Споделена история от Здраве

Как да се спася от диоптрите?
Здравейте. Проблемът ми е такъв, че нося очила. Не рамката или дали изглеждам добре ме притеснява, а самите диоптри. Нося ги от няколко години, а диоптрите ми постоянно се увеличават. Това ме тревожи. Четох книги правих упражнения и нищо. Извинете забравих да спомена, че съм късогледа и на 14 години. Ако някои ги е махнал ще съм много благодарна да ми сподели как. Желанието да ги махна е огромно, но незнам как.
Моля ви кажете ми как да се отърва от тях. А диоптрите ми така ли ще си останат, ще се намалят ли?
Благодаря на всички които са го прочели и се извинявам за правописните грешки.

Коментари

1.   За съжаление махане на диоптри по естествен път няма. Аз също съм силно късогеда астигматизъм, като най-много диоптри сложих през пубертета. След 18 - 20 късогледството се стабилизира, до към 45 - 50 когато се появи "старческото" дълекогледство. Абе отърване няма. Носи лещи ако ти понасят и виждаш по-добре. Има и лазарни операции, но не са подходящи за всеки и не се правят преди 18 - 20 годишна възраст, а са и скъпички.
трии1/2

2.   Здравей. За съжаление, не може да се направи кой знае какво по въпроса. Диоптрите ще растат и то най-вече докато си в пубертета. Като станеш на 18/19 ще се забави този процес. До 25та ти година, диоптъра напълно ще спре да се увеличава. Тогава ще е и най-удачното време да си направиш лазерна операция, тъй като това за сега е единствения начин да се избавиш от късогледството.
Разбира се, растежа на диоптъра при теб може да спре доста по-рано. Прави си прегледи на всеки 6 месеца за да знаеш как се развива.

Аз съм късогледа от 14 годишна, а никой в смейството ми не е късоглед, но късмет :) Нося лещи от 19 годишна като ги редувам с очила. За излизане винаги лещи; в къщи пред телевизора и на работа с очила. Това е един приемлив вариант.
Ж27

3.   Пробвай да носиш контактни лещи. И аз сложих очила на 14 години и лека полека ги увеличих с 1-2 диоптъра. На 18 годишна възраст започнах да нося лещи и от тогава повече от 20 години не съм променяла диоптрите.

4.   Според вас четенето на много книги увеличава ли диоптъра подготвям се за изпит и имам многоо за четене и мисля че зрението ми се влошава между другото съм на 18 г