Споделена история от Образование

Медицина в Германия
Здравейте! Искам да попитам къде смятате, че е по - добре да се следва медицина. В България или в Германия. Какви са предимствата и недостатъците? Къде се влиза по - лесно и също така възможно ли е сам да се издържаш в Германия докато следваш нещо сериозно като медицината?
Ще се радвам на възможно повече информация относно Германия и специалността!! Благодаря предварително!!

Коментари

1.   Това с издържането го забрави-обучението е доста трудно и не си го причинявай да работиш,за да се издържаш,особено ако изобщо не можеш да разчиташ на родителите си.Обучение на чужд език ,също е много трудно-освен перфектен немски,ще имаш специфични мед. термини ,както и латински.Обучението в БГ ще ти е по-евтино,но влизането е доста трудно.Ако учиш в БГ,успоредно можеш да учиш някакъв език,ако искаш да се местиш в чужбина.У дома и стените помагат.За критериите за прием-всеки университет ги обявява на страницата си,можеш и да им пишеш с въпроси.

2.   Ще ти кажа как стоят нещата. Много е трудно в Германия, следвала съм. Избери България, по-разумно е.
Трудно е следването в Германия на каквото и да е. Аз следвах 2 години и половина в Германия и се върнах. Тук завърших висшето си образование. Знаеш ли колко бях сама там. Трудно е да се работи и учи, хич не се лъжи. Завърши медицина тук и после ходи. Това е правилното решение. Знаеш ли университетските преподаватели в Германия колко са взискателни и как мачкат чужденците, как ги унижават. Ако си без приятели сама там има голям риск да изпаднеш в депресия. Времето е като спряло, животът тече скучно, на бавни обороти, годината въобще не минава. Времето е вечно дъждовно. Това те прави тъжен и скапан. Медицината е тежка навсякъде. Да учиш на чужд език висшето е тежка работа. Учи тук медицина и след това ходи да специализираш там. Казвам ти го като на моя сестра или брат, като на най-близък човек и приятел. Но ти избираш, аз не искам да отнемам свободната ти воля. Аз избрах за себе си да се върна и мисля, че направих правилното, но изгубих години. След това тук никой не ми призна нищо от Германия, в университета, и почнах от А и Б. Имай предвид, че в Германия само учих, не съм работила, нашите ме издържаха и накрая вкъщи. Това се случи с мен.

3.   За да влезнеш тук трябва стабилно да се подготваш за изпитите 2 години, тъй като са доста тежки, а баловете-високи. Освен това медицината е една от най-трудните специалности дори да я учиш на български, а вече на немски- още по-трудно дори да ти е перфектен. Аз съм съгласна с мненията преди мен, защото ще ти в нужна подкрепа при следването, а ако си сам/а в чужбина едва ли ще се справиш и с учене, и с работа, и с напрежението... Специално обучението по медицина в България е на много високо ниво и ако смяташ да ходиш в чужбина, защото мислиш, че там е по-добро- не е така. Наши отлични студенти ходят да специализират и работят в чужбина, ако знаят език, разбира се, но повечето от тях идват от езикови гимназии и това не им е проблем. Изборът все пак е твой. Успех!