Споделена история от Образование

Извинени отсъствия
Здравейте, 8ми клас съм и с днешното си отсъствие (имахме спортен празник) ги направих 153... класната каза че, който ги направи 150 може да остане на изпит по някой предмет.. та сега се страхувам какво ще стане.. понеже доста боледувам за това ги направих толкова, вече смятам да не отсъствам, но.. Моля ви някой, който има познание за това да пише в коментарите.. какво ще следва сега и дали ще остана на изпит...?

Коментари

1.   Споко! Предишната година имах към 170 заради много пътувания и не съм правил изпит по нищо :)

2.   Позната има около 500 извинени и 100 неизвинени. Нито я преместиха в друго училище, нито остава на изпити, нито й налагат някакви санкции. Спокойно. Отсъствията нямат ни пряка връзка с оставянето на изпити по каквито и да са предмети. Може би класната просто е искала да каже, че ако отсъствате дълго, можете да пропуснете значим материал и да не успеете да се справите на контролните и е възможно да ви оставят на изпити. Но добре е да нямаш над 4 неизвинени отсъствия.

3.   Споко, не се тревожи! Има двама от нашия клас, които направиха по 220 извинени и 150 неизвинени. Има и още петима от другата паралелка с по 400 и нагоре отсъствия и нито им налагат санкции, нито са изгонени. По-скоро ще си изпуснал/а материал. :)

4.   Номер 2 абе преди 5 години когато бях 11 клас един съученик започна да не идва на училище. За цялата година се появи има няма 10 пъти. Класната беше стигнала дотам да ходи да го издирва у тях. Накрая на годината остана по 8 предмета на поправка и почти цялото му лято мина в училище. Започнахме 12 клас, но той не си беше взел поука и продължи да я кара по стария начин, учителите вече вдигнаха ръце от него. Не завърши средно стана пропаднал тип целия в татуси и се издържа от някакви незаконни далавери.

5.   Номер 2, това е абсолютно невъзможно

6.   Споко заплашват само. Ще ти помрънкат, ти ще гледаш с големи, тъжни очи и всичко 6 точки

7.   Аз лично имам 327 отсъствия и нищо не са ми казвали.

8.   Какви тъжни очи, вие да не ходите на даскало в някое циганско гето. Над 100 отсъствия за 1 срок те пращат на изпит по определени часове, защото, докато другите са правили контролни са трупали оценки ти си спала. За това са изпитите, да не те оставят без оценка.

9.   Номер 4, какво като има татуси? Това ли е определящо дали някой е пропаднал? Или ти просто си тесногръд/а? Аман от остарели разбирания....

10.   Не се притеснявай, за тази работа родителите ти трябва да застанат плътно зад теб, да говорят с класната ти, да кажат за здравословните ти проблеми и че не са съгласни да отиваш на изпит и ще направят всичко възможно учителите да не те изпратят. Никой не е по-силен от родителската ръка, пред моите родители дори директорката трепери.

11.   Ами аз не съм направила за един срок 100 , първият срок имам 78 а вторият 75

12.   Зависи :) момче от нашия клас има 220 и ще остава на изпити... /9 клас/, проблемът при него е, че не боледува, просто си взима бележки и учителите знаят за това... иначе едва ли биха оставили някой на изпит...

13.   Аз имам 1000,и пак не са ме изгонили.:)

14.   Номер 9 татусите са най- малкия проблем на човека . Просто казах че с тях и с една черна блуза като сложи е станал плашещ и неузнаваем . Той просто се събра в някаква лоша наркоманска компания и започна някакви незаконни сделчици . Преди това си беше свястно момче учещо се сравнително добре . Уви, нито усилията на класа. нито на учителите успяха да го накарат да излезе от това блато !

16.   Аз имам между 180 и 190 извинени отсъствия и уча в елитна гимназия, но никой никога не ми е казвал, че ще оставам на изпит. Проблемът не е в самите отсъствия, няма точно определена бройка отсъствия, над която оставаш на изпит - не трябва по даден предмет да си отсъствам от 25% от часовете, това е. И трябва да имаш достатъчно оценки, за да може да ти се оформи срочна и годишна.

17.   В държавните училища съм виждала какви ли не своеволия от страна на учениците като например пушене в училищния двор, неуважително отношение към учителите(Мой съученик викаше на класната ни: "Аре предавай си там урока " или пък "Г-жо, дайте ми заявлението за матурите, че не мога да ви гледам вече ") и прекарване часовете на една част от тях по кафенетата. За това обмислям дали ако имам дете в бъдеще ако естествено имам финансовата възможност да го запиша в частно училище. Там първо децата на по - малко и това спомага учителите да обърнат на всяко индивидуално внимание, второ родителите се уведомявай с мейли за оценките на децата и трето те по цял ден са заангажирани със занимания и по този начин вероятността да се събират в лоши компании и да мислят за глупости е по - малка.

18.   Нищо няма да стане.