Споделена история от Образование

157 Гиче „Сесар Вайехо”
Здравейте
Тъй като съм 7 клас и мисля да кандидатствам в 157 гиче „Сесар Вайехо”. Бих искала да изкажете мнения за училището- добри ли са учителите, учи ли се езикът, учениците добри ли са- имам предвид злобни и лицемерни ли са, защото от предишното ми у-ще още се опитвам да си стъпя на краката от тормоз...
Все пак се надявам да се публикува запитването ми и да кажете своето мнение :)

Коментари

1.   Сега завършвам 11 клас там.. Учители има и добри и лоши, но повечето само гледат да те прецакат.. Езикът се учи само в 8 клас, след това изобщо не се набляга на него, но все пак ще имаш някакво ниво. Като цяло от теб си зависи. Учениците не са злобни, всъщност на никой не му пука другият какъв е. Проблеми няма да имаш, стига да не си ги търсиш. Но най-важното, което мога да ти кажа, е че ако нямаш намерение да се откажеш от социалния си живот, и по цял ден да учиш глупости наизуст по-добре недей. Учителите са повече от взискателни, трудно пишат добри оценки, ако не си им любимец, и общо взето ако много държиш на висока диплома, не си губи времето там. Единственият плюс е, че ще излезеш с много знания, но до колко ще са ти полезни, не знам.

2.   Бъкано е с наркомани, училището е ужасно според мен. Отидох да уча там първата година - ад. С една съученичка бях. Тя искаше заради своята най-добра приятелка, впоследствие разбрах, че и двете са наркоманки и мда... видях много гадни неща там и то само 8 клас. Учене? По-скоро свободни часове.

Ако искаш отиди там не те спирам. Казвам го в случай, че другите решат че само плюя. Твой е живота, изказвам опита си.

3.   Здравей! Съветвам те да избереш училището, в което искаш да учиш самата ТИ, а не да се ръководиш от това къде искат да влязат приятелите ти. Няма от какво да се притесняваш, ново даскало, нови хора, бързо ще се опознаете и отпуснете. Но не позволявай да се държат с теб, както в предишното ти училище. Имаш своите принципи, отстоявай ги, не позволявай на никого да се подиграва с теб, това ще ти свърши работа и за напред в живота. Късмет и дано влезеш там, където наистина искаш! :)

М 19

4.   Здравей. Аз уча в това училище. От три години съм тук и ще ти споделя мнението си. Обстановкатав училището е сравнително добра.
Голям салон, големи стаи, мъжка и дамска тоалетна, които са със заключване и за седене, има огледала, сравнително чисто е. Голямото междучасием можеш да отидеш да ядеш в лафката, близо има тости и на няколко минути е CBA-то. А ако не желаеш, има две машини за храна и една за течности в училището. Не знам дали ти е известно, училището е в сграда с още едно, но то и 164 (1 испанска) също е така.
Колкото до учителите.. Има малко свестни учители.. повечето са изключително взискателни, а и дори да знаеш повече, няма да ти пише повече, ако не те харесва. Нечестни учители има. Малко добри учители и повечето са млади.. По един предмете по-лесно, по друг.. ад. Зависи от учителя. Поносимо е, свиква се, но не е за всеки. Учениците не са лоши, не им пука особено, но имай на предвид, че и да пръднеш, ще се знае от всички! Нищо не остава скрито.. дори учителите разбират. Момчетата в класовете са максимум 5-6, преобладават момичета. Малко момчета и много момичета в училището. В първа испанскар разпределението в класовете е наравно. Но за знания.. Взискателни са учителите, излизаш с едно стабилно ниво на испански, имай предвид, че 8 клас часовете испански са 20 часа на седмица, средно 3-4 часа испански на ден! Следващите 4 години всичките предмети са ти на испански. По някои са по-взискателни, по други.. малко по-разпуснато. Не е най-най доброто училище, но е стабилно и няма кой знае какви оплаквания.