Споделена история от Образование

Мнение за общежитията В.Търново
Здравейте, от заглавието се подразбира моят проблем. Студентка съм трета година в град Велико Търново и за пръв път ще съм в общежитие. Но още се колебая кой блок да избера. Ще помоля студентите, които живеят на общежитие във Велико Търново да споделят мнението си. Благодаря предварително!
Много моля модераторите да публикуват историята ми, наистина много ми е важно.

Коментари

1.   2 блок е при Ректората, но е доста хубав, има единични стаи, отопляваш се на печка, има бойлери. Единствен недостатък е изолираното местоположение, но ако учиш в Ректората ше ти е супер. 1 блок е доста зле, до 2 е, но е още с режим на водата, има 3 пъти дневно. Няма печки, сам си носиш и си мислиш за отоплението. Май-юни правеха ремонт, не знам как е сега.
3 блок е на другия край, до стопанския факултет, до него има Била, Лидъл, ЦБА - готино място, но ще ти е далеч от Ректората. Там е ТЕЦ - зимата е адска жега, парното е на макс, спим на отворени прозорци. Единични стаи няма, предимно са тройни. Обзавеждането е добро, като в 2 блок.

2.   От авторката:
Номер 1 благодаря за съвета :)

3.   Присъединявам се към коментара на номер едно.
Писах ти и в другата секция, в която си пуснала темата /прочети там/.
Единствената ми корекция тук е, че блок 3 е на 20-25 мин. път от Ректората с автобус. Спирката ти е точно пред общака. Но ако учиш в Ректората, разбира се, тези 20-25 мин. си ги спестяваш с блок 2!
Иначе мястото на блок 3 е супер. Имаш си всичко, центъра ти е наблизо, но ти нали вече 2 год. си там. Би трябвало да ги знаеш нещата... и така....
П. С. И тук да ти кажа мнението си: По-добре си остани на квартира.

4.   Аз съм в Блок 1 (втори курс ще съм) и мисля, че мога да помогна. Вече няма режим на водата в първи блок (до номер 1) и е много трудно да си намериш прилична стая в блока. Юни правиха ремонт, но беше само за бойлерите и дограмата. Ако има нещо друго, ще се види, когато отидем.
Втори блок има единички, двойки и тройки. Тук вече се говори предварително с Дудевска, защото единичките се заемат бързо и се запазват предварително в повечето случаи. Имаш право да си във втори блок, защото си от втори курс нагоре. Когато отидеш, ще те питат в кой блок искаш. Питай за единична, ако имат - ще си най-добре така.
Трети блок е много далеч от Ректората и зависи как на теб ти харесва. Ако искаш да си пътуваш - нямаш проблем, но ти си знаеш най-добре.
Съвети (за всички общежития се отнася) :
- Много зависи с какви хора ще се паднеш. Можеш да си намериш хубави съквартирантки, но може да нямат толкова голям късмет. Ако не си фен на тревата и подобни, ще ти е леко кофти. Разбирам те по този въпрос, ако не си фен на тази субстанции. Една моя съквартирантка я бяха питали на първо запознанство дали пуши трева и мен са ме питали многократно.
- Предимството на общежитията е, че има много хора и няма да останеш сама или изолирана. Познавам много големи интроверти, които си намериха приятели.
- Във всички блокове се правят партита. В първи и трети знам, че са най-много. Минавала съм през трети и е пълен хаус по този въпрос. Първи си е мястото на купоните така или иначе. Втори имат някакви правила по този въпрос, но пак си е на късмет.
- Хубавото на блоковете до Ректората е само местоположението и ще ти отнеме към 10 минути, за да стигнеш до него.
Късмет! :)