Споделена история от Образование

Медицина
Здравейте, моля само сериозно коментари без обиди и упреци.

Момиче съм и сега съм 12 клас и от няколко дни ми се върти идея да уча медицина, наистина го искам. Майка ми е стоматолог, баща ми е зъботехник.. От Варна съм, става въпрос за медицинския във Варна. Но има два огромни проблема- единия е с времето, защото не знам нищо, ама съвсем нищо по химия, както и биология, единственото ми предимство е може би, че леля ми е учителка по биология, но на начален курс. Знам, че шанса са медицината е почти нулев, но поразгледах и разбрах, че изпита включва теми по биология и химия. По химия има 2 задачи от органична и 2 от неорганична плюс да разпишеш една тема.
Моля ви, кажете ми има ли някакъв шанс за 8 месеца да науча всичко това, като се има предвид, че имам и училище, профил Английски, испански и география съм. Попринцип литературата ми върви, но за жалост през последните години 9, 10 и 11 клас имам 4ки и 3ки за срочни оценки по химия и биология, което ме наведе на мисълта да се явявам на повишителни- това е другият ми въпрос.
Разбрала съм се с едно момиче да ми даде разработени теми точно за МУ Варна, тя е влязла с тях, но за биология не мога да намеря от никъде. Готова съм да уча ден и нощ и да не излизам от вкъщи, само и само да вляза.
Моля ви, не ме обиждайте и не ме наричайте глупачка, знам, че почти нямам шанс, искам съвет и някаква утеха.

Коментари

1.   Абсолютно никакъв шанс нямаш за тази година. Подготовката за медицина започва най-късно в 10 клас.

2.   E, koй може да ти каже дали ще успееш? А и как ще изглеждаш пред учител, на когото заявяваш "ама, аз нищо не знам, ще трябва да ми разкажете всичко от начало".
Все пак, ако много искаш медицината, можеш да си поставиш по-реалистични задачи и цел да влезеш на 2 година, след завършване. Сега се концентрираш в повишаване на оценките, които си окепазила предните години. Ако, пък, нещо много се подготвиш, нищо не пречи да се пробваш следващата година.

4.   Мисля че в твоето положение би имала шанс ако кандидатстваш догодина. Но си струва ако това е мечтата ти. Няма да си единствена влязла със следващия випуск. И ще ти трябват уроци.

5.   Как пък тези дни сега на 12-ти клас реши да учиш медицина с тези 3-ки и 4-ки. Тази година не си ли оправиш тези оценки и след 10 години нямаш шанс. А знаеш ли, че ако влезеш медицина материала е 100 пъти по-голям и труден отколкото изпитите за влизане. Иначе ако правиш матура и по биология и като 3-та напишеш химия ще ти се гледат оценките от матурите, а не от годината. Само това ти е начина. А забрави за леля ти. Ще трябва да даваш пари на човек, който да те подготви за влизане, а не на учителка в училище. Те не могат. Ако това ти е идеята забрави. Аз пък изках да ставам патоанатом, ама като съм гола вода по биология и особено химия се отказах и сега уча Публична администрация. Някой май ти е набил в главата да ставаш като родителите ти. Това е голяма грешка. Ето заради такива "лекари" толкова много хора умират.