Споделена история от Образование

Международни отношения или Икономика и бизнес?
Здравейте на всички. Бих искала да попитам по запознатите хора относно специалността Международни отношения(МО) и специалността Икономика и бизнес. Коя от двете е по-добра и каква би била реализацията и на двете от тях. Какво ще може да се работи след завършването им. Много се двоумя кое от двете да запиша, за това реших да попитам по запознатите с това :)

Благодаря ви предварително! ^^

Коментари

1.   Пиши в кой университет - това е по-важното. Моето мнение като икономист, завършил в чужбина е, че и двете спецалности са еднакво безперспективни - за първата специалност трябват връзки, за да се реализираш, а втората е нищо и всичко - да си предприемач (бизнес) не се учи в университет. Икономика? Каква е тази икономика - микро, макро, икономика на фирмата, стопанско управление?
У нас е много трудно човек да завърши Икономически науки и да научи нещо - може би в УНСС и СУ, Американският са единствените места в момента, в което се учи нещичко, всичко останало като университети е леш. У нас са силни и търсени техническите специалностти, всичко в областта на информационните технологии, медицината.

2.   Мисля да запиша МО в УНСС (пт авторката) за това искам различни мнения :)

п. с благодаря за отговора ти

5.   И двете специалности са супер сухи и безперспективни както каза номер 1. Не знам защо в днешно време хората тръгват до учат МО и изобщо наясно ли са какво се учи в тази специалност. Според мен в днешно време, които не знае какво да учи и е добър по математика учи икономика и после работи като чиновник, а тези които са зле по математика учат МО и работят в playboy :D нищо лично, просто си намери по-добри цели :)