искаш диплома. Ако търсиш да натрупаш някакви знания, бягай на далеч. За ТУ, всички мои познати са с мека казано лошо мнение.

Моето предложение е Самообучение Telerik, Hackbulgaria или SoftUni Университет за диплома. Ако те устройва горното трио, запиши някъде просто за диплома (СУ е за предпочитане заради средата) и ако имаш възможност задочно, за да имаш повече време.

2.   До № 1, Telerik, Hackbulgaria и SoftUni, са софтуерни частни школи, А, НЕ!!! висши учебни заведения, които издават дипломи за висше образование с образователно-квалификационна степен бакалавър или магистър. Авторе, запише държавно висше учебно заведение. В сайта на Националната агенция за оценяване и акредитация, има списък на всички акредитирани –(легитимни) от държавата висши учебни заведения, които имат право да издават дипломи за висше образование.

3.   До номер 2, SoftUni е частна академия да, но е много по-добър вариант да научиш нещо отколкото пародиите които нариваме ВУЗове. В ФМИ учиш 100 вида математика която ще те разкатае освен ако не си много добър математик. В ТУ е същото, само че математиката е по-лека. В SoftUni стига да внимаваш можеш да научиш и да почнеш работа като junior и от там да се издигаш.

Аз с едно приятелче сме в Софтуерния университет и от опит ти казвам че си заслужава. 12 клас сме и ние и сега мислим да запишем и ние Унибит, не заради знанията а чисто заради дипломата - едно задочно. Така получаваш the best of both worlds. Даже не мисля че за ИТ сферата искат толкова дипломи вече, но все пак за всеки случай може да го запишем.

Защо SoftUni не е акредитиран университет? Защото е сравнително нов, но пак ти казвам че това хич не трябва да те спира, първия курс за прием в него е даже безплатен, така че не губиш нищо.

5.   И аз съм 12 клас и май ще ходя в УниБит. Някой знае ли какъв е бил минималния бал през 2015.

6.   Балът е висок защото много хора искат УниБит

7.   УниБИТ си е много добре даже. Реномето му не е високо само заради "Б" - то в името му.

В идеалния свят Информатика трябва да се учи в ТУ, но там на практика няма. Затова факултет по математика стана ФМИ, библиотекарски институт стана пак с ИТ.

Аз съм с УниБИТ УНСС и си работя работа, която харесвам и и двата университета са ми дали ценни основи за професията, която работя.

Който и университет да започнеш трябва да знаеш, че ученето започва след като си го завършил. IT работата изисква постоянно учене.

8.   Някой може ли да ми даде мнение за специалноста Национална сигурност в унибит. Трудно ли се влиза?